Бързи здравословни въпроси и отговори – 10

  • 58 347
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 9 906
За болката в гърдите не зная, но по въпроса за магнезия ако мога да дам съвет. От близък фармацевт ми беше препоръчано да си закупя не обикновен магнезий, а хелатиран. Много по-добре се приема от организма, тоест се ...не се сещам за правилната дума, но един вид по-голямо количество се абсорбира от организма. ама как го обясних и аз...
Благодаря за всички отговори по моя проблем с честото получаване на мускулна треска на ръцете и краката. Сама стигам до извода, че е на нервна почва. Днес съм добре, почти не усещам. За сметка на това получих първата си паник атака от година и половина насам. А мислех, че са минало. Някой беше споменал, че се е справил с хипохондрията. Как става? Тъкмо реша, че съм се сбогувала с нея и ето на!

# 691
  • Мнения: 2 658
Е как така "профилактично" инхалации с Пулмикорт. Това си е сериозен медикамент.

Детето НЯМА астма. Просто направи 2, 3 бронхиолита за 1 месец  (които отшумяваха бързо с инхалациите) и доктора реши, че ще даваме Пулмикорт и Сингул Аир цяла зима !!!
А Сингул Аир да сте давали профилактично? ?? Дали да не ги спра на своя глава. Детето вече месец не е боледувало.

# 692
  • София
  • Мнения: 11 555
За болката в гърдите не зная, но по въпроса за магнезия ако мога да дам съвет. От близък фармацевт ми беше препоръчано да си закупя не обикновен магнезий, а хелатиран. Много по-добре се приема от организма, тоест се ...не се сещам за правилната дума, но един вид по-голямо количество се абсорбира от организма. ама как го обясних и аз...
Благодаря за всички отговори по моя проблем с честото получаване на мускулна треска на ръцете и краката. Сама стигам до извода, че е на нервна почва. Днес съм добре, почти не усещам. За сметка на това получих първата си паник атака от година и половина насам. А мислех, че са минало. Някой беше споменал, че се е справил с хипохондрията. Как става? Тъкмо реша, че съм се сбогувала с нея и ето на!

Какво да ти кажа. И аз от не знам колко време ме подгони хипохондрията. Започнах да не чета лоши новини, телевизия не гледам. В работата се опитвам да работя колкото се може повече, че иначе хипохондричните мисли ме нападат. Повече разходки в планината с детето. Изобщо спрях да чета за симптоми и болести в интернет, че доста зловещи диагнози си бях поставила. И пак не смея да кажа, че съвсем не мисля за болести, но положението е далеч далеч по- добро.

# 693
  • Мнения: 414
Аз споменах че съм бивша Хипохондричка (дано си остана бивша).
Ами при мен проблема беше преди 5години, продължи около година , година и половина.При мен се отключи от вестибуларна криза която получих като бях бременна в 7 месец .
Честно да ви кажа не знам как точно се измъкнах,тоест няма нещо определено което съм правила.Просто момента в който осъзнах че страдам от Хипохондрия и започнах малко по малко да се оправям.До тогава не бях чувала дори че има такова ,, заболяване,,
Един ден докато си търсих в Гугъл за поредния симптом попаднах на форум с хора с такъв проблем и си отворих очите дето се казва...
Не че пак не ми минават мисли понякога но не е като преди определено.
Нещото което най много ми помогна беше да СПРА да си поставям диагнози по интернет и да спра да си пиша симптомите в Гугъл.....
И сега се надявам че ще успея да преборя и ПР от което страдам от една година, когато почина баща ми...

Последна редакция: ср, 03 яну 2018, 22:35 от feisi

# 694
  • Мнения: 414
ALMIRRA извинявай не е по темата,но ти имала ли си ПР?Или бъркам потребителското име...четох в стари теми на ПР и се чудех какво ли става с момичета от темите от 2010г.... понеже не пишат в новите теми,да кажат оправили ли са се не са ли....Та ако съм чела твои постове кажи как са нещата при теб?А ако те бъркам с някой друг, Извинявай Simple Smile

# 695
  • SF
  • Мнения: 21 564
Момичета, от няколко дни ме боли врат, плешка като болката слиза явно по някакъв нерв по ръката и я усещам изтръпнала. На 32 години съм, ортопед или невролог да търся ? Мога ли да затоплям мястото или да го мажа с нещо? Преди седмица бях настинала, като бях отпаднала с болки в костите, но това не минава.

Аз съм по същия начин, но моята болка се качва към врата. Сутринта се събудих така, но с течение на деня не премина.

# 696
  • Мнения: 4
За нерви, хипохондрия, страхови състояния, адреналинова реакция може да пробвате с различни форми на жълт кантарион. Има варианти по аптеките, а и чай от растението по редовна схема също става. Но ефекта се усеща поне след едноседмично натрупване на приеми.
Преди съм пила едно немско на капсули Есберикум - екстракт от корени на жълт кантарион. После като го търсих вече го нямаше.

Последна редакция: чт, 04 яну 2018, 00:52 от briax

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
А Сингул Аир да сте давали профилактично? ?? Дали да не ги спра на своя глава. Детето вече месец не е боледувало.
Teзи неща не се спират на своя глава. Просто намерете читав лекар и му се доверете. За начало, чуйте още едно мнение, дали наистина са нужни или как да се спрат ако не са.

# 698
  • София
  • Мнения: 5 197
Излязли са ми резултатите от цитонамазката от октомври
Скрит текст:

Диагнозата не ми е ясна ?

Да ви попитам , при кашляне , възможно ли е да боли ,на мястото на което би трябвало да са бъбреците  ?
т.е., в ляво на гърба , по към  средата ? (егати и обяснението)
Не съм сигурна дали някога съм имала болки в бъбреците , за да установя дали е оттам .
И какво мислите са антибиотик Оспамокс , тъй като пия него ?

# 699
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох, момичета какво чудо ме тръшна направо не е истина. От години не бях се чувствала толкова зле. Започна се само със секрети от носа, после суха кашлица и вчера като вдигнах една температура от 39 гр. и като ме втресе. Като лист треперех не можех да спра. На всичкото от горе при операция имам засегнати гласни струни и като се захендриха, въздух не мога да си поема. Съответно на косъм да изпадна в нервна криза, просто си реших, че се задушавам. Цял ден вчера вдигам температура, смъквам температура, вдигам, смъквам. Тръшнах се на леглото и не станах.

# 700
  • Мнения: X
Отивай на лекар. Няма друг начин.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Отивай на лекар. Няма друг начин.

Ааа ходих, ходих. Отнесох си Зината, сега само се оплаквам Joy

# 702
  • Мнения: X
Съчувствам ти тогава. Странно ми е, че на фона на АБ, който се започнала вдигаш температура и затова реших, че не си ходила на лекар. Пожелавам ти бързо оздравяване.

# 703
  • Мнения: 69 322
А каква ти е диагнозата?
На АБ му трябва време, за да подейства. Дано помогне.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Антибиотика го пия от вчера, днес вече би трябвало да подейства. А и сега съм с 37,2 без да пия температуропонижаващи, та явно действа.
Диагнозата е гнусен вирус, който масово обръщал на бронхити и пневмонии.

Общи условия

Активация на акаунт