Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 49

  • 64 446
  • 750
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Riri123,не е вярно.Всеки си живее колкото му е писано.Ела да те заведа при баба ми,тя е доказателство,че иска ли да живее човек,медицината е безсилна.Като млада е облъчвана,за да спре функцията на яйчниците,оперирана е от възел на щитовидната жлеза,не знае каква част от жлезата е махната,не иска да пуска хормони вече,стара била.Има два инфаркта, пейсмейкър от десет години,защото сърцето ѝ буквално спираше,то на практика не работи вече.Не знам колко стенда.. Та тази баба наближава 90,живее сама и отказва да дойде при нас,пере на ръка,не иска пералня,така си била свикнала.Ходи по екскурзии,дори няколко дни след поредната операция на сърцето хукна да катери Перперикон.Не ѝ давахме,не ни послуша и отиде.Много добре ѝ се отрази.Вдига кръвно до 240,но твърди,че си е добре.Ходи си на пенсионерския клуб,жизнена е,никой не вярва,че е на близо 90,тя изглежда на 60.
Не се плаши,ще живееш дълго и нормално,направи изследвания и си пий хормоните.Аз лично от Еутирокс слабея,а майка ми дебелее.Индивидуално е.

# 511
  • Мнения: 1 275
Мисля че от стрес може и да мръдне малко нагоре ТСХто...но не чак толкова.
От Елтирокса не се напълнява...даже много хора го пият за отслабване както коментирахме по–назад в темата.
Като се има предвид че над 80% от хората са с хашимото...поне като мрем няма да сме сами:innocent: Шегувам се разбира се...Божа работа!

# 512
  • Мнения: 11 737
Рири, и аз да се включа към хора, че съм за хормон, особено що се касае до забременяване.
Понеже се пила АБ, да, може да изчакаш и пак да пуснеш изследвания, но наистина, както са те посъветвали, пусни целия пакет да стане ясно за какво точно се касае и после ще започнеш лечение.
Хомеопатията остави за след евентуално раждане. Тогава може да си правиш всякакви експерименти. Ще имаш време и за това.

# 513
  • Мнения: 2 988
Riri123, ти искаш ли дете или не? Така като те чета- не. Момичетата ти казват какво да правиш-ти се инатиш като магаре на лед. Досега да си пуснала изследванията и да са ти излезли резултатите. Вместо да питаш при кой лекар да идеш след като не вярваш на твоя ти си се хванала за хомеопатията. С нея сигурно ще ти трябват поне 6 месеца за да тръгне изобщо ТСХ надолу. Ти си решаваш все пак. Животът си е твой.

# 514
  • Мнения: 16
Riri123, ти искаш ли дете или не? Така като те чета- не. Момичетата ти казват какво да правиш-ти се инатиш като магаре на лед. Досега да си пуснала изследванията и да са ти излезли резултатите. Вместо да питаш при кой лекар да идеш след като не вярваш на твоя ти си се хванала за хомеопатията. С нея сигурно ще ти трябват поне 6 месеца за да тръгне изобщо ТСХ надолу. Ти си решаваш все пак. Животът си е твой.
Аз така или иначе ще си пусна абсолютно всички изследвания,в момента няма как защото съм болна,изобщо не се инатя,а питам каквото ме интересува,мисля че затова е този форум.

# 515
  • Мнения: 16
Рири, и аз да се включа към хора, че съм за хормон, особено що се касае до забременяване.
Понеже се пила АБ, да, може да изчакаш и пак да пуснеш изследвания, но наистина, както са те посъветвали, пусни целия пакет да стане ясно за какво точно се касае и после ще започнеш лечение.
Хомеопатията остави за след евентуално раждане. Тогава може да си правиш всякакви експерименти. Ще имаш време и за това.
Така ще направя,най скоро ще си пусна изследвания,просто не знаех оказват ли влияние АБ,дали трябва в опредвлен ден да се пускат изследванията и тн.Тъй като мисля да пускам и пролактин мисля 3 ден от МЦ да пусна всички изследвания,според вас добре ли е?Simple Smile

# 516
  • Мнения: 16
Мисля че от стрес може и да мръдне малко нагоре ТСХто...но не чак толкова.
От Елтирокса не се напълнява...даже много хора го пият за отслабване както коментирахме по–назад в темата.
Като се има предвид че над 80% от хората са с хашимото...поне като мрем няма да сме сами:innocent: Шегувам се разбира се...Божа работа!

