Колко пари месечно харчите за поддръжка?

  • 24 369
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 13 775
По въпроса за реакциите на половинката - моят мъж искрено се радва, когато изглеждам добре. Сам ме подканя да се глася, гримирам и фризирам.
Няма против значителната сума на месец, която давам за козметика. Още повече, че това са си мои пари и не лишавам семейството. Подкрепя, че така уча и дъщерите ни, които все по-често посягат към козметиката. Надявам се да се научат да обгрижват кожата и косата си, но в момента пубертетът проваля усилията им/ни. Заради техните и моите нужди даваме сумарно 500 лв.месечно за козметика. И определено не ходим с нацъфтяли краища или нагризани нокти.(това във връзка със самостоятелното обгрижване без участието на "специалисти")

# 121
  • София
  • Мнения: 12 039
По въпроса за реакциите на половинката - моят мъж искрено се радва, когато изглеждам добре. Сам ме подканя да се глася, гримирам и фризирам.
Няма против значителната сума на месец, която давам за козметика. Още повече, че това са си мои пари и не лишавам семейството. Подкрепя, че така уча и дъщерите ни, които все по-често посягат към козметиката. Надявам се да се научат да обгрижват кожата и косата си, но в момента пубертетът проваля усилията им/ни. Заради техните и моите нужди даваме сумарно 500 лв.месечно за козметика. И определено не ходим с нацъфтяли краища или нагризани нокти.(това във връзка със самостоятелното обгрижване без участието на "специалисти")

Само за козметика 500 лева? Shocked
И отделно давате за всичко останало по поддръжката?

Или общо поддръжката ви е 500 на месец?

# 122
  • Мнения: X
С две дъщери, няма чудно.

# 123
  • София
  • Мнения: 12 039
С две дъщери, няма чудно.

Какво точно се купува за 500 лева всеки месец?
Дори и шампоанът да е 50 лева, едва ли всяка една от тях изхабява цяла опаковка за един месец.


пОсмали малко, Манго Wink

# 124
  • София
  • Мнения: 13 775
Общо подръжката е толкова.
Като писах вече, че по салони изпитвам неприятни усещания да ходя, затова външната намеса е под формата на оформяне на косата веднъж на 3 месеца (дъщерите ми също идват с мен). Фризьорката ни е възрастна и опитна (посещавам я вече почти 30 г., откакто аз бях дете) и ни взема по 10-15 лв. на всяка. По повод ходя понякога, но вкъщи имаме разни преси, маши и т.н., та предпочитам сама. Имаме и други козметични уреди, които съм купувала през годините и вършат чудесна работа за външния вид и самочувието.
Това е основно.
Спортът ни е безплатен - тичаме семейно в парка, караме колела.
Не броя посещенията в хотел в друг град, където към нощувките ползваме спа-услуги, масажи и тенис корт, защото са част от цената.
Тези 500 лв.са усреднената сума за козметика за мен (40+) и дъщерите ми (тийнейджърки), според индивидуалните нужди, вкл. козметика за лице, коса, тяло, маникюр, педикюр, боядисване, обезкосмяване, парфюми и дезодоранти различни видове и т.н.
Все пак, за 3 жени ми изглежда нормално.
Отделно са разходите на половинката ми и на малките.
Змия, само вчера купих дезодоранти за трите за 12 лв. общо и по 1 парфюм. Не съм се изхвърляла с марки. Аз си взех новия на Антонио Бандерас за 34 лв. 50 мл., на момичетата взех от зимните аромати на Ив Роше - 2х15 лв. Ето ти 78 лв. само за аромати, които ще свършат за месец. Аз ползвам дневен, нощен и околоочен крем на цена около 50 лв. всеки. Озхабявам ги за около 2 месеца. Момичетата ползват крем, лосион и измиващ продукт на Микса (различен вид всяка). Комплектите са около 30 лв. Само маската ми за тяло е 12 лв.за еднократна употреба и гледам поне 2 пъти в месеца да я ползвам. Отделно са маслата за тяло навсяка, но те са между 5 и 20 лв.,според нуждите и се хабят за месец. Маските ми залице са по 4 лв. броя и ползвам 2-3 пъти в месеца. Изпускам още неща май - крем за ръце, крем за крака, билки и масла започистване на лице, кристали за коса и т.н.
Брой всичко за 3 жени на различна възраст.
Шампоанът за мен в 34 лв.на месец, балсамът е 18 лв. Момичетата ползват различни шампоани - едната има специфичен проблем със скалпа и минимумът намесец са 50 лв.за лечебни продукти. Другата ползва Клоран - 22 лв.комплелт шампоан и балсам.
Говоря за 3 жени, а не само за мен. Просто купувам всичко накуп и трудно мога да преценя отделни суми.

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 10:50 от Fever Ray

# 125
  • София
  • Мнения: 12 039
Дай някаква разбивка на тези 500 лева, моля.

Не мога да си представя как се харчат толкова пари за козметика всеки месец. Какво толкова купувате?

