Работа, CV-та, HR-и, съвети - 60 -та тема

  • 73 767
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 219
Добре де, проучваш ги след първото интервю, ама аз ако трябва да се обадя на 6 човека за интервю днес в рамките на 25 минути, които съм отделила за това, колко точно време ДОПЪЛНИТЕЛНО ще ми трябва да припомня и на 6-имата обявата и да разкажа за фирмата, та барем си спомнят какво са правили? Кото почнат да ми хък-ат и мък-ат на телефона и да се чудят за какво става въпрос... ясно е - не само, че не са си направили труда да прочетат какво ще работят, ами и името не са запомнили... за какво са ми!

Кандидатстването на посоки дори и за позиция сервитьор, пицар, секретарка не е ОК.

Въпрос на избор е, никого не подценявам, но прави лошо впечатление според мен... нали знаете по дрехите посрещат, по ума изпращат и още няколко такива клишета Simple Smile

# 691
  • Мнения: 30 087
Е, хубаво де, ама поне не се ли представяш, като се обадиш?

Аз съм Ваня, от фирма Х, обаждам се по повод Ваша кандидатура за ...... при нас. Заинтересовани сме от Вас и бих искала да Ви поканя на интервю еди кога си, еди къде си.

Ако има човекът лист да си запише, ако не - данните по мейла му се пращат.
После си гледа коя е точно обявата и фирмата.

Какъв е проблемът, не ми е ясно?!?  newsm78

Не е нужно при самото кандидатстване да знае историята на фирмата. Трябва да се подготви при интервюто и то с информация от нета.

Когато кандидатствам, гледам първо изискванията и доколко отговарям на тях. Ако не е анонимна фирмата, влизам в сайта й да разгледам с какво се занимава и това е. Ако ми допада, пускам СВ. Чак някакви детайни проучвания не правя на това ниво. Ако ми се обадят за интервю- тогава.

# 692
  • София
  • Мнения: 6 219
Е, да де, аз съм Ваня от Х, обаждам се за...  би трябвало да е достатъчно, нали? И след това минаваме на конкретния въпрос, който имам.

Под проучване нали не разбирате написване на докторат за дейността на фирмата. Става въпрос за най-елементарно поглеждане в сайта с какво се занимава, как изглежда, каква обща информация има.

# 693
  • Мнения: 30 087
Според мен това е достатъчно, дори и да не помни много добре къде е кандидатствал преди месец, винаги може да си погледне, след като затвори. Не вярвам някого да го изпитват по телефона за фирмата.

# 694
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Аз мисля, че за да е резултатна първата среща/интервюто е добре и двете страни да са подготвени. Как си представяте да отидете на интервю, без да знаете с каква фирма конкретно ще се запознаете, а ЧР пък да не ви е прочел св-то или да не помни защо ви е поканил. Както някой преди мен каза, че дори и да не се случат нещата с тази позиция, ще си създадете контакт и възможност за нова вратичка в бъдеще, според мен професионалните контакти са много важни, но човек винаги трябва да е отива добре подготвен на срещи, защото освен да си отвори вратичка в бъдеще, би могъл и да си затвори всички възможни входове в някаква компания.

# 695
  • Мнения: X
Според мен това е достатъчно, дори и да не помни много добре къде е кандидатствал преди месец, винаги може да си погледне, след като затвори. Не вярвам някого да го изпитват по телефона за фирмата.

Понеже аз повдигнах въпроса, да уточня че ситуацията беше следната:
Звъни се. Вдигам. Питат ме аз ли съм. Потвърждавам. Г-на отсреща ме уведоми, че съм кандидатствала за работа при тях и че сега ще ми проведе телефонно интервю. Аз попитах откъде се обажда. Каза ми само името на фирмата и започна с въпросите........Ами,  предвид факта, че дори не каза нещо от сорта" съжалявам,че се обаждаме след толкова време".....или " кандидатствали сте при нас преди време, но сега имаме нова позиция" или нещо от сорта....той просто почна да ми задава лични въпроси. И за пореден път да кажа- аз работа си намерих/ фирмите ги проучвам и на интервю неподготвена не ходя/, но бях втрещена от подхода му.....Всъщност, докато успея да му затворя той доста работи изприказва и  дочух и че се започва на граждански договор. Обявата им е за трудов, такъв/ проверих след като успях все пак да му затворя/. За мен това е непрофесионално и исках да си сверя часовника....,но виждам, че темата замина в съвсем друга посока.

