Фарингит симптоми

  • 19 219
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 420
Браво на теб, че не те е домързяло! Явно болките са били много силни.
Имах предупреждение от УНГлекар да внимавам с лайката! Мисля, че беше понеже изсушвала лигавицата.
Градински чай или резене са също добри за инхалация.

На мен парата ми е последен вариант, защото горещината разширява прекомерно кръвоносните съдове на лицето и не искам да изглеждам един ден като пияница с червен нос и бузи.
Има едни пластмасови инхалатори, които помагат да се пази лицето, обаче не съм си купила още.

Ето такива.
Имам електрически инхалатор, който е много ефикасен, здравната каса ми го изписа, но ми е голяма играчка да го монтирам, употребявам и посел да го чистя. Него го ползувам само ако имам по-дълбоко възпаление, към дробовете.

# 16
  • Мнения: 1 305
Преди време много по- често ми се случваха подобни прояви. Тогава ( понеже никак не обичам парната баня) си варях чай от лайка , ала в малко метално канче . Отгоре слагах подходяща фуния , която обхваща цялата горна част на чашата и дишах през тесния отвор. Така издържах много време.
Ама снощи и носът ми имаше нужда от пара Simple Smile

Истината е , че не схващам по какъв начин парата помага , може би защото овлажнява болезнените места. Ама нали от топлото се разширяват кръвоносните съдове? Не  е ли възможно възпалението да стане дори още - по болезнено?

# 17
  • Мнения: 2 420
Мисля, че парата убива микробите по лигавицата и действува противовъзпалително.
Но е рисковано, защото е възможно от прекалено горещото да се получи дефект вместо ефект.
Дозата е важна. Малко затопляне едва ли е вредно. Но ако го правиш често, може и да не е добре.
Ходила съм на физиотерпия за болките в гърлото и там всъщносът освен инхалация с едни ампули с лекарство също ме обучаваха какво да не ям, да не пия и как да си пазя гърлото от инфекции.
Никакво люто, студено, горещо. Един куп неща, които редовно ги нарушавам.

Обикновената парна баня не дава такова фино разпръскване на течността.
И освен това може да навреди заради горещината.
Най-добре водата да не ври, а само парата да се вдишва.

Тук в Германия, на болните от хр. фарингит изписват от истинските инхалатори, т.е. тези, които разпръскват микрочастици течност с нормална, стайна температура.
Изписват едни ампулки с физ.разтвор и при всяко ползуване отваряш нова. Трябва да се ползува много пречистен разтвор, иначе се запушва инхалатора.
Понякога се слага етерично масло в инхалатора, но в слаба доза, защото изсушава.
Този уред само ми заема място в шкафа -два маркуча, пет дюзи....
А как бръмчи, не е истина. Затова и вече над две години не съм го ползувала.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 185
На мен лично чай от Липа много ми дразни фарингита и започвам да покашлям. При баба ми направо й се подуват сливиците,а баща ми си го пие нон стоп без проблем. И тримата сме с хроничен фарингит.

# 19
  • Мнения: 2 646
Marella, с какво точно ти помага инхалатора за фарингит? И аз имам инхалатор, но не го ползвам, затова питам. А защо чистенето и монтирането да е трудно? Кое точно му почистваш? Моя е много лесен. Само изплаквам под течаща вода маската и резервоарчето за течността и готово. Маркуча мисля няма нужда да се чисти /мие.

# 20
  • Мнения: 2 420
Marella, с какво точно ти помага инхалатора за фарингит? И аз имам инхалатор, но не го ползвам, затова питам. А защо чистенето и монтирането да е трудно? Кое точно му почистваш? Моя е много лесен. Само изплаквам под течаща вода маската и резервоарчето за течността и готово. Маркуча мисля няма нужда да се чисти /мие.

Не само за овлажняване на лигавицата ми го изписаха, а и за инхалиране на лекарство. Беше преди години. Вече не знам какво инхалирах. Мисля че беше нещо етерично, с противовъзпалително действие.
И защото често инфекцията слиза надолу и става ларингит, а понякога чак и дробовете ме болят.
Инхалаторът прави лекарството по-ефективно, защото когато то е на микрочастици, може да бъде вдишано и да достигне до бронхите, до най-дълбоката част.


Моят инхалатор има едни джаджи, в които се пъхат маркучите и те трябва винаги да се чистят, освен това самият той е много обемен и е голяма играчка докато го сглобя. Може би твоят е по-хубав. На мен такъв ми изписаха.

Ето тук на 10 страница се виждат всички части, и всички те, без електрическите, трябва основно да се мият.


Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 23:06 от Mirella_

# 21
  • Мнения: 2 280
Някой пробвал ли е да пребори хроничния фарингит с класическа хомеопатия? Аз също страдам от тази гадост :/

# 22
  • Мнения: 5 820
   Също ме дразни, когато започне да цъфти липата. Започва да покашлям и ме дразни гърлото.

# 23
  • Мнения: 5
Пробвайте и Оливокап Гърло - няма да го излекува,но го облекчава хроничният при употреба ...

# 24
  • Мнения: 1 305
Аз сега интензивно посещавам солна стая и смея да твърдя,че ми действа много добре на гърлото.

# 25
  • Мнения: 2 646
Солната инхалация не действа ли добре?

# 26
  • Мнения: 1 305
Солната инхалация не действа ли добре?

На мен,  да добре ми действа. Добавам и малко сода.

Общи условия

Активация на акаунт