Нужда от помощ - проблем с алкохола

  • 7 199
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Елора, имах предвид, че явно не е официално освидетелстван. Пред закона е психически здрав. И те не могат да го принудят. Това е.

# 16
  • Мнения: 913
За сега ще пробваме със запис както казахте пък дано поне да има минимален ефект. А предложението да седна и аз да се напивам с него няма да го коментирам въобще Grinning Иначе да, очевидно психиката му не е особено стабилна, но все се надявам, че има нещо, което да може да се направи. Някой от вас каза да се намери нещо в което е добър, с това вече пробвахме - да му се намира занимание, но съгласете се, че няма как постоянно да се чудя с какво да му уплътнявам времето, за да не пие. Защото точно това се получава - докато е зает добре, но в секундата в която не му е поставена някаква задача вече надига шишето.

# 17
  • София
  • Мнения: 24 839
Не се залъгвай- проблемът е в него и докато не го признае и не поиска да се лекува, каквото и да направите, все тая.
Вие сте му станали жертви и заложници, подчинявайки живота си на неговото безумие.

И да му покажете записа, ще си намери извинение, и пак ще сте му виновни.

Щом е стигнал до скачане, ще почне и да налита на бой- готови ли сте да служите за боксови круши?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Няма да има оправия! Човекът остарява, изнемощява,лежи в леглото и отказва да се храни /кани се да умира/ , и има сили да попита:" Аз наказана ли съм, че не ми давате ракийката? " И няма обяснение за това, как умен, способен, интелигентен човек  не може / или не иска, или не знам защо/  не се справя с тази своя слабост. И как може хем да обича близките си, хем да им причинява такова страдание...

# 19
  • Мнения: 1 224
Потърсете клиника,поне това можете да направите.

# 20
  • Мнения: 13 306
Клиника ви е най-доброто решение

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 620
И как точно ще го накарат да влезе вътре? Клиниките могат да помогнат на хора, които искат да се отърват от порока и осъзнават вредата му. Дори и тогава успехите са редки, защото борбата е трудна и до живот.

# 22
  • Мнения: 4 577
Има няколко групи за близки на алкохолици в големите градове. София и Варна със сигурност. Знам, че едно от нещата, които се препоръчва, е алкохоликът да усети изцяло последствията от действията си. Например, ако повърне никой да не му чисти, а да бъде накаран сам да го направи, като изтрезнее. Никой да не се грижи да му дава храна, вода. Да се държите с него като със съсед - всичко сам да трябва да свърши за себе си - пране,  готвене, пазаруване, самообслужване. И най-трудното - да не го прикривате пред други близки, познати. Като някой пита защо вчера Х не дойде - пред него хладнокръвно се обяснява -  защото се напи. Не го извинявате по никаква причина, вкл. от срам. Него трябва да го е срам.Ужасно е за близките, развива се т.нар. козависимост, която естествено не е към алкохола, но всъщност целият живот на семейството се върти около алкохолика и от това много трудно се излиза. Има специалисти, посъветвайте се с такива вие.

# 23
  • Мнения: 913
Чак до физическо насилие не мисля, че ще се стигне. Той винаги си е бил леко заядлив и черноглед на моменти, но беше добър човек и винаги готов да помогне, а сега е направо друг човек, на 180 градуса се обърнаха нещата. Що се отнася до клиниката...добре, но наистина как да го убедим да влезе? Аз на лекар не успявам да го заведа на сила пък какво остава за нещо друго? Срам не изпитва от никого, в момента е на принципа, че всички са му длъжни и едва ли не трябва да се въртят на пета....не беше такъв човек...просто наистина не знам какво да правя

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Дадохме ти куп съвети- избираш един и пробваш, после друг и така, докато разбереш че нищо не става, защото той не иска нито да си признае проблема, нито да го лекува.

А, това ще продължи така, докато живеете с него и го обгрижвате независимо от всичко.

# 25
  • Мнения: 913
Да и много благодаря за съветите  bouquet  Все пак се надявам нещо да помогне, дори и малко да е. Съзнавам, че може да звучи наивно, но наистина имам някаква надежда, че ще се усети.

# 26
  • Мнения: 13 306
Как да го убедят незнам. Преди няколко  години приятел имаше проблем с алкохола. Организирахме му прием в клиника, отпуска с шефа му, поканихме го на обяд. Поставихме го пред свършен факт, 2 ма от приятели от обяда до тях да си събере багажа и в клиниката.
Години минаха, не е стъпил пак на криво. Винаги казва, че това е най-доброто нещо, което сме направили за него.

П.с Само с надежда тези неща не се оправят и да се осъзнае че затъва, излизането сам е трудна работа

# 27
  • Мнения: 488
Съжалявам, но няма надежда. Много неща миже да направиш , но положителен дълготраен ефект няма да има .

# 28
  • Мнения: 31 773
Чак до физическо насилие не мисля, че ще се стигне. Той винаги си е бил леко заядлив и черноглед на моменти, но беше добър човек и винаги готов да помогне, а сега е направо друг човек, на 180 градуса се обърнаха нещата. Що се отнася до клиниката...добре, но наистина как да го убедим да влезе? Аз на лекар не успявам да го заведа на сила пък какво остава за нещо друго? Срам не изпитва от никого, в момента е на принципа, че всички са му длъжни и едва ли не трябва да се въртят на пета....не беше такъв човек...просто наистина не знам какво да правя

При следващата изцепка като го снимаш направо пращай клипа на всички. Да видим тогава ще отрича ли  Mr. Green
TafTaf е дала много добри съвети.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Чак до физическо насилие не мисля, че ще се стигне. Той винаги си е бил леко заядлив и черноглед на моменти, но беше добър човек и винаги готов да помогне, а сега е направо друг човек, на 180 градуса се обърнаха нещата.

При това положение защо мислиш, че някой ден няма и да вдигне ръка? Алкохолизмът прогресира, ти и сама си го разбрала и описала (това болднатото).

Общи условия

Активация на акаунт