Всичко за всички марки гел лакове - 13

  • 56 314
  • 727
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 14 840
От студа е. И устните и ръцете ми се напукват ужасно от студ.

# 511
  • Войводиново
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета! Нова съм във форума,а темата просто е огромна. Искам да помоля за мнение  за една печка. Като чета мисля,че горе долу покрива изискваната ми (има 30 диода,48 вата,а цената е направо ...). Възможно ли е според вас това съотношение цена/параметри или ще е силно преувеличена китайска измама? Извинявам се ако е коментирано някъде,но наистина темата е огромна (голямо четене ще падне),а времето ми е ограничено,защото съм с малко детенце. Въпреки това смятам да наваксам малко по малко,но ще отнеме време.А аз като една истинска жена искам печка и я искам сега,веднага,на момента  Laughing Embarassed
https://www.ebay.co.uk/itm/SUN5-48W-Pro-LED-UV-Nail-Lamp-Led-Nai … ure-/172671278812

# 512
  • Мнения: 14 840
22 паунда става като избереш цвят. Мисля,че горе долу толкова излизат и от Али,пък и тази е от ХК. Иначе в първия пост има обяснение на дълго и широко за всички модели Сън,можеш да прочетеш там. 😊

# 513
  • София
  • Мнения: 923
ако си сложите масло и ръкавици има вероятност после да ви се обели гел лака, маслото попива в ноктите и ги омазнява. Аз веднъж докато правех снаха ми, си сложих малко масло за кутикули под ръкавиците, после гел лака ми се беше надигнал.

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 2 113
   Обичах, от няколко дни се каня да задам въпроса за парафиновата терапия у дома, но ме спираше факта, че е малко извън темата за гел лаковете... Четох една статия обаче, че се използвал по веднъж, знаете ли такова нещо? И във всички аптеки ли има? За ефекта всички казват, че е страхотен и се задържал поне 2 седмици. Не знам също дали се отразява на трайността на гел лака тази терапия.
Имам крема с маслини на Балея - не е лош, лек е, но не е кой знае какво според мен.

# 515
  • Мнения: 2 185
   Обичах, от няколко дни се каня да задам въпроса за парафиновата терапия у дома, но ме спираше факта, че е малко извън темата за гел лаковете... Четох една статия обаче, че се използвал по веднъж, знаете ли такова нещо? И във всички аптеки ли има? За ефекта всички казват, че е страхотен и се задържал поне 2 седмици. Не знам също дали се отразява на трайността на гел лака тази терапия.
Имам крема с маслини на Балея - не е лош, лек е, но не е кой знае какво според мен.

В салони я правят терапията тоест не мисля ,че ще се отрази на гел лака.
Това намерих в нета :
Скрит текст:
Цитат
Точно затова ви предлагаме да поглезите своята с една много популярна и ефективна терапия. Парафинова терапия! Хубавото е, че лесно можете да си я направите и вкъщи, а въздействието й е наистина чудесно. Тя успокоява зачервяванията и напукванията, а заедно с това подпомага подхранването на кожата.

Ето и как да си я направите...

Като начало измийте и ексфолирайте ръцете си.

За да подготвите парафиновата терапия, ще ви е нужен течен парафин. Загрейте го в подходящ съд на водна баня и когато температурата му се покачи, но без да кипи, го дръпнете от котлона.

Изчакайте няколко минути преди да започнете процедурата, за да стане топлината на парафина поносима за тялото. През това време намажете ръцете си щедро с подхранващ крем. Тези с колаген са много подходящи.

След това потопете ръката си в парафина, задръжте малко и си сложете ръкавица. Повторете процедурата и с другата ръка.

Остава да изчакате така около 20 минути, за да подейства парафиновата терапия.

И това е! Сами ще се убедите, че ефектът е моментален!
 

# 516
  • Враца
  • Мнения: 800
Защо се мъчите така? Аз камъми залепвам със секундно лепило. НЯМАТ МЪРДАНЕ, а ги чопля постоянно и хич не внимавам с ноктите.

Да ви питам нещо. Защо топа ми след като махна лепкавия слой изчезва? Така става и с базата. На Elite99 са, но при маникюристка ми, която ме прави със същите продукти не стана така 🤔
Доооста по-здрав е начина, с който се мъчим. Секундно лепило при мен не държи, нито залепен нокът, нито камъни.
Как така изчезва топа и базата? Вероятно е да нанасяш дебел слой и да стой на дупки. Пробвай с много тънък почти никакъв слой как ще е.

