Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 65

  • 120 236
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета какво е това изследване "пиджи" на ембрионите

ПИД пред имплантационна диагностика
Нещо такова Blush
Да, на англ PGD (прединплантационна генетична диагностика)

# 211
  • Мнения: X
Здравейте момичета,
Сигурно едно 60/100 са доволни от МБАЛ Надежда но просто са имали голям късмет.
Аз съм пациентка на Стаменов от 2 години и досега се чувстават все едно нищо не сме напривили и той нищо не е обяснил. Толкова ме дразни тази система в България за шуробаджанащина че нямам думи. Само на известни им обяснява а нас кучетата ни яли, чакаш пред кабинета 4 часа за да влезнеш за 5 минути и най важното и тъпо е че си тръгваш по зле от всякога. Ето и един разговор типичен на Стаменов:
-Докторе защо не се захвана ембриона? Къде е причината? Какво следва от тук нататък?
- Ами продължаваме .....ще вадим яйцеклетки и ще замръзяване ...
- Но Др. Стаменов каква е причината?
- Няма страшно .......ще вадим яйцеклетки и ще замръзяване ...другият път а вие между другото пускайте пак за фонда. Довиждане
- Аааааааа

И така к’во стана? Никой нищо не казва.
Но понеже има толкова много двойки които дават толкова много пари .... те си позволяват да прават с нас каквото си искат.
През какво ли не минах за последните 5 години, но такова чудо като МБАЛ надежда не бях виждала то не е машина за пари а нещо още по голямо и извънземно и нечовешко.

# 212
  • Мнения: 541
Това за шуробаджанащината изобщо не е вярно. Аз съм пациент на д-р Стаменов от 2013г. ( тогава започнаха всичките ми операции) и в интерес на истината нищо не ми е обяснявал, но винаги е казвал най-важното, което трябва да знам, а с другите неща се е занимавал той. Когато споделих моите съмнения за причините за неуспешното ин витро, той ми обясни защо не съм права. При мен той допусна една грешка и си призна, но в свое оправдание каза, че съм тежък случай. Не съм забременяла ин витро, но смятам, че той е причината да ми се случи. И въпреки, че не се следих при него, той намери начин да ми каже какво трябва да се направи за да запазя бремеността си. Не съм богата или известна, даже си разсрочих сумата по последният престой в болницата, че тази година за малко да се разоря( ин витро, операции, серклаж).

# 213
  • Мнения: X
Ами мен това ме боли хем съм платила повече от 20,000 хем нищо не обяснява и с нищо не ми е помогнал. Имам същите операций при него и се чувствам като инвалид отвътре а не като жена щастлива с доктора си и с всички процедури към постигането на една мечта.
Доктора трябва да е човечен да ти обръща внимание нали затова е доктор, аз седя повече време с жената на касата и рецепцията от колкото вътр в кабинета. Часовете ги пишат за всеки 5 минути. Някой да се похвали ако е водил нормален преглед с него и е бил повече от 20 Мин вътре. Незнам, аз лично с този доктор приключих! Онзи ден ги питах колко са специалистите в момента по асистирана репродукция и отговорът беше 4ма- Стаменов, Персенска, Цветков и Тихомирова ами за тази голяма болница можеха да сложат още доктори а не само 4 с по 60-80 жени на ден
Това не е нормална клиника

# 214
  • Мнения: 541
Разбирам те напълно- дадох много повече през годините и пари и що болка изтърпях, че ако знаех предварително нямаше да се захвана. Една вечер бях на ръба да се откажа (имах час за 14ч. и влязох в 21:30) е радвам се, че послушах мъжа си и останах. Последваха още операции и най - страшната по спешност от извънматочна. Когато плачех неудържимо в отделението той дойде и в очите му видях, че страда заедно с мен. Човечен е, но не му остава време да го показва. Много по- уморен е от когато го видях за пръв път. Каквото и да решиш ти пожелавам успех Simple Smile

# 215
  • Мнения: 29
Момичета, табелката с името на Д-р Шефкетова я няма, дали се е преместила в друга клиника?

# 216
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, табелката с името на Д-р Шефкетова я няма, дали се е преместила в друга клиника?
Уважаеми пациенти,
Бихме искали да съобщим, че от края на м. октомври д-р Мефтуне Шефкетова вече не работи в болница „Надежда".   
Всички пациенти на д-р Шефкетова ще бъдат насочени към останалите репродуктивни специалисти в болницата с уверение, че това няма да възпрепятства процеса на тяхното лечение.

С уважение,
Екип Надежда

# 217
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз нямам никъкви връзки, познати и т.н. и никога не съм се чувствала пренебрегната. Случвало се е докторът да е изморен, да не говори много, да не е на кеф, но при неговият режим се чудя как оцелява физически честно казано. Винаги когато съм питала или съм имала съмнения ми е отговарял аргументирано дали и защо съм права/неправа според него. Въпреки натовареността си, при мен следва определена логика и подход. За съжаление нещо почнахме да изчерпваме опциите.

