Тегло

  • 11 873
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Тази таблица нещо не е океу , аз съм 162 и съм 44 кг , чувствам се и изглеждам нормално. Според пуснатата таблица трябва да съм до 55 , а 10 кг са си много отгоре.
Напълно ОК си е таблицата.
ИТМ ти е 16.7, под най-ниската граница-18.
ВАжи същото като за авторката, нейният ИТМ е поне малко над 18.
При такова ниско тегло и % мазнини, това си е сигурна предпоставка за проблеми със здравето в бъдеще.

Според този калкулатор http://www.medicine.bg/ е 18.6
Нисък е, да.
Аз не разбрах, ти се притесняваш, че си дебела или слаба?   newsm78  Каква е целта на темата ти?

# 16
  • Мнения: 13
Тази таблица нещо не е океу , аз съм 162 и съм 44 кг , чувствам се и изглеждам нормално. Според пуснатата таблица трябва да съм до 55 , а 10 кг са си много отгоре.
Напълно ОК си е таблицата.
ИТМ ти е 16.7, под най-ниската граница-18.
ВАжи същото като за авторката, нейният ИТМ е поне малко над 18.
При такова ниско тегло и % мазнини, това си е сигурна предпоставка за проблеми със здравето в бъдеще.

Според този калкулатор http://www.medicine.bg/ е 18.6
Нисък е, да.
Аз не разбрах, ти се притесняваш, че си дебела или слаба?   newsm78  Каква е целта на темата ти?


От малка се виждам дебела, въпреки, че според другите съм слаба.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Идеална си, не го мисли...
Хората вече увеличават килограмите по таблиците, за да не се депресира ежедневно преяждащото и обездвижено население... 
Така става и с номерацията по дрехите ...S вече е по- голям, за да не депресира потребителите.
Все пак пазарите диктуват правилата...


Ти си супер...не отслабвай, но и не пълней .
Радвай се Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Скрит текст:
Тази таблица нещо не е океу , аз съм 162 и съм 44 кг , чувствам се и изглеждам нормално. Според пуснатата таблица трябва да съм до 55 , а 10 кг са си много отгоре.
Напълно ОК си е таблицата.
ИТМ ти е 16.7, под най-ниската граница-18.
ВАжи същото като за авторката, нейният ИТМ е поне малко над 18.
При такова ниско тегло и % мазнини, това си е сигурна предпоставка за проблеми със здравето в бъдеще.

Според този калкулатор http://www.medicine.bg/ е 18.6
Нисък е, да.
Аз не разбрах, ти се притесняваш, че си дебела или слаба?   newsm78  Каква е целта на темата ти?


От малка се виждам дебела, въпреки, че според другите съм слаба.
А била ли си изобщо с нормално или наднормено тегло?
Или винаги си била слабичка?
За да поддържаш толкова ниско тегло, най-вероятно ограничаваш доста калориите, ядеш символични количества храна.Ако все още нямаш проблеми с цикъла, възможно е да започнат да се обаждат.Също са вероятни проблеми със забременяване, при такова ниско тегло на тялото хич не му е приоритет да дава нов живот, дори напротив, за него това е заплаха за оцеляването му и счита, че е неспособно при такъв ограничен енергиен ресурс да създаде пълноценен нов живот.Затова не си го причинява.
И това е най-малкото.При разбъркани хормони се засяга ЩЖ, от там нещата стават още по-сложни и объркани.
Не знам причината да се виждаш дебела, тя обикновено е в "главата", не в огледалото, но това си е работа за психолог.

# 19
  • Мнения: 13
Идеална си, не го мисли...
Хората вече увеличават килограмите по таблиците, за да не се депресира ежедневно преяждащото и обездвижено население... 
Така става и с номерацията по дрехите ...S вече е по- голям, за да не депресира потребителите.
Все пак пазарите диктуват правилата...


