Рим - 18 тема

  • 91 803
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Да, възможно е. Ние така се направихме “на хитри” последния път, но в Сикстинската капела десният изход беше затворен и абсолютно всички излизаха през левия, тоест пак се върнахме до стълбата на Момо.  Laughing
Трябва преди да започнете обиколката да слезете към залите с монети и пощата на Ватикана, посока изход. Има щандове със сувенири и започва стълбата. Снимахме се, слязохме почти до долу и се върнахме, за да започнем същонската обиколка на музеите.

# 706
  • Мнения: 76
Здравейте, в момента съм в Рим след час трябва да освободя хотела, а полета ми е в 18ч.
Може ли да ми кажете каква е възможността да си оставя багажа на гара Термини. Къде е багажното и колко струва тази услуга ?

# 707
  • Мнения: 8 898
https://www.stowyourbags.com/en/shop/rome/
Позволявам си да го пусна, макар друг го сподели тук преди време. Но Gold явно е много ограничена във времето.

# 708
  • Мнения: 43
Здравейте дами, имам едно питане относно билетите за Ситбус. Виждам ,че са с фиксиран час и ако полета от София закъснее има ли проблем .

# 709
  • Мнения: 432
Няма проблем, и в сайта  пише, че часът може да не се спази. Аз бях купила билети за по-късен час,  понеже се притеснявах да не закъснее полета, но пристигнахме навреме. Видяхме, че има автобус и питахме може ли да се качим, въпреки, че има 1 час до нашия и казаха, че няма проблем.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 23
    Моля за съвет относно район за настаняване.

Днес купих самолетни билети за 28.03.2018 и трябва бързо да избера място за настаняване.
Изчетох цялата последна тема, но въпреки това не мога да реша.  Двама възрастни сме и две деца, това ще ни е първото посещение в Рим. Колебая се между тези два адреса:
Via Emanuele Filiberto, 100, Гара Термини, 00185 Рим, Италия - този е на пешеходно разстояние от повечето забележителности,
а този ми харесва повече, но трябва да се пътува с метрото:
Via Appia Nuova 493, Апио Латино, 00181 Рим, Италия



 

Последна редакция: сб, 17 мар 2018, 18:35 от iveto80

# 711
  • Мнения: 2 033
Първият, но и той не е на съвсем пешеходно разстояние, пак ще трябва транспорт. Поне според мен.

# 712
  • Мнения: 229
Здравейте, пътешественички! Пак ще посетим Рим от 30 март до 4 април. Оказа се, че Ватиканските музеи не работят, защото е католическият Великден, но пък като гледах за аудиенции при папата има на 1 април според мен, която е допълнителна. Може ли някой да ми каже какво значи това:
Regina Caeli   Domenica 1, 8, 15, 22 e 29
    Lunedì 2 Regina Caeli
    Piazza San Pietro (non sono necessari biglietti d'accesso)
    

# 713
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Аудиенциите са в сряда.

1 април е Великден. От 10ч ще има литургия, за която са необходими билети (безплатни), които обаче е трябвало да бъдат поискани до 15 март.

От 12ч е тържествената благословия по случай Възкресението - ''Урби ет Орби'' (на града (Рим) и на света), за което не са необходими билети (покани) за вход.

На 02.04 от 12ч има Реджина Чели (празнична молитва от Великден до Петдесетница) пак без покани, защото е празник - Lunedì dell'Angelo.

В петък на 30.03 има виа Кручис в Колизеума - обикновено затварят спирката и тези около него, не помня дали от следобед - погледнете на сайта на транспорта или питайте като наближи.

# 714
  • Мнения: 229
regina di cuori, много благодаря! Много полезно!

# 715
  • Мнения: 17
Здравейте, някой може ли да сподели  ако се придвижвал скоро от летище Чампино с автобус на градския транспорт Atral до метро спирка  Anagnina  и от там линия А на метрото?. От къде мога да проверя разписанието на автобуса от летище Чампино? И още един въпрос този автобус преминава ли и през жп гара Чампино?

# 716
  • Мнения: 2 033
Здравейте, някой може ли да сподели  ако се придвижвал скоро от летище Чампино с автобус на градския транспорт Atral до метро спирка  Anagnina  и от там линия А на метрото?. От къде мога да проверя разписанието на автобуса от летище Чампино? И още един въпрос този автобус преминава ли и през жп гара Чампино?
Аз, февруари.
Цитат
Автобусът спира на сектор 4, който е на паркинга пред летището и точно срещу пристигащи, има си и табела, че там точно спира този автобус. По разписание е на 20 мин., ние почакахме около 10 и пристигна, не изчаква на спирката, качват се пътниците и веднага тръгва. Пътуването е около 40 мин. до Лаурентина. Минава през много красиви места с къщи и пинии, че даже и кипариси. С метрото до Термини е около 30 мин. И всичко това за 1.50 евро
Не минава през гара Чампино. За гарата трябва да вземете автобуса за Ананина.
Ето тук има разписание https://trasportipubbliciromani.wordpress.com/2017/09/14/linea-7 … ari-in-anteprima/

# 717
  • Мнения: 17
Аз питам за този вариант от първа страница  "Има и по-евтин вариант с автобус от градския транспорт Atral http://www.atral-lazio.com/index.php?option=com_content&view … 45&Itemid=197 до метро спирка  Anagnina.Цена на билета 1,2 евро от летището или шофьора.От там билет за метрото 1,5 евро.автобус до метро спирка  Anagnin, тъй като искам да ползвам метро линия А" не искам до Лаурентина ?

# 718
  • Мнения: 2 033
Аз питам за този вариант от първа страница  "Има и по-евтин вариант с автобус от градския транспорт Atral http://www.atral-lazio.com/index.php?option=com_content&view … 45&Itemid=197 до метро спирка  Anagnina.Цена на билета 1,2 евро от летището или шофьора.От там билет за метрото 1,5 евро.автобус до метро спирка  Anagnin, тъй като искам да ползвам метро линия А" не искам до Лаурентина ?
Да не съм обърнала внимание, че питаш за него. В линка на първа страница има и разписание.

# 719
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Лейди, ти посети ли Палаццо Колонна?
Може да съм пропуснала разказа.

Общи условия

Активация на акаунт