Русе - 9

  • 12 890
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 191
Има още и зад бл 10 ,обединено градина и ясла е

# 226
  • Мнения: 435
Благодаря!

# 227
  • Мнения: 4 406
Дени, кога па отиде на Балкана??
ми на, в сряда се грабнахме и така до събота. не съм изобщо очарована, заради детето главно, все същото тичане след него е, даже по- зле отколкото в Русе- там поне мога да го затворя в стаята му,имам удобства. тук капризничи и не иска да яде, нали е лигльото на мама и още му пасирам храната.а не си взех пасатора тук... честно казано, се чувствам много по- уморена и психически по- натоварена. другият път ще го връча тържествено на бабите и ще отида на почивка самосиндикално, като мома англичанка

# 228
  • Мнения: 1 942
AKЦИЯТА ПРИКЛЮЧВА!

акцията за събиране на дрехи, обувки и играчки за дом за деца без родителски грижи в село Брестовица е към края си! Моля всички, които искат да дават още дрешки да побързат!

Мама Бети123 и мама Вивка дадоха доста хубави дрешки и вече съм доволна от събраното количество!  Hug Hug Hug Благодаря на всички вас   bouquet

# 229
  • Мнения: 1 942
А да ви кажа днес мама Вивка дава на сладкия бебок айран със сол!  Даже допълнително сол поиска да сложи, че била малко!! Shocked #Crazy Shocked Обещах и, че ще я изклюкаря и ще направя подписка да я анатемосаме тук във форума и да и се забрани достъпа.  Joy hahaha Joy


А пък тя каза, че ще ми отговори с едно точно определено нецензурно човече....  Thinking

 Вивка, направо ти го пускам да не го търсиш човечето дето ще ми отговориш с него / Hands Fist / така де да не те затруднявам  Wink  Mr. Green

Е това е, удържах си на думата  newsm65  Mr. Green

# 230
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
А да ви кажа днес мама Вивка дава на сладкия бебок айран със сол!  Даже допълнително сол поиска да сложи, че била малко!! Shocked #Crazy Shocked Обещах и, че ще я изклюкаря и ще направя подписка да я анатемосаме тук във форума и да и се забрани достъпа.  Joy hahaha
finger
Мииии ,детето обииииича сол rotfImbo :.Аз нали само отчетните чета -невежа съм  smile3534.
Е това е, удържах си на думата  newsm65  Mr. Green
Клю-клю bambam bambam

# 231
  • Мнения: 442
Дени, кога па отиде на Балкана??
ми на, в сряда се грабнахме и така до събота. не съм изобщо очарована, заради детето главно, все същото тичане след него е, даже по- зле отколкото в Русе- там поне мога да го затворя в стаята му,имам удобства. тук капризничи и не иска да яде, нали е лигльото на мама и още му пасирам храната.а не си взех пасатора тук... честно казано, се чувствам много по- уморена и психически по- натоварена. другият път ще го връча тържествено на бабите и ще отида на почивка самосиндикално, като мома англичанка

хората са казали `не питай старило, а питай патило`. да беше казала, щях да ти влея малко ум - докато децата не станат към 3-годишни, никакви почивки с тях - нито те ще разберат от природни красоти, спокойствие и почивка, нито ти. айде, няма нужда чак толкоз перфектни да сме Flutter
ами ти къде намери нет в балкана, бре? 

# 232
  • Мнения: 193
Аз как не съм разбрала за тази акция за събиране на дрехи и т.н. за децата от дома?!! Голяма излагация, а уж вися пред компютъра по 3-4 часа и чета ли, чета....голям съм заплес.
Та, мисълта ми беше как точно става събирането на дрехите? Къде се ходи, на кого се дават? И за деца на каква възраст става дума? Имам 2 кашона дрешки, които или са ни вече малки, или са ми подарявани, но не ми харесват....има и по-големи дрехи, които няма как да носим, защото няма да ни станат през съответния сезон. Играчки също имам много....
Дайте малко инфо, че и аз да се включа, ако мога.

# 233
  • Мнения: 1 735
А да ви кажа днес мама Вивка дава на сладкия бебок айран със сол!  Даже допълнително сол поиска да сложи, че била малко!! Shocked #Crazy Shocked Обещах и, че ще я изклюкаря и ще направя подписка да я анатемосаме тук във форума и да и се забрани достъпа.  Joy hahaha Joy


А пък тя каза, че ще ми отговори с едно точно определено нецензурно човече....  Thinking

 Вивка, направо ти го пускам да не го търсиш човечето дето ще ми отговориш с него / Hands Fist / така де да не те затруднявам  Wink  Mr. Green

Е това е, удържах си на думата  newsm65  Mr. Green
Това ,надявам се е бъзик! ooooh!

# 234
  • Мнения: 1 942
Дидка-питка - дрехите, които събирам сега са за деца от 5 години до 18 години. Така, че стават и дрехи, които ние и близките вече не носим.  Ако разполагаш с такива дрешки обади ми се тук или на ЛС. Ако твоите дрешки са за дете по-малко от 5 години може да ги занесеш в дом "Майка и дете" /за деца до 3 години/ или дом "Надежда" /за деца от 3 до 7 години/. Или да изчакаш следваща акция.