Ти си супер...не отслабвай, но и не пълней .
Радвай се Simple Smile
Много си мила!🍀Благодаря за съветите.☺

# 20
  • София
  • Мнения: 1 249
Тези таблици са ориентировъчни. Най-верният критерий е как се чувстваш и как изглеждаш в огледалото.
Аз съм 175см и съм била 50кг без ограничаване на храната (дори с  всекидневни злуопотреби с храна). Перфектно здраве и супер енергия. После започнах да спортувам по малко, станах 55кг и това ми е идеалното тегло. За съжаление поради лакомията ми не спрях на това тегло и от 56 вече се появиха коремче и паласки. Стигала съм до 65 (ръстът - 110), ами, ужасно изглеждам, защото всичко се концентрира в поясната област. Сега съм 60 и все още имам корем и паласки. Според един калкулатор за моя ръст и структура идеалното тегло започва от 58кг. Което е точно в съответствие с моя опит 55кг + още 3кг за натрупаните мускули (калкулаторът е от фитнес форум, значи се предполага, че питащият спортува).

Така че не давайте много съвети. А и не искайте съвети и не се ръководете от някакви моди. Но едно е ясно, организмът трупа ли запасни вещества, значи нещо не е наред с храненето и двигателния режим.

# 21
  • Мнения: 13
Скрит текст:
Тази таблица нещо не е океу , аз съм 162 и съм 44 кг , чувствам се и изглеждам нормално. Според пуснатата таблица трябва да съм до 55 , а 10 кг са си много отгоре.
Напълно ОК си е таблицата.
ИТМ ти е 16.7, под най-ниската граница-18.
ВАжи същото като за авторката, нейният ИТМ е поне малко над 18.
При такова ниско тегло и % мазнини, това си е сигурна предпоставка за проблеми със здравето в бъдеще.

Според този калкулатор http://www.medicine.bg/ е 18.6
Нисък е, да.
Аз не разбрах, ти се притесняваш, че си дебела или слаба?   newsm78  Каква е целта на темата ти?


От малка се виждам дебела, въпреки, че според другите съм слаба.
А била ли си изобщо с нормално или наднормено тегло?
Или винаги си била слабичка?
За да поддържаш толкова ниско тегло, най-вероятно ограничаваш доста калориите, ядеш символични количества храна.Ако все още нямаш проблеми с цикъла, възможно е да започнат да се обаждат.Също са вероятни проблеми със забременяване, при такова ниско тегло на тялото хич не му е приоритет да дава нов живот, дори напротив, за него това е заплаха за оцеляването му и счита, че е неспособно при такъв ограничен енергиен ресурс да създаде пълноценен нов живот.Затова не си го причинява.
И това е най-малкото.При разбъркани хормони се засяга ЩЖ, от там нещата стават още по-сложни и объркани.
Не знам причината да се виждаш дебела, тя обикновено е в "главата", не в огледалото, но това си е работа за психолог.

Да, преди бях с наднормено тегло.Започнах да отслабна постепенно в годините.А относно цикъла си права.😔

# 22
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Тази таблица нещо не е океу , аз съм 162 и съм 44 кг , чувствам се и изглеждам нормално. Според пуснатата таблица трябва да съм до 55 , а 10 кг са си много отгоре.
Напълно ОК си е таблицата.
ИТМ ти е 16.7, под най-ниската граница-18.
ВАжи същото като за авторката, нейният ИТМ е поне малко над 18.
При такова ниско тегло и % мазнини, това си е сигурна предпоставка за проблеми със здравето в бъдеще.

Според този калкулатор http://www.medicine.bg/ е 18.6
Нисък е, да.
Аз не разбрах, ти се притесняваш, че си дебела или слаба?   newsm78  Каква е целта на темата ти?


