Колко пари месечно харчите за поддръжка?

  • 24 296
  • 185
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 080

хиалурон в устните (през месец) - 150

Дали? С инжектиране? 
Да. Филъра е hyaluronica 2, но това е цената за половин ампула, 1мл е 300 лв. Но аз не харесвам големи и изкуствено изгледащи устни.
добре е да преосмислиш това се действие.  Не е здравословно толкова често да те бодат!  Работа на лекаря е да те разубеди. ....не знам защо до сега не го е сторил. ...

# 61
  • Мнения: 5 478
Благородно завиждам, че в града на дамата има салони, които явно са отворени в извънработно време, защото с 9-часов работен ден + лекции след това, нямам идея по кое време ходи на процедури. Или в неделя? Simple Smile

По темата - посещавам само фризьор за връхчета, което дори не го броя за разход. Гримирането и лакирането са ми хоби и имам голяма колекция от лакове и козметика, така че това го правя сама. Боядисването на косата също. Реално обаче не мога да кажа какви суми давам за такива продукти, тъй като купувам постоянно и откровено казано не искам да се замислям Smiley Излишни пари са, не винаги имам нужда, ама пуста мания... Спортът ми е вкъщи.

# 62
  • Мнения: 2 323
Аз имам домашен фотоепилатор. Като гледам цените в салоните, за три серии си е избил цената.

Ако работи. Ако не работи, го установяваш едва след няколко месеца и си пръснал камара пари. Не съм наясно обаче в какъв период от време може да се върне, за моя, слава Богу, не съм плащала, че иначе щях да си го заблъскам в главата.

Допадна ми мнението за почти ежедневната "поддръжка" вкъщи, направена ей така, между другото. И аз прилагам същия подход в момента.

Аз, примерно, съм си кокона и доста се поддържам, но живея в чужбина и не мога да си позволя тукашните цени, та съм се специализирала и се правя вкъщи. Само с това, че си правя гел ноктите сама вкъщи, спестявам по 60-80 евро на месец. Изкуственият тен ми е или с автобронзант вкъщи, или в солариум, но той е включен в таксата ми за фитнеса, така че на практика не плащам допълнително. Фитнесът ми е без екстри (нямам личен треньор и не посещавам курсове) и цената е най-ниската възможна за тази услуга. Предпочитаният метод на обезкосмяване ми е бръснене, но от НГ се каня да мина на някакъв вид дълготрайна епилация в салон и ето ти скачане на „сумата за поддръжка“ с една доволна сума за период от няколко месеца.
Веждите си скубя сама, на почистване на лице не ходя, но не ми е и нужно. Ако на някоя жена й е нужно заради проблемна кожа, разходите веднага скачат. Същото за рисуваните вежди и вградените мигли, същото с ходенето на фризьор – ако си изкуствена блондинка, поддържането на цвета става доста по-често и е свързано с по-високи разходи. Наскоро една позната (хем естествена блондинка, просто се изсветлява) беше споделила, че като е разбъркала две бои и се е намазала сама, е спестила 130 лв от фризьор.
Аз за момента ходя на фризьор два пъти годишно, плащам си една солидна сумичка, но предвид честотата на посещенията е ок. С балеаж на основата на естествения ми цвят е, така че и да израсте, не изглежда зле и спокойно мога да изчакам. Но съм се подстригвала и боядисвала и сама, като е трябвало.
Тези неща ми изникват на прима виста, може би забравям нещо.

Честно казано, при първа възможност ще започна и сауна да посещавам, и на масаж да ходя от време на време, на курс по танци, че и на някоя друга терапия за лице.

Въпросната сума може да варира извънредно много според нуждите и желанията. Не зная доколко темата ще ти е полезна. Страшно много зависи от това какво една жена смята за поддръжка и от това какво тя самата може да направи. (По-скоро говори с приятеля си и виж дали «поддръжката ти» вреди на семейния бюджет или просто ей така си се дразни, щото не разбира за какво става въпрос. Ако е първото, опитай се част от нещата да ги правиш вкъщи или да разредиш посещенията.)



# 63
  • Мнения: 10 443
Не ходя на фризьор, маникюр, гримюр, масажур и какъвто и да е козметико-разкрасюр.
Пробвах преди сватбата ми да мина през всичко (това преди 12 години) ... И едвам изтърпях .. Не бих се подложила на каквото и да е подобно зорлен.
Епилирам се сама, не обичам да се цапотя с гримове, косата си сефте започнах да къносвам сама през месец (на 35) - гъста и до кръста ми е ... Точно защото не съм я убивала с измислени прически и процедури.. Връхчета си хващам сама 2 пъти годишно.
Педикюр абсурд, не мога да си представя някой да ми пипа ходилата.
Маникюр.. Хм 3 пъти годишно ако ми дойде музата се лакирам.
Козметика - шампоан, балсам и крем за лице.

