Коледа 2017

  • 135 015
  • 956
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 771
Момичета, привет! По традиция за Коледа приготвям меденки и ванилена кравайчета, но малкото ми дете отключи алергия, която към момента е неизвестно към какво и му е забранено консумацията на яйца, ядки, мед, цитруси, какао, шоколад. Бихте ли ми препоръчали изпитани рецепти за сладки без посочените продукти.

Melting Moments
Продукти:
175 гр масло
¼ ч. пудра захар
1 ч. брашно
¼ ч. нишесте
1 п. ванилия или друга есенция
Приготвяне:  Маслото,захарта и ванилията се разбиват на пухкав крем.Брашното и нишестето постепено се прибавят към крема. От мекото тесто се шприцоват звездички в тава с хартия.Слагат се в хладилник за 1 час.Пекат се на 180 С 10-15 мин или докато леко се зачервят.
1 чаша = 237 мл
Рецептата е от една дама Мишел в някой от руските сайтове.

И още едни, които са със същите продукти, но в малко по различно съотношение и не се шприцоват, а се правят на топчета.
Schneeflocken
Продукти:
250 гр кр.масло
100 гр пудра захар
250 гр нишесте
100 гр брашно
1 п. ванилия
Приготвяне:  Маслото,захарта и ванилията се разбиват на пухкав крем.Брашното и нишестето постепено се прибавят към крема.От тестото се правят топчета с големината на орех.Нареждат се в тава и се притискат отгоре с вилица.Пекат се на 180 С около 10 мин.
Нямам спомен от къде съм записала рецептата.
И двете рецепти са изпробвани. Сладките наистина се топят в устата.

# 466
  • Мнения: 580
Направих много щолени. Утре снимка, че е  с телефон и ми трябва светлина. Сега замесвам 2 дози рохлички, но утре вечер ще ги пека.

# 467
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Точно днес колежката каза, че от всички сладки, които правят у тях, имало едни със съвсем невзрачни продукти и те й били най-вкусни. И точно Schneeflocken ги нарече, сигурно са тези. Simple Smile

# 468
  • Мнения: 12
Момичета, привет! По традиция за Коледа приготвям меденки и ванилена кравайчета, но малкото ми дете отключи алергия, която към момента е неизвестно към какво и му е забранено консумацията на яйца, ядки, мед, цитруси, какао, шоколад. Бихте ли ми препоръчали изпитани рецепти за сладки без посочените продукти.

Масленки, арменски сладки, лукумки

# 469
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, в  рецептата за Виенският кейк ,бакпулвера не е ли много -4 пакетчета newsm78.И аз търся нещо подобно ,и се надявам някой да сподели ,ако е правил Коледен кекс ( без втасване),че поради здравословни причини ,не мога да стоя много права.Моля ,дайте идеи. Hug
не е много, кексът има много плодове и иначв бяма да се надигне. Аз съм го оравила само веднъж, преди 20 години, но спонените ми са, че се получи много добре.

# 470
  • Мнения: 363
Джемма, благодаря ти ..и аз така си помислих Hug

# 471
  • Русе
  • Мнения: 5 207
Скрит текст:
Изпекох ги, намазах ги, остана като изстинат да ги напудря и консервирам до 24 -ти.


Изглеждат невероятно, може ли рецептата😉още незнам дали ще правя, но да си имам рецепти😊

https://ipeychev9.blogspot.bg/2017/12/blog-post.html

# 472
  • София
  • Мнения: 1 180
Днес набързо спретнах немското коледно нещо по рецептата на Наталина. Със сигурност ще се прави пак, но с по-кисел конфитюр и ще понамаля захарта малко.

# 473
  • София
  • Мнения: 11 707
Да попитам за мини-щолените на Лабрекс, колко време издържат или са веднага за консумация. ? Никога не съм ги приготвяла, а виждам че са много похвалени от вас, може да ги спретна, ако имат по-дълъг срок на годност, поне седмица. Благодаря ви!

# 474
  • Мнения: 2 787
Да попитам за мини-щолените на Лабрекс, колко време издържат или са веднага за консумация. ? Никога не съм ги приготвяла, а виждам че са много похвалени от вас, може да ги спретна, ако имат по-дълъг срок на годност, поне седмица. Благодаря ви!
Правя ги всяка година, и могат да стоят поне 1 месец, аз ги направих миналата седмица, и ги съхранявам в кутия от бисквити /немски, метални/. Могат да се консумират и веднага, но според мен са по-хубави като престоят малко, ако останат де, щото по някое време спретвам нова доза Smile

# 475
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
те имат дълъг срок на годност, въпросът е кой ще ги остави Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 476
  • София
  • Мнения: 11 707
..............Правя ги всяка година, и могат да стоят поне 1 месец, аз ги направих миналата седмица, и ги съхранявам в кутия от бисквити /немски, метални/. Могат да се консумират и веднага, но според мен са по-хубави като престоят малко, ако останат де, щото по някое време спретвам нова доза Smile
Сърдено благодаря! Ще ги спретна по-рано за да са ми готови.  Hug

те имат дълъг срок на годност, въпросът е кой ще ги остави Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Крия ги!!  Тайна-скришна съм.  Joy

# 477
  • София
  • Мнения: 10 865
Момичета, привет! По традиция за Коледа приготвям меденки и ванилена кравайчета, но малкото ми дете отключи алергия, която към момента е неизвестно към какво и му е забранено консумацията на яйца, ядки, мед, цитруси, какао, шоколад. Бихте ли ми препоръчали изпитани рецепти за сладки без посочените продукти.

Масленките от едно време

Сладки със сметана, семена и подправки

Пасха с тиква, морков и сушени кайсии

# 478
  • Мнения: 452
Благодаря на всички, които се включиха! Весели празници!

# 479
  • Русе
  • Мнения: 5 207
Момичета, привет! По традиция за Коледа приготвям меденки и ванилена кравайчета, но малкото ми дете отключи алергия, която към момента е неизвестно към какво и му е забранено консумацията на яйца, ядки, мед, цитруси, какао, шоколад. Бихте ли ми препоръчали изпитани рецепти за сладки без посочените продукти.

https://ipeychev9.blogspot.bg/2015/01/blog-post.html

https://ipeychev9.blogspot.bg/2014/08/blog-post_29.html

Общи условия

Активация на акаунт