От малка се виждам дебела, въпреки, че според другите съм слаба.
А била ли си изобщо с нормално или наднормено тегло?
Или винаги си била слабичка?
За да поддържаш толкова ниско тегло, най-вероятно ограничаваш доста калориите, ядеш символични количества храна.Ако все още нямаш проблеми с цикъла, възможно е да започнат да се обаждат.Също са вероятни проблеми със забременяване, при такова ниско тегло на тялото хич не му е приоритет да дава нов живот, дори напротив, за него това е заплаха за оцеляването му и счита, че е неспособно при такъв ограничен енергиен ресурс да създаде пълноценен нов живот.Затова не си го причинява.
И това е най-малкото.При разбъркани хормони се засяга ЩЖ, от там нещата стават още по-сложни и объркани.
Не знам причината да се виждаш дебела, тя обикновено е в "главата", не в огледалото, но това си е работа за психолог.

Да, преди бях с наднормено тегло.Започнах да отслабна постепенно в годините.А относно цикъла си права.😔
Това обяснява защо все още се "виждаш" дебела....трябва време, докато мозъкът възприеме новия външен вид.
Относно цикъла:не аз съм права, а медицината.    Simple Smile   
Най-вероятно се въртиш около 1000 калории дневно....а това е ужасно малко за възрастен човек. Няма как при хронично, постоянно недохранване да няма последици.На тялото му трябва енергия за основните жизнени дейности и органи-сърце, дробове, мозък....предвид височината ти, годините и някакво нормално ежедневно движение най-вероятно имаш нужда от поне 1700-1800 калории на ден.А ако спортуваш, над 2000.
А цикълът хич не му е важен на тялото, защото една евентуална бременност би застрашила живота му.А неговата "мисия" е да оцелява.Затова приоритетно пази енергията за жизнено-важните функции, като спира достъпа да не толкова значимите.

# 23
  • Мнения: 5 468
Не знам защо жените се интересуват само от килограмите и се стремят да са с възможно най-ниското тегло. По-важно е да се спортува за да няма излишни тлъстинки, а оформени мускули за да изглежда тялото стегнато. За мен най-добрият вариант е тегло в нормите(нито наднормено, нито поднормено) и спорт. Авторката се вижда "дебела", но имам позната със същия ръст и когато е падала под 60кг изглежда кльощава, а на 65кг е слаба. Просто малко по-високите жени обикновено имат по-плътни и тежки кости и при тях нормалното тегло е различно и някои и на 70 кг изглеждат слаби.

# 24
  • Мнения: 54
Висока 170, тежа 47, 48 някъде. Чувствам се прекрасно. Не знам кое ми е оптималното тегло. Знам само, че не се възприемам добре на повече от 50 кг.

# 25
  • Мнения: 5 468
Тук говорим за здравословно тегло, а иначе всеки има различни възприятия за "нормално" тегло.

# 26
  • Мнения: 15 592
37 години, 156 см., 53 - 54 кг. в момента
Най-добре се чувствам и изглеждам на 48 кг.

# 27
  • Мнения: X
48 кг на 156 см изглеждат по един начин.
48 кг на 170 см или повече изглеждат по коренно различен такъв....аз поне си представям нещо такова
Скрит текст:
за мен граничи с анорексията.

Водещото би трябвало да е дали човек има здравословни проблеми на подобно тегло-липса на цикъл, оредяваща коса, чупливи нокти, суха кожа-като пергамент, постоянна умора.....

# 28
  • Мнения: 15 592
Имам позната, която е висока 174 - 175 см. и тежи 49 кг. Изобщо не изглежда, като момичетата от показаните снимки. Изглежда перфектно. Слаба е, но е далече от анорексията.

# 29
  • Мнения: 5 468
Малък процент телесни мазнини при жените водят до редица здравословни проблеми. За мен в никакъв случай 48 кг на 170см не е нормално тегло.

Lady Cassiopeia Duval, наистина твоят ръст не може да се сравнява с на другата потребителка. Това са цели 14см разлика.Hands V

Общи условия

Активация на акаунт