Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 49

  • 64 459
  • 750
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 822
Това с лъжовни диагнози става страшно в цялата държава и не е само в Хил Клиник! Аз съм много учудена и уплашена! Имало през месец октомври безплатни онкологични прегледи за рак на гърдата и съм водила същата дъщеря, която е много калпава, при доктор Инков във ВМА! Той я е гледал на ехограф и ни е казал, че има фиброаденом на гърда, който трябва да се махне и спешно да се даде на биопсията! Той ни е записал за 17 ноември за операция във ВМА и ни е дал списък с изследванията, които трябва да направи в случай да има нужда от пълна упойка /тоест половин часовата биопсията да покаже рак/! За щастие, никакъв фибоаденом няма, но преживяли сме диагнозата му тежко! Не мисля, че не е видял с този негов добър ултразвук, че по гърдата няма нищо! Значи просто иска да оперира, да взима повече пари, да има повече клиенти....Страшно е!

# 331
  • Мнения: X
За изследване на витамин Д колко време преди това е нужно да се преустанови приема?

# 332
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
За изследване на витамин Д колко време преди това е нужно да се преустанови приема?
Aз спирам всичко за около 2 седмици преди да го изследвам, но не споря дали така е най-правилно.

# 333
  • Plovdiv
  • Мнения: 92
Здравейте, момичета! Може ли помощ с разчитане на резултати? Тсх 47, тат 33, мат 586..Съжалявам, че така нахълтвам в темата, но преди три дни бях за първи на профилактичен преглед на щитовидната жлеза, и за съжаление се оказа,че имам проблем. Откриха ми няколко възела + уголемен лимфен възел. Доктора ми назначи изследвания, каза че диагноза и лечение ще коментира след резултатите. Следващия преглед при него ми е на 04.12. ще се побъркам дотогава.

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 08:01 от veri_vd

# 334
  • Мнения: 822
Здравейте, момичета! Може ли помощ с разчитане на резултати? Тсх 47, тат 133, мат 586..Съжалявам, че така нахълтвам в темата, но преди три дни бях за първи на профилактичен преглед на щитовидната жлеза, и за съжаление се оказа,че имам проблем. Откриха ми няколко възела + оголемен лимфен възел. Доктора ми назначи изследвания, каза че диагноза и лечение ще коментира след резултатите. Следващия преглед при него ми е на 04.12. ще се побъркам дотогава.
Извинявай, че аз нахълтвам да коментирам поста ти, но бих те посъветвала да не губиш време с доктора, а да отидеш на преглед при професор Пандев. Той гледа тези възли, особено е нужно да се види този оголемен лимфен възел и много компетентно мнение! Покажи му изследвания и той ще ти каже, какво да правиш..., поне да ти каже дали са за операция или не! Аз съм ти написала за възлите, а тук момичета са професори по лечението и изследванията...Те ще ти напишат!

# 335
  • Мнения: 5 867
Аз като примерна и стрикна,ходя всеки път на лекар-и резултатът не винаги е добър. ooooh!
А изследвате ли си холестерола и триглицеридите?
Чела съм,че е добре да се прави,особено когато е налице хипофункция на жлезата.

Малко със закъснение отговарям, но нямах никакво време тези дни. Simple Smile
Да, разбира се, много пъти съм изследвала Холестерол и Триглицериди. Всъщност, далеч не само тях. За пръв път лекар ми ги назначи за изследване, още когато ме диагностицираха с Хашимото. Тогава се установи, че имам и Инсулинова резистентност, барабар с хипофункцията.
Както казах, далеч не пускам само тези 2 показателя, защото имам редица дефицити - оказа се, че нивата ми на Витамин D и Феритин са покъртително ниски. Оттогава просто имам навика периодично да се тествам. Гледам поне 2 пъти годишно да изследвам (освен хормоните на ЩЖ) - Инсулин, КЗ, Витамин D, Витамин B12, Хомоцистеин, Желязо, Феритин, ЖСК, Магнезий, Калций, Цинк и др.
Обратен / реверсивен T3 съм тествала веднъж; искам да си пусна и Селен, за да видя какви са нивата му в организма ми.
Да, скъпо е, но за себе си съм решила пари от здраве да не пестя. Peace
Важно е дефицитите да се запълват, защото иначе напред във времето има лоши последици за организма.