Божа работа да!
Благодаря много ме разсмяхте!😁

# 517
  • Мнения: 16
Riri123,не е вярно.Всеки си живее колкото му е писано.Ела да те заведа при баба ми,тя е доказателство,че иска ли да живее човек,медицината е безсилна.Като млада е облъчвана,за да спре функцията на яйчниците,оперирана е от възел на щитовидната жлеза,не знае каква част от жлезата е махната,не иска да пуска хормони вече,стара била.Има два инфаркта, пейсмейкър от десет години,защото сърцето ѝ буквално спираше,то на практика не работи вече.Не знам колко стенда.. Та тази баба наближава 90,живее сама и отказва да дойде при нас,пере на ръка,не иска пералня,така си била свикнала.Ходи по екскурзии,дори няколко дни след поредната операция на сърцето хукна да катери Перперикон.Не ѝ давахме,не ни послуша и отиде.Много добре ѝ се отрази.Вдига кръвно до 240,но твърди,че си е добре.Ходи си на пенсионерския клуб,жизнена е,никой не вярва,че е на близо 90,тя изглежда на 60.
Не се плаши,ще живееш дълго и нормално,направи изследвания и си пий хормоните.Аз лично от Еутирокс слабея,а майка ми дебелее.Индивидуално е.
Така и ще направя благодаря много,за позитивните изказвания:)

# 518
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моля,трябва да си даваме кураж!Ти ако знаеш пък аз с колко операции и заболявания съм...И твърдо съм решила да живея достатъчно,за да си отгледам и детенцето,и живот и здраве и неговите дечица.
Вече за правнуци не знам,Божа работа.Но пък ето,че баба ми дочака правнуче.И дядо ми беше жив когато родих,изобщо не чакаха да минат четирсет дена след раждането, веднага пристигнаха и много се радваха.
Дядо ми също живя много,на 92 почина.От него съм наследила чудесния колит.Майка все ми повтаря,че дядо ми дори с колит доживя 92 и си почина не от болест,а от естествена смърт,от старост.
Аз съм и с премахната щитовидна жлеза и с премахнати матка и яйчници,дори е чудо,че имам дете, лекарите ми казват,че всеки ден трябва да съм благодарна,че изобщо съм забременяла и износила детето.И аз съм благодарна.
И на теб от сърце ти пожелавам да имаш детенце!
С това ТСХ ,което имаш според новите изследвания и проучвания,трудно може да се забременее.ТСХ трябва да ти е около 1.
Пий Еутирокс и дано се случи и при теб да забременееш.

# 519
  • Мнения: 1 275
Спазете изискването за изследване на пролактин–без кафе;добре наспана и поне половин час покой пред лабораторията седнала.Но очаквайте да е висок тъй като е вързан с ТСХто. Като падне ТСХ...и пролактина ще е наред.

# 520
  • Мнения: 8 077
За изследване на пролактина са ми казвали, че няма никакво значение в кой ден от цикъла е, сутрин или следобяд... но изрично ме питаха дaли съm шофирала напът за лабораторията... дори краткотрайния стрес оказва влияние, даже и бързането за някакъв час... та ме сложиха да поседна в една уютна стаичка, със списание да си чета... лаборантката влезе там да ми вземе кръв, да не ставам да ходя... Правила съм изследвания на пролактина на 14тия и контрола на 21 ден от цикъла (заедно с прогестерон)... няколко месеца след това на 3тия ден заедно с естроген Simple Smile За пролактина деня от цикъла няма значение Simple Smile За ТАТ и МАТ също.
ПП: При мен пролактина се движи от долна граница до над 600... 3 от изследванията са заедно с TSH... никаква връзка не откривам с високо-ниско при моите изследвания...

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 14:34 от peneva_a

# 521
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Лаленце, не помня вече какво съм казала точно за нивата ти, защото напоследък съвсем нямам време. Не помня ти трябваше да увеличиш или намалиш дозата?!?! Mr. Green. Ако искаш първо си пусни изследвания и после включвай Т3. Или включвай Т3 и намествай после ТСХ и ФТ4. Може и по двата начина. Може да почнеш и с по-малко от 3 мкг в началото, за да видиш как ще е. Simple Smile Примерно 3 мкг, разделени на 2 части. Ако те е страх например.

Аз веднъж съм изследвала пролактин, бях тогава с ТСХ 3, на същото изследване, но проалктинът ми беше добър. Че и спала не бях и бях бързала. Mr. Green

Рири123, не, ФТ4 не трябва да е към горната граница. Обикновено при здрави хора гравитира около средата на референтните граници, като понякога е отгоре, понякога отдолу. Приказките из нета и чуждестранни сайтове, блогове, форуми и сие, че ФТ4 трябва да попада минимум в горната 1/3 на реф. граници са доста голяма заблуда. Нещо като за холестерола. Но да се надяваме, че някой хубав ден и тези митове ще се развенчаят.
Обаче ТСХ категорично показва, че жлезата ти не работи добре и си за хормон.

# 522
  • Мнения: 1 275
За връзката между пролактина и ТСХ  казаха англичаните на дъщеря ми.Не е пускала сега за да видим колко е и дали е паднал след като ТСХ вече е в норма.

# 523
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Да, да, и аз знам, че има връзка. Но просто при мен не беше покачен. То май като е покачен, цикълът се обърква?

# 524
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А на мен пролактинът винаги ми е бил в норма,някъде в средата между долната и горната граница.
Обаче имам галакторея.Тече си мляко от гърдите ми.
Правиха ми една или две снимки на хипофизата,веднъж скенер.Не се виждат тумори.
Лекарите нямат обяснение.Така съм от 11 години, откакто съм родила.И Бромокриптин съм пила,без никакъв резултат.Май и Достинекс (ако не бъркам),също без резултат.
Някой има ли идея каква може да е причината?

Общи условия

Активация на акаунт