Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 65

  • 120 238
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 303
Вирусологията, момичета, е напълно безплатна в кабинетите за превенция от СПИН, към РЗИ. Само казвате, че сте за инвитро и отбелязвате на декларацията/формуляра, че сте съгласни да бъдете изследвани под име. Резултатите излизат за около седмица, подписани, подпечатани и валидни в болниците. Поне тези пари можем да спестим.

# 181
  • Мнения: 261
Вирусологията, момичета, е напълно безплатна в кабинетите за превенция от СПИН, към РЗИ. Само казвате, че сте за инвитро и отбелязвате на декларацията/формуляра, че сте съгласни да бъдете изследвани под име. Резултатите излизат за около седмица, подписани, подпечатани и валидни в болниците. Поне тези пари можем да спестим.

В кое РЗИ? Аз проверих в Плевен и казаха, че само за СПИН мога да направя, но не пълната вирусология.

# 182
  • Мнения: 303
Вирусологията, момичета, е напълно безплатна в кабинетите за превенция от СПИН, към РЗИ. Само казвате, че сте за инвитро и отбелязвате на декларацията/формуляра, че сте съгласни да бъдете изследвани под име. Резултатите излизат за около седмица, подписани, подпечатани и валидни в болниците. Поне тези пари можем да спестим.

В кое РЗИ? Аз проверих в Плевен и казаха, че само за СПИН мога да направя, но не пълната вирусология.
В нашето в Благоевград правят всичко. Вече няколко пъти съм пускала при тях. Доколкото знам това е национална програма и би трябвало навсякъде да бъде еднакво. Попитай и друг служител или направо завеждащия кабинета на съответното РЗИ!

# 183
  • Мнения: 261
Вирусологията, момичета, е напълно безплатна в кабинетите за превенция от СПИН, към РЗИ. Само казвате, че сте за инвитро и отбелязвате на декларацията/формуляра, че сте съгласни да бъдете изследвани под име. Резултатите излизат за около седмица, подписани, подпечатани и валидни в болниците. Поне тези пари можем да спестим.

В кое РЗИ? Аз проверих в Плевен и казаха, че само за СПИН мога да направя, но не пълната вирусология.
В нашето в Благоевград правят всичко. Вече няколко пъти съм пускала при тях. Доколкото знам това е национална програма и би трябвало навсякъде да бъде еднакво. Попитай и друг служител или направо завеждащия кабинета на съответното РЗИ!

Благодаря за информацията!  Със сигурност ще проверя!

# 184
  • Мнения: 236
Вирусологията, момичета, е напълно безплатна в кабинетите за превенция от СПИН, към РЗИ. Само казвате, че сте за инвитро и отбелязвате на декларацията/формуляра, че сте съгласни да бъдете изследвани под име. Резултатите излизат за около седмица, подписани, подпечатани и валидни в болниците. Поне тези пари можем да спестим.

В кое РЗИ? Аз проверих в Плевен и казаха, че само за СПИН мога да направя, но не пълната вирусология.
В нашето в Благоевград правят всичко. Вече няколко пъти съм пускала при тях. Доколкото знам това е национална програма и би трябвало навсякъде да бъде еднакво. Попитай и друг служител или направо завеждащия кабинета на съответното РЗИ!
Така е, и при нас в Пловдив ни правят всичко. Пускали сме си поне десетина пъти, пари за вирусология не сме давали.

# 185
  • Мнения: 1 659
А 40 или 50 лв. за УЗ в други клиники по-добре ли е? Занеси си ги сама тогава, предполагам, че е възможно.

+1 подкрепям
10 лв. за прегред при Стаменов е много малко. Това са кафе +цигари
Момичета по-добре 1, 2 или 3-пъти по 50 лв. отколкото 10-15-20 прегледа по 40-50 лв. Гледайте по мащабно Blush

# 186
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами то най-мащабното  гледане е къде ще успее човек в крайна сметка ... Тогава всички дадени пари придобиват смисъл.