Последна редакция: чт, 16 ное 2017, 19:45 от duhi_puhi

# 64
  • Мнения: 2 487
Маникюр - 2 х 30 ,
Педикюр - 1 х 25 ,
Кола маска - 1 х 12 лв,  
Боядисване - 2 х 20 лв
Изтъняване и премахване на връхчета - 1 х 10 лв
Мигли - 2 х 30 лв ,

Това се сещам на първо четене , 🙄🙄

За ноември слагам допълнителен разход от 350 лв за хиалурон , а за декември отделно за тези горните ,  за пресотерапия и hydrafacial  ще дам още около 400 лв .

Смятам да финиширам разходите за тази година с тях . 🙄🙄

# 65
  • Мнения: 9 052
а za зъби ?

Последна редакция: чт, 16 ное 2017, 22:20 от Bandiera rossa

# 66
  • Мнения: 11 362
Харча най-много за масажи /предимно на гръб, защото ме боли/  Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 2 487


Около 800 лв ще този месец

# 68
  • Мнения: 35 971
Ако включим спорт и зъби, ще трябва да добавим хранителни добавки, почивка, здравословна храна и т. н., което излиза извън границите на "салонната" поддръжка.

# 69
  • Мнения: 410
Дами, след като темата ви кара да се чувствате като автомобил, пералня и се чудите да се смеете или да плачете, просто не пишете тук. Simple Smile
Аз  давам пари за:
мигли - 40
маникюр - 25
почистване на лице - 20
терапия за коса (през месец) - 30
боядисване (през месец) - 35
хиалурон в устните (през месец) - 150
лазерна епилация - 20/80 зависи ..
солариум - 15-20 лв средно на месец
фитнес - 20
и педикюр понякога - 40
/не включвам козметиката за коса и лице/

Не оставяйте с грешно впечатление, че някой ми държи сметка, аз споделям на приятеля си, защото той е наясно с женските неща, а и понякога сам ме пита. People Massage


хиалурон в устните (през месец)

Дали? С инжектиране? 
Да. Филъра е hyaluronica 2, но това е цената за половин ампула, 1мл е 300 лв. Но аз не харесвам големи и изкуствено изгледащи устни.

Диди , извинявай за въпроса ,но как така ти се инжектира през месец и не изглеждат големи и изкуствени устните ти ? Аз съм си инжектирала последно преди 2 год и още не ми се е разградил ?

# 70
  • Мнения: 59
Веднъж (най-мн 2 пъти) месечно маникюр- 25 лв
Педикюр - 30 лв
Боядисване -100 лв
Сешоари и терапии - около 300 :С
Мигли - 30 лв
Лазерна процедура - 100 лв
Козметик - около 60 лв

Това са ми задължителните месечни посещения Simple Smile Сега като ги виждам така наведнъж със сумите малко множко ми се виждат :С

# 71
  • Мнения: 7 519
Явно съм голяма скрънза и тези пари ми се виждат ужасно много. Stuck Out Tongue Winking Eye
Мигли сложих веднъж и повече няма да повторя.

# 72
  • Мнения: 3 609
Като чета и си мисля, че явно аз съм някаква супер смотана. Какви са тия цени на фризьори?! Аз отидох миналия месец, 140 лв за подстригване, боядисване и някаква терапия. Егати! Не съм стисната, ама ако това трябва да го давам само за косата всеки месец, мерси! Иначе ми расте много бързо и е здрава, ама ... Пф..Говоря за София и беше някакъв хубав салон, ама на мен ми е все тая, така или иначе. Приемам препоръчки на лични за читав салон и фризьор, на споменатите от вас цени.

Иначе аз давам по 150-200 за фотоепилация
козметик - около 50 и то не всеки месец
маникюр 2х25 лв
педикюр 35 лв, но той не е всеки месец.

и още някакви глупости, ама си вървят, яко.

Аз ненавиждам да вися в салони, да водя разговори с козметици, фризьори и т.н Това е максимума услуги, които мога да си позволя да изтърпя.

# 73
  • Мнения: 3 267
И аз не обичам момента, в който трябва да водя разговор с фризьорката. Ходех при един мъж, то бяха разговори за мъжа ми и детето ми, кой какво работи, за неговата приятелка, сестра, му, майка му.
Сега ходя в един салон, в който си разменяме по 3-4 изречения и ми е много по-добре така.

# 74
  • Мнения: 13 082
Явно съм голяма скрънза и тези пари ми се виждат ужасно много. Stuck Out Tongue Winking Eye
Мигли сложих веднъж и повече няма да повторя.
Не съм сама значи. 😜
Захир, къде ти е удобно? Ако си ми наблизо веднага ще ти дам кординати на моята фризьорка.

Общи условия

Активация на акаунт