# 126
  • Мнения: 9 052
...Тези 500 лв.са усреднената сума за козметика за мен (40+) и дъщерите ми (тийнейджърки), според индивидуалните нужди, вкл. козметика за лице, коса, тяло, маникюр, педикюр, боядисване, обезкосмяване, парфюми и дезодоранти различни видове и т.н.
Все пак, за 3 жени ми изглежда нормално.
Отделно са разходите на половинката ми и на малките.

... на мен ми се вижда супер много. 

# 127
  • Мнения: X
С две дъщери, няма чудно.

Какво точно се купува за 500 лева всеки месец?
Дори и шампоанът да е 50 лева, едва ли всяка една от тях изхабява цяла опаковка за един месец.


пОсмали малко, Манго Wink



Какво да смаля, като е съвсем реално, дори може да мине за нормално. Хубава декоративна козметика не знаеш ли колко струва? Като сложиш и бялата, и тази за коса, че и по три, пак добре е 500 лева.

Дай някаква разбивка на тези 500 лева, моля.


Като ти дадат разбивка, ще кажеш "За какво ги купувате тези глупости?". Аз за последните три седмици надвиших тази сума и то само за декоративна козметика, без да броя какво купих за дъщеря ми. Като пътувам някъде така става.

# 128
  • Мнения: 9 052
Check Please казвай че не живееш в България. Параметрите са други.

# 129
  • Мнения: X
Същите бяха и в България, цените на козметиката не са по-различни, още по-малко онлайн. Само картата ми за фитнес беше по-евтина в България, но в несравнима по качество зала, без безплатен паркинг, без СПА в петзвезден хотел и само за 12 посещения, а не ако искам всеки ден или по цял ден. Козметични салони и маникюристки са по-скъпи тук, но по такива не ходя, а за фризьор давам колкото и в България.
п.п. Знам че не навсякъде е еднакво, в Германия разбрах от приятелката ми, че фризьорите са доста по-скъпи, а салоните които аз видях изглеждаха като от разцъфтял соц, т.е. много зле. Grinning

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 10:57 от Анонимен

# 130
  • Мнения: 7 519
Чек, не всеки месец купуваш бяла или декоративна козметика. Един шампоан ти стига поне за месец, един крем за лице поне 3 месеца, маска за коса поне 3 месеца, парфюм поне 6 месеца... та колкото и да са скъпи не ги купуваш всеки месец.

# 131
  • Мнения: 9 052
хм. за моите преценки са много. камо ли за в България, където всеки се оплавка от по няколко лева повишение за ток ... да мисли за нормално 500 на месец за шампоани и пр.
Но както и да е.  

# 132
  • Мнения: X
Чек, не всеки месец купуваш бяла или декоративна козметика. Един шампоан ти стига поне за месец, един крем за лице поне 3 месеца, маска за коса поне 3 месеца, парфюм поне 6 месеца... та колкото и да са скъпи не ги купуваш всеки месец.

Ако пропусна седмица е изключение, какво говорим за месец. Маска за коса ползвам най-много месец, парфюм може и година, което не значи, че имам един. Обаче голямото харчене е за декоративна козметика. На бялата съм ѝ намерила цаката.

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
То всеки се кефи на подържана жена/ мъж, но това не значи че трябва да виси по салоните. Имам достатъчно добри умения, за да се лакирам сама, или за да си боядисам корените. Simple Smile
Абсолютно подкрепям,не ми стигат стотиците левове дето пръскам за парфюми и бяла и декоративна козметика,а сега и за салони. Whistling

# 134
  • София
  • Мнения: 13 775
Дадох рзбивка по последните разходи.
Конкретно какво ползвам аз почти ежедневно (продуктите съвсем спокойно свършват за месец):
Лице - розова вода, маски за лице, подхранващи ампули, дневен, нощен и околоочен крем; база за гром, пудра, молив за вежди, молив за очи, сенки, спирала, молив за устни, червило, хайлайтър, спрей за фиксиране на грима, мицеларна вода, тоалетно мляко, термална вода, мадлена вода.
Коса - шампоан, балсам, маска, кристали, масло за коса, сух шампоан, фиксатор, спрей за блясък, боя, боя за корени при нужда, цветни спрейове.
Устна хигиена - четка, паста, вода за уста, освежаваща вода.
Тяло - душ гел, интимен гел, загряваща маска, скраб, масло за тяло, спрей за тяло.
Ходила - скраб, лосион и подхранващ крем.
Длани - същото.
Дезодорант хабя 1 на седмица.
Парфюм.
Нр ми се е случвало по 3 месеца да мажа крем за лице. Максимум за 2.
Парфюмите хабя за 2 месеца.
Може би аз ползвам твърде много козметика, но не съм забелязала да се клепам повече от другите жени, които срещам.
Ето, Чек също хаби с моята скорост.
Но при мен бялата козметика има превес с цената, защото нея я хабя бързо. Декоративна купувам умерено и тя наистина е скъпа, но тя се хаби по-бавно. Горе-долу 3 до 6 месеца на продукт.

Общи условия

Активация на акаунт