# 187
  • Мнения: 236
Момичета, има ли от вас по донорска програма в клиниката, искам да попитам с кого се свързвате за разсрочено плащане на процедурата и възможно ли е? От регистратура ,отказват да ми дадат тел.на финансов отдел..Вие знаете ли как е и дали в крайната сума е включено замразяването и съхранението на ембрионите?
Благодаря!

# 188
  • София
  • Мнения: 23 165
аз разсрочих съвсем други задължения, ама мисля че принципа е еднакъв.
заявява се на касата че искаш да ги разсрочиш, записват те в един списък и от финансовия отдел ти звънят за подробности, за да изготвят договор, който после да подпишеш.
на мен ми казаха че може до 6месеца да се разсрочи.

# 189
  • Мнения: 784
Здравейте. Искам да попитам правили те ЗЕТ не на естествен цикъл, кога назначават първия преглед. Правят ли се други прегледи и изследвания до трансфера.

# 190
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте. Искам да попитам правили те ЗЕТ не на естествен цикъл, кога назначават първия преглед. Правят ли се други прегледи и изследвания до трансфера.
На 9-10  ден ме викна доки за първи преглед. Аз си бях пуснала ЛХ и естрадиол преди прегледа (не ми ги е искала).
Фоликула беше достатъчно голям и същия ден сложихме прегнил. На следващия ден фоликула се беше спукал, броихме го за 0 ден и започнах прогестерон

# 191
  • София
  • Мнения: 23 165
тя пита за случай да не е на естествен цикъл.  Rolling Eyes

# 192
  • София
  • Мнения: 10 642
Оооо, пак не съм дочела.
Извинявам се

# 193
  • Мнения: 1 849
Първият преглед е на 2-3 ден от МЦ, назначава се естрофем по схема, вторият  преглед е 10 дни след първия, поставя се прегнил, назначава се прогестеронов препарат и следващото посещение е за трансфера.
Изследвания не се назначават.
Това беше до април тази година, не знам дали има промени от тогава.

# 194
  • Мнения: 86
Здравейте ,
нова съм тук и като цяло с проблема болен на всички ни да имаме бебе.Извинявам се ,ако не е тук мястото ,но искам малко съвети и разяснения от тези които сте преминали през това.На бързо ще си разкажа историята като въведение.В началото на 2015г. започнахме с мъжа ми след 6 години заедно да правим опити за бебе(аз съм на 32 сега ,а той на 30)и след 6 месеца бях бременна.Оказа се извън маточна и ми премахнаха лявата тръба в Майчин дом(лапароскопски)Лекарите твърдят,че всичко е наред с др.тръба.Да но ето ,че 2 години вече не се случват нещата.Пуснах доста изследвания за щитовидна жлеза,за репродуктивни хормони,спермограма и всичко е наред.Откриха ми инсулинова резистентност м-у всичко останало ,но след 6 месеца лечение всичко е в нормите на здрав човек и продължавам да си пия хапчета още 6 месеца.Пия Метфогама от 3*500 и Иногинол.И така решихме лятото да искам преглед в болница Надежда.След много прехвърляния на часове заради д-р.Шефкетова и нейното напускане най-сетне отидох на 1-ви преглед при д-р Персенска.Прегледа ме и каза ,че не вижда да има проблеми,че изследванията са наред и да отида на 9-11 ден от цикъла за да види овулацията.Отидох на 13,11,2017г(11 ден) имах отдясно 1 фоликул 18 см и от ляво 1 фоликул 11 см.Днес обаче ми е 15 ден и прокървих.И се чудя на какво може да се дължи.
По принцип преди да почна да пия Иногинола доста често на 14-16 ден от цикъла имах такова зацапване(прокървяване като на 1 ден от цикъл) и цикъла ми беше силен и болезнен и по 6-7 дни откакто го пия обаче цикъла е лек и 4-5 дни.
Та въпроса ми е на някой друг случвало ли му се е да има такова прокървяване в дните на овулация?
В началото на м.Декември ми предстои и цветна снимка на тръбата и ми е доста притеснено.
Извинявайте още веднъж ,ако съм ви досадила.
И ще се радвам ,ако някой ми отговори.

Общи условия

Активация на акаунт