На пазар в Лозенград и Одрин - 12

  • 174 093
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 49
Здравейте, в събота бях в Одрин и Лозенград на организирана екскурзия с автобус. 98% от хората в автобуса се познаваха, защото ходели редовно до двата града на пазар. Цялата екскурзия е едно голямо бързане, лутане и накрая разочарование. Нямаше един магазин с нормални дрехи/освен мола, но молове има и в БГ/. Спряха ни на някакви складове за препарати и започна едно диво пазаруване на прах за пране, шампоани и тоалетна хартия.По-голяма цигания не съм виждала. Не си заслужава да биете толкова път, за да си купите прах за пране и баклава примерно.
Съжалявам за разочарованието ви. Но вие знаехте ли, че това не е екскурзия, а шопинг? При такава разлика в цените на перилните и почистващи препарати в Бг и Турция, нормално е хората да направят едно добро зареждане, защото тогава си заслужава. Никой няма да тръгне за два шампоана и шише веро до Одрин. Под "нормални" дрехи какво разбирате? В МОЛ-а не съм влизала, защото правилно казахте - има ги и в България. Но в много други магазини -Уайкики, Ендер, безистените до джамията и главната улица лично аз намирам много нормални дрехи. за петъчния пазар не говоря, защото и там всеки мери според според личните си претенции. Купувала съм страхотни дрехи от там. Не съжалявам и ще продължа да пазарувам. Но в разговори с познати са признавали, че им е унизително да пазаруват от пазара.

# 76
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Пазаруването си струва, но не с организирана екскурзия, поне според повечето мнения. Ние мислихме да ходим на такава първият път, но с ММ събрахме смелост и една неделя отидохме двамата с колата. Много ни помогна прочетеното тук. С течение на времето се ориентирахме кое къде е, имаме си програма и си ходим редовно на шопинг.

# 77
  • София
  • Мнения: 717
Пазаруването с автобус ,поне според мен е доста неприятно. Ние с моя приятел вече два пъти ходиме с колата и сме много доволни. Доколкото с автобус,трябва да се съобразяваш с другите ,неудобно е носенето на багажа ...

# 78
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Бяхме в Одрин тази неделя с колата. На влизане ни пратиха на скенер...... но като цяло минахме за час. Спряхме още на първите 2 склада, които видяхме на влизане до старата джамия и си изхарчихме парите (които бяха малко, понеже бяхме тръгнали по-скоро на разходка). Взехме прахове и шампоани. Взех си два Пантена- от по 600мл. за 9 лири всеки. Незнам дали сме се набутали с праховете и шампоаните, моля да ми кажете примерно как варират цените на Pantene, Wash and Go, Head&Shoulders в другите складове??? Праховете бяха мисля по 22-24 лири за ОМО 6кг.

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 18:57 от elenagal

# 79
  • Мнения: 5
Миналия месец и нас ни спряха за ренген,на излизане от Турската граница.Доста неприятно беше,незнаехме какво става тъй като вече ни бяха подпечатали паспортите и да тръгваме...

# 80
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 613
Здравейте, може ли да препоръчате аналог на стрепсилс интенз за гърло или някакви други подобни за смучене таблетки

# 81
  • Мнения: 4 275
Нас също ни спряха от бг страна, на връщане от Турция. Багажникът ни обаче бешв пълен хаос Joy Отгоре имаше метнати куфар и две раници, а под тях... мама мия Joy Туби масло за колата, яке и каска за мотор, плажна рогозка, плажен федербал, инструменти разни, части за кола и още, и още Scream Вътре в колата едно нахвърлено одеало, покупките от Мигрос, две кила нектарини, локум за почерпка, огледало за баня в кашон (което огледало, след като го купихме, отидохме до Пирот, че и до Истанбул го разкарахме) и... един акумулатор. Та, тоя акумулатор ги смути малко, та чак през рентген го прекараха Joy Та, още се чудя.... Защо аджеба ни спряха Joy

# 82
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Здравейте, искам да попитам хората, които пътуват с автобус носят ли някакви по-големи чанти или раници. Въобще как носите покупките си.
Аз си нося от големите чанти дето ги има в Лидъл и Кауфланд, написала съм си името на тях, удобни са защото са големи, в едната можеш да си наслагаш перилните препарати, в другата други покупки и т.н. Удобно, всичко е на едно място и лесно се носи после! Може и от тези турските чанти в левчетата с циповете, може и сак!

# 83
  • Мнения: 3
Здравейте! Търсих информация за магазини за обзавеждане на баня в Лозенград и ми излезе вашата тема. Много моля, тъй като не открих конкретна информация, ако някой си е купувал гранитогрес да ми каже дали цените са по-ниски от нашите и ориентировъчно къде се намира някакъв такъв магазин. Ако сте купували и килим, ще съм благодарна за информация. Ще пътувам в събота.

# 84
  • Мнения: 518
А аз да попитам за първи път с колата ще ходим до Одрин на границата Лесово от турска страна едно гише има за паспортите, къде се показват документите на колата?И какъв е този скенер до сега не съм виждала,как ще ги разбера какво ми говорят

# 85
  • Мнения: 2 099
    Здравейте!Ако някой ще ходи скоро,би ли ми писал на ЛС,за да ми закупи Тиромел?Майка го пие,намерих в Бг. ,но е много скъп.Тя е с Хашимото и пие постоянно,пък скоро не ми се очертава ходене нататък.
    Благодаря предварително!

# 86
  • Мнения: X
Дано намериш кой да ти вземе. Тук са 60 лева, а там 11.13 лири. Как ги калкулират тези цени - не знам.

# 87
  • Мнения: 2 099
Една мила дама ми писа.Дано може да купи.Цените тука са безумни!

# 88
  • Мнения: 1 113
И аз да попитам за лекарствата как ги купувате, отивате с написани имена ли как се разбирате в аптеките. Примерно мога ли да ползвам списъка от първа стр. и от там да си препиша имената. И друго от къде купувате лири, защото в момента по банките нещо няма , нямаме чейндж бюро в града.

# 89
  • София
  • Мнения: 717
Последния път ние си обменихме лири в мол Ераста . Курса беше по-добър ,отколкото в България .

Общи условия

Активация на акаунт