Отговори
  • Мнения: 676
Здравейте. Бих искала да ви помоля за съвет. Получих през няколко месеца писма от въпросната фирма за откупено задължение на име почти като моето. На адрес, на който не живея. В жилището на родителите ми. Има разлика в бащиното име и в това, че не съм взимала кредит или продукт на изплащане към бнп паррибА. Опитах се да звънна на телефонът в писмата, но от там се включва музика и нищо повече. Търсих и-мейл да им пиша, че не мога да се свържа с тях за да обясня това,  което пиша сега, но не открих. Писмото е за доброволно плащане и пише, че следда това пристъпват към съдебни действия. Притеснявам се, защото името е сходно. Адреса е на родителите ми и не знам как да докажа,че е станала някаква измама. Моля ви дайте ми съвет как да процедирам. А сумата, която искат е огромна за мен. Благодаря ви предварително  Praynig
Ако модератор реши, че  темата не е за тук, моля да я премести.

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 18:30 от Newly_

# 1
  • Мнения: 13 284
Мини вземи една справка от Париба, че не дължиш пари и отиди направо в офиса им.

# 2
  • Мнения: leet
Съветвам те да отидеш до банката и да вземеш справка, че не им дължиш задължения. Преди години ми бяха запорирали заплатата от съдия-изпълнител, затова че дължа 17 хил. лв. на ДСК-са, за кредит, който никога не съм теглила и най-важното, за кредит, който е бил изтеглен, когато аз съм била на 17 години (?!?). Отидох до ДСК-а, оттам ми издадоха справка, че не дължа такива пари и с мръсна газ отидох при съдия-изпълнителят. Гадината се оказа, че е напълно наясно, че не дължа пари, но ми беше оставила запора. В процеса на скандала, който вдигнах стана ясно, че жена със същите имена, като моите е теглила заем от ДСК-а и не го е върнала. Объркването е станало, защото аз имах овърдрафт към съответната банка, а освен това ми и превеждаха заплатата там. Естествено, не ме компенсираха по никакъв начин, едва ли не, трябваше аз да им благодаря, че са ми махнали запора, но така или иначе с тези е така. Предполагам и при теб е станало нещо подобно. Успех!

# 3
  • Мнения: 676
Благодаря за съветите ви - ще го направя. Flowers Hibiscus Но си мисля и да отида до полицията, защото това си е измама. Чудех се към районното на адресът на родителите ми ли да отида или до моето районно? В различни квартали живеем. Пак ви Благодаря Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Подава се жалба до полицията за документна измама с копие до Еос Матрикс. Писмено, с входящ номер.
След това полицията разследва, включително изисква копия от договори, погасителни планове и прочие.

# 5
  • Мнения: 676
Милинка,  това е чудесна информация! Ще я използвам. Огромни благодарности bouquet

Общи условия

Активация на акаунт