# 696
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз пък винаги гледам какви са изискванията и тогава кандидатствам. Просто това е първото нещо, на което отдавам внимание.
И аз така. Че то ако човек не отговаря на изискванията, за какво да кандидатства.

# 697
  • Мнения: 30 087
=-=-=-=-= , тези не са били читава фирма....Какво значи телефонно интервю на момента?!? Ами, ако не е удобно в момента? Ако си при детето си, което спи? Или пък си в градския транспорт, в магазина, при лекаря? Няма на опашката да се обяснявате за работа, условия и т.н.... ooooh!

На мен са ми провеждали телефонно интервю, но беше с предварително уговорен ден и час.  Peace Имах време да си погледна обявата, фирмата.

# 698
  • Мнения: 22 535
Нищо лично, един въпрос към теб.
По какъв начин да се оформи (документално) възлагането на допълнителна работа за определен срок, на служител на трудов договор.
Не искам да е с граждански договор.

# 699
  • Мнения: 9 050
Нищо лично, един въпрос към теб.
По какъв начин да се оформи (документално) възлагането на допълнителна работа за определен срок, на служител на трудов договор.
Не искам да е с граждански договор.

С допълнително споразумение. Ако искаш, пиши ми на лични.

# 700
  • Мнения: 2 186
Чудесна тема ! Изчетох я цялата  Grinning
За моята възраст имам не малък опит с интервютата спрямо мои познати ,а и съм провеждала такива. Скоро се преместих в друг град и тук вече дойде кошмара с пускане CV - не ми се обаждат дори за интервю ;канят ме на интервю и се започва с нелепите въпроси за семейно положение , очаквана заплата и дали това,че съм заемала по-висока длъжност не е крачка назад за позицията ,за която кандидаствам ?! Как да обясня ,че без работа и пари не се живее! И аз искам да си стоя вкъщи и да виря крака ,но в магазина с усмивки не мога да плащам.
Имам желание и хъс за работа ,а няма кой да ми даде шанс - с такова впечатление оставам до момента поне ...
Последното ми интервю беше много нелепо,защото още по телефона лицето обсъждаше и други кандидати с мен(намирам го за неприемливо),а интервюто беше също толкова нелепо.

# 701
  • Мнения: 62
Аз пък винаги гледам какви са изискванията и тогава кандидатствам. Просто това е първото нещо, на което отдавам внимание.
И аз така. Че то ако човек не отговаря на изискванията, за какво да кандидатства.
Има много хора, които просто не го правят това.Не четат дори и три реда да са.
Безброй пъти ми се случва на обява в стил: Служители ...Трисменен режим на работа.. при явяване на интервю да ми кажат :Ама защо не ми казахте, че е на смени?!?

# 702
  • София
  • Мнения: 6 335
Лично аз гледам първо коя е фирмата, обявената позиция и веднага след това изискванията, за да видя дали ги покривам. Описанието на длъжността и какво предлагат най-накрая.

# 703
  • Мнения: 54 998
И аз.
В световно неизвестни фирми не кандидатствам.
Също и адреса ми е важен.

# 704
  • Мнения: 4 406
Те също не четат. Редовно на интервю ме питат - английски, MS офис боравите ли. Че нали съм го написала с големи букви на 3-4 места в документите.
За семейно положение не ме питат, явно разбират, че съм дърта и няма как да имам малки деца та да им отсъствам често от работа.

Вече като кандидатствам не си давам дипломата за доктор и доцент, като че ли имат комплекс от това. Е, освен ако не е за научна организация.

Общи условия

Активация на акаунт