12-те соли на д-р Шуслер - разберете кои сме ние!

  • 67 696
  • 135
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1
Здравейте,  от години страдам от уртикария(копривна треска), антихистамините само подтиснат проблема, не го решават. От седем- осем месеца пия домашен абълков оцет с мед които помагат, но не изцяло. От четири години ми се появяват и екземи от слънцето. Въпросът ми е могът ли предлаганите от вас соли да ми помогнат в какви варианти трябва да се взимат?

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 10:22 от maxpayne

# 106
  • Мнения: 8 527
Каква комбинация бихте препоръчали за целогодишен ринит, явно с възползвате на синусите. Не мога да спра да ползвам капки за нос, със сигурност има и атрофия на лигавицата на носа.

# 107
  • Мнения: 55
Здравейте,  от години страдам от уртикария(копривна треска), антихистамините само подтиснат проблема, не го решават. От седем- осем месеца пия домашен абълков оцет с мед които помагат, но не изцяло. От четири години ми се появяват и екземи от слънцето. Въпросът ми е могът ли предлаганите от вас соли да ми помогнат в какви варианти трябва да се взимат?
Солите са част от решението на проблема. Но в основата е причината - емоции, които са довели до появата на проблема при вас. Много хора имат пристъп на такава треска например при силен и потиснат гняв. Трябва да лекувате не само тялото и за да стане това ви е нужно средство от хомеопитатията, подбрано за вас. Антихистамините не са решение, защото освен всичко друго и променят лигавицата на червата, което води до пропускливи черва и до автоимунни заболявания. Помислете какво стана с вас преди първият обрив?

# 108
  • Мнения: 55
Каква комбинация бихте препоръчали за целогодишен ринит, явно с възползвате на синусите. Не мога да спра да ползвам капки за нос, със сигурност има и атрофия на лигавицата на носа.
Джала Нети 2 пъти на ден, соли №2, №3, №8, Цинабсин, Ринитал и Инфлуназал. Задължително е изключване на млечните и сладките храни, както и глутена.

# 109
  • Мнения: 55
Здравейте!От години страдам от лош сън и безпокойство,проблеми с нервната система.Пила съм какви ли не лекарства,без резултат.Каква комбинация мога да приемам?
Благодаря!

Солите са №2, №5, №7 на Немския хомеопатичен съюз. Късно ли вечеряте?


Към 18.38


Важно е да не ядете късно, а след 14 часа никакви сурови храни. Вземете солите и ни пишете за точна дозировка.

# 110
  • Мнения: 55
Чудесно!Жалко че не е предвидена лекция и във Варна.
Моя въпрос е-С коя комбинация  Шуслерови соли  успешно се подтиска апетита?

Апетитът към какви храни е точно?

Най-вече към сладки неща😚Не консумирам млечни продукти,какао,мед и ядки.

За вас са №5, №7, №9, №10.

# 111
  • Мнения: 55
Лекуващият лекар на сина ми препоръча Ксизал.
Ксизал е силно антиалергично лекарство, което променя чревната лигавица и така руши имунитета. Детето има нужда от лекар хомеопат, точен начин на хранене и усилия от ваша страна, за да преминете заедно през този период. Това означава без антибиотици и други вредни конвенционални средства, които не помагат, а затлачват тялото с химия и атакуват имунитета. Успокойте се и бъдете търпелива! Първо трябва да възстановите добрата работа на червата, да осигурите добър психоемоционален климат на детето, да давате дълго време соли №3, №6, №7 и Имунокинд - поне 6 месеца. Пишете ни на лични с повече информация, за да препоръчаме лекар хомеопат. Време е да излезе от този омагьосан кръг...

# 112
  • Мнения: 3 046
Здравейте! Какво може да препоръчате за дете на 2год 3 м. , което често страда от инфекции на горните дихателни пътища - почти не минаваща хрема вече месец, която просто утихва и после с нова сила тръгват сополи и почти винаги се стига до инфекция на ушите. Досега не е пил антибиотик. Лекуваме ушите с отипакс. Сополи сме лекували с Тобрин. Храни се добре. Имам чувството, че и ние сме в омагьосан кръг. В гр. София сме.
Благодаря

# 113
  • Мнения: 55
Здравейте!От години страдам от лош сън и безпокойство,проблеми с нервната система.Пила съм какви ли не лекарства,без резултат.Каква комбинация мога да приемам?
Благодаря!

Солите са №2, №5, №7 на Немския хомеопатичен съюз. Късно ли вечеряте?


Към 18.38


Важно е да не ядете късно, а след 14 часа никакви сурови храни. Вземете солите и ни пишете за точна дозировка.
Здравейте!От години страдам от лош сън и безпокойство,проблеми с нервната система.Пила съм какви ли не лекарства,без резултат.Каква комбинация мога да приемам?
Благодаря!

Солите са №2, №5, №7 на Немския хомеопатичен съюз. Късно ли вечеряте?


Към 18.38


Важно е да не ядете късно, а след 14 часа никакви сурови храни. Вземете солите и ни пишете за точна дозировка.
Купих солите!

# 114
  • Мнения: 8 527
Каква комбинация бихте препоръчали за целогодишен ринит, явно с възползвате на синусите. Не мога да спра да ползвам капки за нос, със сигурност има и атрофия на лигавицата на носа.
Джала Нети 2 пъти на ден, соли №2, №3, №8, Цинабсин, Ринитал и Инфлуназал. Задължително е изключване на млечните и сладките храни, както и глутена.
Защо ми предлагате цинабсин, ринитал и инфлуназал? Това не са шуслерови соли.

# 115
  • Мнения: 17
Здравейте, на 16.04. 2018 предстои поставяне на ваксина срещу морбили на бебето ми и педиатърът ни посъветва да приемем шуслерови соли, даде ни схема. Там е указано, че приемът трябва да се почне 3 дена преди имунизацията, в деня на имунизацията и 3 дена след. Въпросът ми е дали това значи да започна приема на 13.04

# 116
  • Мнения: 144
Здравейте, на 16.04. 2018 предстои поставяне на ваксина срещу морбили на бебето ми и педиатърът ни посъветва да приемем шуслерови соли, даде ни схема. Там е указано, че приемът трябва да се почне 3 дена преди имунизацията, в деня на имунизацията и 3 дена след. Въпросът ми е дали това значи да започна приема на 13.04


Трябва 7 дни преди, по време и 7 дни след ваксината. Най-добрата комбинация е от соли №2, №3, №4 и туя D30 на DHU.

# 117
  • Мнения: 144
Каква комбинация бихте препоръчали за целогодишен ринит, явно с възползвате на синусите. Не мога да спра да ползвам капки за нос, със сигурност има и атрофия на лигавицата на носа.
Джала Нети 2 пъти на ден, соли №2, №3, №8, Цинабсин, Ринитал и Инфлуназал. Задължително е изключване на млечните и сладките храни, както и глутена.
Защо ми предлагате цинабсин, ринитал и инфлуназал? Това не са шуслерови соли.

Защото проблемът ви се нуждае от комплексно решение на базата на написаното от вас и солите не са достатъчни.

# 118
  • Мнения: 731
Здравейте, освен Ликоподиум при бебе на 8м и половинасъс запек какво друго може да се дава? Давам омнибиотик Панда заради алергии. Давам разхлабващи храни всвки ден, но няма ефект....

# 119
  • Мнения: 55
Здравейте, освен Ликоподиум при бебе на 8м и половинасъс запек какво друго може да се дава? Давам омнибиотик Панда заради алергии. Давам разхлабващи храни всвки ден, но няма ефект....

Соли №2, №5, №8, №10 трябват.

Общи условия

Активация на акаунт