# 336
  • София
  • Мнения: 808
За изследване на витамин Д колко време преди това е нужно да се преустанови приема?
Аз пия поддържаща доза вит. Д целогодишно без прекъсване, подобно на хормона. Съответно не го спирам преди изследване. Така виждам нивото, което дадена доза постига (както и при хормона).

Но при контролно изследване на В12 например, обаче, е различно. Тогава го спирам най-малко за две седмици, за да не завиши изкуствено резултата. Защото В12 не се пие всеки ден, а по схема за запълване на дефицит. Ако и вит. Д се пие също за запълване на дефицит, първоначално и него бих спряла преди изследване, за да се разбере дали дефицитът е запълнен. Но при постоянна поддържаща доза не виждам логика да се преустановява предварително приема. Тоест, зависи от случая.

# 337
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите за витамин Д. Тъй като досега съм го изследвала само веднъж преди няколко месеца и беше на долна граница мисля все пак да го спра около 2 седмици преди изследването.

# 338
  • Мнения: 270
Здравейте, искам да попитам на някоя от вас досега поставяли ли са диагноза без преглед на ехограф?

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте, искам да попитам на някоя от вас досега поставяли ли са диагноза без преглед на ехограф?
Да, разбира се, само по стойностите на хормоните и антителата. Аз преди 5г нямах никакви изменения по жлезата. Даже се учудваха, че имам нужда от хормон.

# 340
  • Мнения: 270
Мон, много благодаря!

# 341
  • Мнения: 2 988
Здравейте и от мен. В момента съм бременна за втори път. Първата бременност протече нормално, без усложнения и имам момченце на почти 3 годинки. Днес заради кашлица личната ме прати ба специалист вътрешни болести. Там съвсем случайно ми откриха тиреоидит на хашимото. В петък ще ми пускат изследване на ТАТ и МАТ. Трябва ли да си пусна и още някакви други изследвания? Хормони? Бременна съм в 11г.с. и съм притеснена, защото досега не съм приемала никакви лекарства за щитовидната и не знам дали няма да се отрази по някакъв начин на бебето.

# 342
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Здравейте и от мен. В момента съм бременна за втори път. Първата бременност протече нормално, без усложнения и имам момченце на почти 3 годинки. Днес заради кашлица личната ме прати ба специалист вътрешни болести. Там съвсем случайно ми откриха тиреоидит на хашимото. В петък ще ми пускат изследване на ТАТ и МАТ. Трябва ли да си пусна и още някакви други изследвания? Хормони? Бременна съм в 11г.с. и съм притеснена, защото досега не съм приемала никакви лекарства за щитовидната и не знам дали няма да се отрази по някакъв начин на бебето.
Аз мисля, че е важно да пуснеш и пакет хормони - TSH, FT3 и FT4. Преди всичко обаче, специалистът, който ти е необходим, е лекар ендокринолог, а не вътрешни болести. Изискай да ти дадат направление и за такъв. Не мога да коментирам как е направена диагнозата без тези изследвания, но те са важни не по-малко от антителата. Кръв се взима сутрин, на гладно, преди пиене на кафе или каквото и друго да било.
Болестта не е пречка за бременността, но е възможно да се наложи прием на лекарство, ако показателите сочат хипофункция на жлезата. Също така ще трябва всеки месец да се прави контролно изследване.
Не се тревожи! Аз съм бременна също, в 18 г.с. съм, утре ще е поредното ми изследване. Лека бременност и по-малко тревоги ти пожелавам!

# 343
  • Мнения: 2 988
Благодаря за отговора. Диагнозата ми я каза лекарката след преглед с ултразвук. На мен ми се видя странно, че само това ми пускат като изследвания дори и от малкото, което бях чела до момента за болестта. Ще търся ендокринолог, но с болно малко дете и пристъпи на гадене, в момента ми е страшно трудно да пътувам. Дано има свястен ендокринолог и тук в Асеновград.

# 344
  • Мнения: 5 867
Не мога да коментирам как е направена диагнозата без тези изследвания, но те са важни не по-малко от антителата.
Диагнозата може да се постави категорично и само чрез ехографски преглед, ако жлезата е достатъчно увредена, че да има промени по нея.
При мен диагностицирането протече именно така - бях на преглед при мамолог и в момента, в който лекарката допря ехографа до шията ми, изненадващо за мен отсече: "Имаш Хашимото.". След това си пуснах необходимите изследвания, разбира се.

Didi i Mitko, задължително върви на специалист възможно по-скоро! fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт