Колко пари месечно харчите за поддръжка?

  • 24 296
  • 185
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 484
Ами честно казано и аз като вас давам най-много за бяла и декоративна козметика. Фризьор на два месеца посещавам за подстигване, връхчета и понякога за боядисване, когато не ми се занимава на мен в къщи. Епилирам се сама, издухвам се със сешоар сама, вежди и горна устна пак сама. Ако имам повод някакъв отивам на прическа, определено. За мен да ида на фризьор за нещо друго освен за подстригване си е глезотийка, така че имам ли възможност там съм. Козметик не посещавам по простата причина, че ми беше много трудно да намеря продукти за кожата ми и в момента се чувствам комфортно. Една година бях с гел и тотално се отказах от това, защото поне в моя град съм минала през 4 хвалени маникюристки и съм оставала крайно недоволна. Може би само педикюристката ми е номер 1 за мен! За маникюр предполагам бих останала доволна отново. Гел и ши лакове не искам да се докосват по ноктите ми вече. И последно, че много дълго стана, почти всички продукти - за коса, кожа, тяло свършват по едно и също време и някои месеци съм с доста голям разход, а някои месеци минавам бая тънкажно. Като дръпна чертата смятам, че добре се справям с контрола на разходите за красота.

# 91
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Поддържам единствено ....бюста! Laughing Та в този ред....около 20 лв. на месец се падат, за хубави, поддържащи илюзията сутиени! Толкова.
Останалото - ген и лицева гимнастика. Е и крем и малко боя за коса -  около 2-3 лв на месец се падат. newsm78

# 92
  • Мнения: 180
Преди няколко години харчех около 80-90 лв за фризьор и козметика.
Сега - около 20-30.
С времето приоритетите се променят - предпочитам да харча парите, които ми остават, за пътувания.
Правя си маникюра сама със задоволителни резултати, не ходя в скъп фризьорски салон,  а при кварталната фризьорка и съм по-доволна.
Но ако една жена може да си позволи да отделя повече, за да се чувства добре, не виждам причина да не го прави.
И ако харчи за това от собствени средства, след като с половинката отделят по-равно за семейния бюджет,
защо трябва да обяснява колко е похарчила?
Two Hearts

# 93
  • Мнения: 4 808
За козметик давам по 7 лв месечно - мустаци и вежди. О съм щастлива, че от доста време си намерих добра козметичка. От разни лентички и с помощта на приятелка, за малко да ми останат белези над горната устна, после смених две козметички, всеки път след процедурата ми се появяваха стресници, явно кожата ми е доста чувствителна. Но пък е чиста, нямам черни точки и петна, въпреки че вече гоня 50-те... леле, как страшно ми прозвуча това... но дори крем ползвам от дъжд на вятър, само тоалетно мляко задължително. Фризьор - два-три пъти годишно само за връхчетата, маникюра и останалата епилация също си правя сама, ама тя поддръжката ми направо без пари излизала... Важното е, че се харесвам. Внасям колкото ММ в семейния бюджет, не ползвам скъпа козметика, така че не смятам за нужно да давам отчет.
Но пък и голяма част от декоративната козметика си купувам на складови цени, понеже работя в такава фирма. 

# 94
  • Мнения: 7 519
Не ти е чувствителна кожата, просто имаш вируса на херпеса, който може да се активира от всичко.

# 95
  • Мнения: 4 808
Не ти е чувствителна кожата, просто имаш вируса на херпеса, който може да се активира от всичко.
Не знам дали е така. Не мога да нося колани, гривни, часовници, обеци, нищо, което не е злато, веднага се опъпчвам. Също от саламури разни, например като бръкна в кацата със зелето, започва да ме сърби и се появяват пъпчици. Лятото също от допира на чантата до кожата ми... та затова си мислех, че е чувствителна.

# 96
  • Мнения: 7 519
Херпеса не се получава от чувствителност на кожата а защото имаш вируса в тялото си. За другото не знам.

# 97
  • Мнения: 718
Парите за поддръжка са си пари, но е важно и да избираме точните процедури за нас и да ги правим при добри специалисти. Иначе парите са на вятъра.  Peace

# 98
  • Мнения: 2 114
Парите за поддръжка са си пари, но е важно и да избираме точните процедури за нас и да ги правим при добри специалисти. Иначе парите са на вятъра.  Peace
+1

# 99
  • Мнения: 1 224
Аз съм на 23
И за момента давам главно за фризьор ходя 3-4 пъти годишно като цена е различно понеже все още си търся моят фризьор. 70-80 лв
За дрехи и козметика на месец е между 40-50лв,а може и само с 10лв да мина.
От другия месец мисля да си извадя карта за фитнес.

# 100
  • Мнения: X
- 55 евро на месец за фитнес+СПА
- около 30 евро месечно за козметика на Ординари
- друга бяла козметика, като почистващи средства и маски средно около 30 евро
- декоративната козметика не мога да я изчисля. Може някой месец да е 150 евро, друг нула, но да кажем средно 50, макар че е повече.
- фризьор 40 на месец.
- бои, шампоани и други продукти за коса около 50.
Значи общо около 250 евро на месец като пропуснах душ-гелове, кремове за тяло и някои други неща.

# 101
  • Мнения: 300
Винаги отделям пари за процедури. Най-важно ми е кожата да е поддържана, чиста и свежа. Оттам нататък гримовете и козметиката не са ми толкова приоритет и не отделям големи суми. Peace Дрехи обичам да пазарувам, но не се отпускам. За фитнес картата ми е изгодна.

# 102
  • София
  • Мнения: 70
- 55 евро на месец за фитнес+СПА
- около 30 евро месечно за козметика на Ординари
- друга бяла козметика, като почистващи средства и маски средно около 30 евро
- декоративната козметика не мога да я изчисля. Може някой месец да е 150 евро, друг нула, но да кажем средно 50, макар че е повече.
- фризьор 40 на месец.
- бои, шампоани и други продукти за коса около 50.
Значи общо около 250 евро на месец като пропуснах душ-гелове, кремове за тяло и някои други неща.

55 евро за фитнес и СПА е убийствено много. Аз ходя в Пулс, където базата е много луксозна и месечната ми карта е 42 лв., която включва неограничено посещаване на фитнеса и на СПА зоната, която е на Виктория СПА. Даже на последното преподписване разбрах, че са махнали всичките връзващи договори !

# 103
  • Мнения: 263
- 55 евро на месец за фитнес+СПА
- около 30 евро месечно за козметика на Ординари
- друга бяла козметика, като почистващи средства и маски средно около 30 евро
- декоративната козметика не мога да я изчисля. Може някой месец да е 150 евро, друг нула, но да кажем средно 50, макар че е повече.
- фризьор 40 на месец.
- бои, шампоани и други продукти за коса около 50.
Значи общо около 250 евро на месец като пропуснах душ-гелове, кремове за тяло и някои други неща.

55 евро за фитнес и СПА е убийствено много. Аз ходя в Пулс, където базата е много луксозна и месечната ми карта е 42 лв., която включва неограничено посещаване на фитнеса и на СПА зоната, която е на Виктория СПА. Даже на последното преподписване разбрах, че са махнали всичките връзващи договори !


всичко е в евра, явно мацката не е в БГ

# 104
  • София
  • Мнения: 70
да , така има логика Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт