Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 65

  • 120 711
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 144
даже изобщо не се и доближават до действието на клостилбегита
+1

Само клостилбегит на мен ми докарваше поне две читави яйцеклетки, но докато хванем пък тайминга на пунктиране на ЕЦ бая изпих Rolling Eyes
Между другото, преди година пак беше изчезнал от аптеките за известно време и после се появи отново.

# 511
  • Мнения: 15
Момичета на някоя от вас длучвало ли ви се е рано да спрат естрофема аз съм в 4г.с+5 дни и докторката ми каза да го спра ?

# 512
  • София
  • Мнения: 623
Здравейте момичета,
Моля тези от вас които са правили лапаро за отстраняване на тръба да кажат дали са им назначавали някакви лекарства след това.
На мен нищо не ми изписаха, абсолютно нищо и малко се притеснявам.
Оперираха ме в сряда сутринта. Днес вече 3-ти ден и болките са почти същите, една идея по-слаби.  п

При мен премахнаха и двете тръби миналия месец,имах болки,но в никакъв случай не са били непоносими.Не са ми предписвали обезболяващи.

# 513
  • София
  • Мнения: 1 928
Момичета на някоя от вас длучвало ли ви се е рано да спрат естрофема аз съм в 4г.с+5 дни и докторката ми каза да го спра ?

Защо толкова рано го спират, винаги са ми спирали Естрофена след установяване на сърдечна дейност.

# 514
  • София
  • Мнения: 10 642
И на мен и двата пъти са ми го спирали още след първия преглед

# 515
  • Мнения: 6 578
И на мен ми го спряха на първия преглед за сакче. Някъде около 5 гс, не помня вече.

# 516
  • Мнения: 2 843
На мен в 6г.с. ми го спряха, няма страшно, успех!
Момичета, светъл празник ви желая! Нека всяка съкровена мечта се сбъдне! Hug Heart

# 517
  • София
  • Мнения: 8 178
Някой знае ли Клостолбегит-а с какво биха могли да го заменят лекарите? От декември спира продажбата му в България. А аз януари исках да почвам лека стимулация с Клостила.

Сигурно ли е , че не е временно спиране? А продават ли го все още, и на мен ми предстои след НГ  ?

Да, сигурно е, и е за постоянно. Втората новина

# 518
  • Кърджали
  • Мнения: 136
Весела Коледа! Пожелавам на всички чудесата да се сбъднат. Моят трансфер беше на 06.12.2017г.  На 18 видях положителния тест. Но на 24 сутринта към 3.30 получих кървене. Ходих до спешна помощ предложиха ми да ми включат система Но шпа. Кървенето продължи до 06.00 ч. и спря. Обадих се на гинеколога ми прегледа ме и каза че всичко е наред за сега. Но аз съм притеснена. Качвам снимката от прегледа. Имала ли е някоя от вас подобен проблем и какво е станало накрая?

# 519
  • Мнения: 592
Многмомичетао момичета получават кървене в началото и голяма част продължават бременността си.
Ако имаш възможност да отидеш до спешния на Надежда е най- добре. Обикновено при кървене спират фраксипарина, или могат да те оставят в болница за 3 дни за да ти вкл.системи за кръвоспиране.
За мен лично не е шега при положение че пътя по който се минава за да се видят 2черти е сълъг и труден.

Аз съм от случаите при които кървенето беше овладяно бързо и отлепването на сакчето изчезна напълно след месец. Трябва многоооо почивка и да се пазиш.
За снимката не мога да кажа нищо, но щом са те прегледали и са ти казали че е ок, най- вероятно и при теб и въпрос на отлепване.
Желая ти успех!

# 520
  • Кърджали
  • Мнения: 136
Аз съм от Кърджали, на 5 ден след трансфера имах кафеникаво зацапване и ми спряха аспирин протект. Когато ходих в болницата в Кърджали ми казаха само че ще ми включат Но шпа и нищо кръвоспиращо. Звъннах на спешния и ми включиха дуфастон. Писах смс на д-р  Персенска и ми включи дицинон и Вит. С. Много ме е страх. Моята гинеколожка в Кърджали ми препоръча да лежа, да ставам само да ям и до тоалетната. Затова ме е страх сега да пътувам до София да не стане по- голяма беля. Благодаря ти за бързият отговор. Надявам се да ми пише и някой който може да разчита ехография.

# 521
  • Мнения: 623
Здравейте,колко струва първичен преглед при репродуктивен специалист в Надежда? И има ли държавна репродуктивна клиники?

# 522
  • Мнения: 91
Здравей,
Kleopatra94
Цената за първичен преглед е 50 лв.След това е различно ,но около 20 лв.Ако е само преглед.
А да си призная за държавна незнам.
Весели празници на всички и честито на тези от вас ,които Господ им даде Коледното чудо.
Успех на всички нас.

# 523
  • Мнения: 91
Момичета,а някой може ли да ми прати номера  на д-р Персенска.
Имахме уговорка за исеминация на естествен цикъл .И трябваше да отида при нея на 12 ден от цикъла.Което трябваше да е на 8,01,2017г,но ми изпревари с 2 дни и сега май,ще трябва да пропуснем този цикъл.Искам да се консултирам с нея.
Благодаря предварително.

# 524
  • Мнения: 2 237
Цитат
Здравейте,колко струва първичен преглед при репродуктивен специалист в Надежда? И има ли държавна репродуктивна клиники?

Възможно е в "Майчин дом" да има специалисти по репродуктивно здраве (каза ми един гинеколог, почесвайки се зад врата). Бихте могла да проверите там, но поне аз не знам да има държавна клиника, която реално да се занимава с инвитро процедури или там да са безплатни (предполагам, че това Ви интересува). Има Фонд, който при определени условия отпуска средства, покриващи по-голяма част от процедурите, а има и общини, които подпомагат двойки с репродуктивни проблеми (това последното го пиша, защото не е много популярно).
ЗК би могла да покрие само няколко хормона, евентуално с направление да отидете на ендокринолог, ако се налага, но май това е максимумът, с който ЗК помага. Тези изследвания само могат да Ви ориентират донякъде, но когато правих първото инвитро, в "Надежда" държаха изследванията да са направени в тяхната лаборатория, ползвах консултация с ендокринолог, посочен от д-р Персенска. Това е моят опит, възможно е преценката да е била индивидуална, но едва ли нещата са се променили коренно.

Общи условия

Активация на акаунт