# 218
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,
Сигурно едно 60/100 са доволни от МБАЛ Надежда но просто са имали голям късмет.
Аз съм пациентка на Стаменов от 2 години и досега се чувстават все едно нищо не сме напривили и той нищо не е обяснил. Толкова ме дразни тази система в България за шуробаджанащина че нямам думи. Само на известни им обяснява а нас кучетата ни яли, чакаш пред кабинета 4 часа за да влезнеш за 5 минути и най важното и тъпо е че си тръгваш по зле от всякога. Ето и един разговор типичен на Стаменов:
-Докторе защо не се захвана ембриона? Къде е причината? Какво следва от тук нататък?
- Ами продължаваме .....ще вадим яйцеклетки и ще замръзяване ...
- Но Др. Стаменов каква е причината?
- Няма страшно .......ще вадим яйцеклетки и ще замръзяване ...другият път а вие между другото пускайте пак за фонда. Довиждане
- Аааааааа

И така к’во стана? Никой нищо не казва.
Но понеже има толкова много двойки които дават толкова много пари .... те си позволяват да прават с нас каквото си искат.
През какво ли не минах за последните 5 години, но такова чудо като МБАЛ надежда не бях виждала то не е машина за пари а нещо още по голямо и извънземно и нечовешко.

Напълно споделям мнението! Аз съм от онази част която не е доволна, и съм на мнение, че в тази болница основно се  работи на варианта Проба-Грешка  Embarassed, липсва всеобхватност  което е изключително жалко  Cry особено за пациентките които наближават или са прехвърлили 40 г. ..... 

# 219
  • Мнения: X
Здравей NiNi74 знаех си че неможе да съм само аз. Точно такава е системата проба- грешка и никой не разглежда случаят ти присърце.
Нито пък виждам желание и докторска отговорност отсреща!
Ужасна им е системата а ние за да го променим трябва да се съберем страшно много жени и да протестираме. Не може сутрин да правиш пункций, после няколко операций и после да преглеждаш до 22:00 часа и да помогнеш само на две жени от всичките 80 минали за деня.
Да приема само по 20-30  жени на ден и да обръща повече внимание и с повече всеотдайност. Така всички биха били доволни а не тази фабрика която е сега.
Ако имаше по голяма конкуренция щеше да е различно, но в София са малко клиниките и затова така става.

# 220
  • Мнения: X
Мили момичета, нормално е да има болка и разочарование, когато има неуспехи..но не губете вяра.
 Положителното мислене е част от успеха.
Споделяйте всичко с вашия лекар, как се чувствате и вярвайте, че решение ще се намери,търсете заедно нови подходи, защото това е най-добрата болница в нашата страна.

# 221
  • Мнения: 19 688
Аз също съм се чувствала като теб, но си давам сметка, че е било заради дългото чакане на успеха. Липсата на средства, висенето пред кабинетите, лошата понякога организация и комуникация по телефона, нерви, отсъствие от работа и какво ли не...всичко спомага за негативните емоции.

Минах обаче през три големи клиники в София. Със Стаменов тръгнахме зле, не съм известна и той призна, че съм изпитание за търпението му. Но той е човекът, който дойде в шест сутринта да ме види, той е човекът, с когото се смеем в невъзможни ситуации и той е човекът, с когото успях. Който се радваше, все едно жена му е бременна Simple Smile

Ясно е, че има неща за оправяне, но съм сигурна, че при него няма отказване - бори се докрай за всеки. Дори само затова има моите вечни адмирации.

# 222
  • Мнения: 1 663
Момичета в страната имаме най-много клиника на глава от населението в сравнено с Европа.Не са само 2 клиниките в София, доста повече са.Вие сте чували за 2. Ето ви всички клиники в страната http://www.zachatie.org/bibliotekata/kliniki-po-sterilitet-v-balgariya
Аз също не съм доволна от последния си опит там, надявам се да има промяна при следващия.Замислям се дори за смяна на клиниката и мисля на ДРЗ да направя няколко консултации и да избера евентуално друг лекар. При мен и Стаменов допусна грешка и Персенска.Много харесвах Шефкетова и се разбирах перфектно с нея, но тя напусна.Наистина съм в едно голямо мислене сега.

# 223
  • Мнения: 592
Истината е че специалистите са малко, самозванци коити наричат себе си специалисти в тази област е пълно и по другите клиники, и не се чака нито за първичен преглед, нито за следващите.
За тези които не са доволни, спокойно могат да отидат в другите клиники.
Аз не разбирам срещу кое точно да се протестира. Ако се преглеждат по 20-30 жени на ден, освен че чакането за първичен преглед ще скочи от година на три, не виждам какво друго ще се постигне, и какво ще спечелят повечето пациенти които стоят и чакат часа си с последни надежди. Това ще бъде катастрофално при жени които имат проблем с яйчниковия резерв, или такива който са на възраст над 35.
Аз съм чакала 9 месеца за първичен преглед, и след почти година пациент чакам моето бебче. Ако нещата се случваха толкова бавно, както мислите че е редно да бъде още щтях да чакам за преглед. Това ли е успеха и целта на протестите?

# 224
  • Мнения: 1 663
Какви протести, това е смешно.Все пак никой не ни е закарал на сила там, нали.Самата дума протест не е правилна в тази ситуация.
Нормално е да има недоволни и мислещи по различен начин.За това всеки сам решава в коя клиника да е.

Общи условия

Активация на акаунт