Момичета, ще се присъединяваме ли към подписката за увеличение на майчинските и детските? Май сме закъсняли със събиране на подписи /то може и аз да не съм разбрала, а вие да сте събрали  Rolling Eyes/. Дайте да измислим нещо ако искате да покажем, че ги подкрепяме!

# 235
  • Мнения: 275
Sillveto, каква е тази подписка? А гледам някакви протести ще има на 01.06 в Сф и Пловдив - знаете ли за какво става дума?

Който не влиза в другите теми, а само тук .....  newsm78 Сигурно пише някъде ....

# 236
# 237
  • Мнения: 1 735
Ето и пловдивския вариант.Ако има време ,според вас ,да си направим протест и в Русе ,въпреки че не съм оптимист. Tired

О Т В О Р Е Н О   П И С М О

ОТ НАСТОЯЩИТЕ И БЪДЕЩИ БЪЛГАРСКИ МАЙКИ, ДКЦ-1, ЦЕНТЪР ЗА БРЕМЕННИ ЖЕНИ – ГР. ПЛОВДИВ

Ние, настоящите и бъдещи български майки, подкрепени от ДКЦ-1, Център за бременни жени – гр. Пловдив, изразяваме  недоволството си от липсата на държавна политика по отношение на насърчаване на раждаемостта и спокойното отглеждане на децата ни. Считаме, че сегашното обезщетение за отглеждане на дете в размер на 160 лв. е недостатъчно на фона на ежедневно поскъпващия живот в страната. Освен това считаме, че отпускането на детски надбавки въз основа на семейния доход е дискриминационно и недемократично.

Смятаме, че правителството трябва да съсредоточи усилията си в посока преодоляване на демографския срив в Република България.  Категорични сме, че това може да се постигне чрез:
 
1. Увеличаване  на обезщетението за отглеждане на дете както следва:
1.1. В общия случай:
- за първата година на майчинството - 80 % от брутния осигурителен доход на двамата родители  за шестте месеца, предхождащи раждането, разделен на 2, но минимум 250 лв;
- за втората година - 60 % от брутния семеен доход за шестте месеца, предхождащи раждането, разделен на 2, но минимум 180 лв;

1.2. За самотни майки, при изработване на ясни критерии за разграничаване на живеещите на семейни начала от самотните майки:
 - за първата година 100 % от дохода за шестте месеца, предхождащи раждането, но минимум 300 лв.
 - за втората година 80 % от дохода за шестте месеца, предхождащи раждането , но минимум 250 лв. 

1.3. За студентките редовно обучение – допълнителна стипендия за майчинство от 50 лв.

1.4.При раждане на  близнаци, тризнаци и т.н. - обезщетението, предвидено по-горе, умножено по броя на едновременно родените деца;

2. Увеличаване на детските надбавки -  по 50 лв. за всички деца, независимо от доходите на родителите.

3. Разширяване на семейното подоходно облагане.

4. Изготвяне и приемане на наредба за прилагане на Конвенцията за надомната работа, ратифицирана през 2000 г., а впоследствие и разработване на проектозакон за надомния труд, който да бъде приет от Народното събрание, както и на програми за стимулиране на надомната работа.

5. Увеличаване броя на детските градини и ясли, които са крайно недостатъчни.

6. Увеличаване броя на детските площадки, градини и паркове и предотвратяване на  превръщането на малкото останали такива в паркинги, бензиностанции и т.н.

Настояваме  сумите за обезщетенията, помощите и детските надбавки да бъдат ежегодно индексирани съобразно инфлацията, подобно на доходите на държавните служители и пенсионерите.


На 1 юни от пл. Съединение до пл. Централен от 10 часа ще бъде проведено мирно протестно шествие в град Пловдив. Приканваме всички, съпричастни и небезразлични към проблемите на родителите и децата в България, да се присъединят!


# 238
  • Мнения: 1 735
                   До
                                                                                                               Кмета на гр.Русе
                                                                                                               




                                                                МОЛБА
             
От настоящите и бъдещи български майки и с подкрепата на Центъра за бременни жени и ДКЦ-1.



        Г-н  Кмет, молим на 1 юни - "Ден на детето", да ни бъде разрешен организиран мирен протест. Той да бъде с начален час 10:00 и край ... часа.
       
        Надяваме се молбата ни да бъде уважена, за да изразим свободно и съобразно правилата, недоволството си относно ниската сума изплащана за отпуск по майчинство, детските надбавки и други въпроси, засягащи детето и раждаемостта в България.
       





гр.Русе                                                      С уважение:

дата                                                              Отговорник:........................................................
                                                                      тел. за контакти:............................................

Кой се наема да занесе молбата до кмета?

# 239
  • Мнения: 1 942
ОТНОСНО ПРОТЕСТА

Ето линк на тези, които искат да се подпишат он-лайн:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103061.0


Всъшност ако ще правим мирен протест в Русе я да видим колко майки ще дойдат!

На мен 10.00 ми е крайно неудобен час, но хубавите неща не стават лесно и затова предполагам ще успея да дотърча!
 
Кой друг може?

Общи условия

Активация на акаунт