Съни, как така по веднъж да се ползва парафновата маска? Имаш предвид, че един флакон е само за веднъж, или може да се прави само веднъж на ръцете (да не е препоръчително да се прави често)?

Купих си парафин и салицил от аптеката, хахах. Сега само ръкавици остава.  Ще пробвам терапията задължително.

Невена, не виждаш кутикули, защото съм снимала когато са били намазани я с крем, я с олио и то не си личи. Иначе не са големи, но са сухи и твърди (и кутикулите и ръцете ми). Та ще пробвам веднъж със салицила да видим дали ще падне твърдото и дали ще има подобрение. Simple Smile

# 517
  • София
  • Мнения: 10 344
ако си сложите масло и ръкавици има вероятност после да ви се обели гел лака, маслото попива в ноктите и ги омазнява. Аз веднъж докато правех снаха ми, си сложих малко масло за кутикули под ръкавиците, после гел лака ми се беше надигнал.

Значи, не сте поставили гел лака, както трябва. Никога не ми се е надигал от маслото, а слагам ръкавици за по час-два, всяка седмица, понякога и по два пъти. А хем съм с белеща се база и два слоя обикновена база под нея.

# 518
  • София
  • Мнения: 923
ако си сложите масло и ръкавици има вероятност после да ви се обели гел лака, маслото попива в ноктите и ги омазнява. Аз веднъж докато правех снаха ми, си сложих малко масло за кутикули под ръкавиците, после гел лака ми се беше надигнал.

Значи, не сте поставили гел лака, както трябва. Никога не ми се е надигал от маслото, а слагам ръкавици за по час-два, всяка седмица, понякога и по два пъти. А хем съм с белеща се база и два слоя обикновена база под нея.

напротив, даже имах акрил върху базата, по принцип маслото също разгражда, а ноктите имат свойството да попиват масло затова и така се получи.
Пробвайте някой път да изчистите боя за коса от кожата с масло, бадемово или каквото имате, по-лесно е дори от мицеларна вода.
ето и едно клипче как може да се махне гел лак на седмица само с масло за кутикули



само да кажа, че моя нямаше отлепяне от никъде, пак беше на седмица

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 14:56 от elasmen

# 519
  • София
  • Мнения: 10 344
ако си сложите масло и ръкавици има вероятност после да ви се обели гел лака, маслото попива в ноктите и ги омазнява. Аз веднъж докато правех снаха ми, си сложих малко масло за кутикули под ръкавиците, после гел лака ми се беше надигнал.

Значи, не сте поставили гел лака, както трябва. Никога не ми се е надигал от маслото, а слагам ръкавици за по час-два, всяка седмица, понякога и по два пъти. А хем съм с белеща се база и два слоя обикновена база под нея.


напротив, даже имах акрил върху базата, по принцип маслото също разгражда, а ноктите имат свойството да попиват масло затова и така се получи.
Пробвайте някой път да изчистите боя за коса от кожата с масло, бадемово или каквото имате, по-лесно е дори от мицеларна вода.
Разгражда, ако има къде да влезе. Факт е, че при мен не влияе на трайността иначе щях да махам гел-лака с масло  Mr. Green

Чудя се с краве масло, какъв би бил ефекта и със сигурност ще го пробвам  Laughing

Ето ми ноктите - ден 5ти, ако се сетя ще снимам и ден 10, както и 15 от чисто любопитство дали ще има отлепен гел  Laughing

# 520
  • София
  • Мнения: 3 414
Не съм привърженик на парафино терапията,отпадъчен нефто продукт.
Виж идеята с кокосовото масло ми харесва и без това имам бурканче което не използвам.

# 521
  • София
  • Мнения: 10 344
Не съм привърженик на парафино терапията,отпадъчен нефто продукт.
Виж идеята с кокосовото масло ми харесва и без това имам бурканче което не използвам.

Идеята на терапията не е ли просто да запечата подхранващия крем/масло или с какво си намажеш ръцете, по-добре от ръкавици   newsm78

# 522
  • Мнения: 2 323
Да.
Парафинът и кокосовото масло в никакъв случай не са взаимнозаменяеми продукти. Добре формулираните продукти за ръце, тяло и устни имат и двете съставки - хидратираща и запечатваща.

# 523
  • София
  • Мнения: 3 414
Едното не замества другото.
За моите ръце ще е достатъчно кокосовото масло.

# 524
  • София
  • Мнения: 195
Дами, можете да добавите малко восък към кокосовото масло (на водна баня) - от месец ползвам комбинацията и се родих. Кожата върху ставите на ръцете и между пръстите се беше напукала, но сега е добре вече, а и кожичките около ноктите изглеждат много по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт