Център за асистирана репродукция (ЦАР) - тема 27

  • 86 086
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Лошо с това забавяне. Аз съм 38657, надявах се за април-май, но май няма да ме огрее  Tired

# 121
  • Мнения: 1 521
Момиченца, а истина ли е, че Януари ЦАР почиват и това значи ли, че дори и заявления не приемат, или само почивката се изразява в издаването на заповеди?

# 122
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Валентина,имаш шанс за април, а ако пак раздават по около 600+ на месец може и в март да влезеш.
Майче, аз съм 37713 и се чувствам малко прецакана, ама нищо,поне ще съм от първите февруари.Декември мисля че не звънят, почват януари след като им одобрят бюджета(това е по спомен от преди, ако бъркам, някой по-запознат да каже).За заявленията незнам как седят нещата.

# 123
  • Мнения: 4 087
ако ще се мерим по прецанканост, аз съм 37 680. Joy Joy hahaha hahaha

Сега ако влезат в сила новите промени, интересно ми е колко бързо и как ще раздадат натрупаните заповеди. И още по интересно е как ще насмогнат клиниките. Има около 2000 натрупани към момента...

# 124
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Ей, вярно си по-прецаканата Smiley Ама пък това ще ни научи и на малко търпение.А изоставането могат да го наваксат ако дават по повечко заповеди на месец и евентуално ако декември и януари не приемат заявления.После работата ще стане далеч по-лесна...А пък клиниките не ги мисли, ще се справят, а и не всяка,която вземе заповед почва веднага процедурата.Аз например първата я взех юни 2015-та и веднага я занесох, ама понеже предстоеше отпускарския сезон оставих всичко за септември, но пункцията ми беше чак края на октомври.

# 125
  • Мнения: 4 087
Е да, ама с промените, трябва да се връчи заповедта до 3 месеца и давността и е също толкова......смятай...

# 126
  • Мнения: 1 592
Eli,

Азйде стига са ме учили на търпение- моето се изчерпа отдавна. Simple Smile
Аз освен да се самофинансирам Януари... и лятото със заповед ?  newsm78

Чери,
Ама верно - какво ще стане в клиниките с толкова пациентки ??  Shocked
То и преди беше претъпкано... дори в малките клиники.
Те ще удвоят заповедите , обаче клиниките са си същите.  ooooh! Whistling

# 127
  • Мнения: 4 087
На мен от Стефанов, едва ме сместиха за март уж да направим опит и то с 1000 уговорки и молби. Това ноември, планираме за март. От Надежда още си седя на въпросника от преди 2м......дори за час за първичен не са ми се обадили  Joy hahaha Не могат да смогнат, ако изведнъж за 2-3 засилят наплива, те и сега не могат, а с новите промени, от взимането до започването трябва да е 3м уж, иначе изтича давността и се кандидатства пак наново....

и сега и друго ме вълнува, като го гласуват това сега, има условия за успеваемост за клиниките, т.е някои клиники дори няма да могат да сключат договор по моите скромни наблюдения  Crazy Crazy

# 128
  • Мнения: 834
От известно време не ви следях, т.к родих наскоро. През юли ми излезе заповедта, която отложих поради бременност. Сега разбирам за тази 3 месечна давност... Как се тълкува тя при заварени положения - в случая, отлагането...

# 129
  • Мнения: 1 592
Ох, въобще не съм задълбавала за новите промени... Според мен статистиката за успеваемост е завишена и нереална и в момента. В Америка е 25% , а тука ми говорят за 60 % !   Thinking

За София има 2 нови клиники , за които аз знам ( Клачев и Димитрова)  , обаче като нови те нямат договор с Фонда. Дори и да могат да ползват други клиники, те пак са със същия капацитет като доктори.
Не знам.... не мога да си представя какво меле ще стане в Надежда.  Shocked
Не че съм била там, но по чакалните по други клиники половината жени са избягали от там.
Прегледи по 10 и 11 вечерта...от сорта.

А защо "от взимане до опит" да е само 3 месеца- нали беше година ?
Не  е ли "отлагане на взимане на заповед" за 3 месеца сега ? То също беше година.


Не знам уж за добро тия промени.. а може и да се затлачат нещата на практика. Tired


Хитрушана , честито !  bouquet
Някои родиха вече и за второ идват ..... Joy

# 130
  • Мнения: X
Не  е ли "отлагане на взимане на заповед" за 3 месеца сега ? То също беше година.
Отлагането не беше със срок година, Майче. Отложена заповед се пазеше до навършване на 43 годишна възраст. Сега не знам как ще бъде.
И мен ме вълнува, понеже аз също си отложих втората заповед лятото.
Смятам до максимум 2 години да се нареждам за второ, та дано не ми се налага пак да кандидатствам и да чакам.

# 131
  • Мнения: 4 087
Няма да има отлагане според проектозакона, а ще се кандидатства наново, като изтече давността, но пък казват, че от подаването до взимането периода ще е макс,4м

# 132
  • София
  • Мнения: 521
Момичета, срещала съм преди информация за необходимите документи за повторно кандидатстване с мъжки фактор, но не мога да я открия. Може ли да ми припомните какви документи искаха? Мерси!

# 133
  • Мнения: 3 904
И аз имам въпрос, някой кандидатствал ли е с неизяснен фактор, с комбинация от инсета и инвитро?

# 134
  • София
  • Мнения: 10 642
И аз имам въпрос, някой кандидатствал ли е с неизяснен фактор, с комбинация от инсета и инвитро?
Аз

Общи условия

Активация на акаунт