Мляко "Мегле" за бебета

  • 6 994
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Мисля че млякото,за което става въпрос е mayday и не съм обърнала внимание дали е на Мегле Embarassed,наистина на него пише че е за деца над 1 год.И аз се чудя дали да го пробваме newsm78
Откакто станахме на 1 год приготвям кремчетата с Мегле обикновено прясно мляко 1.5% и съм доволна Peace,но дали мога да го давам да го пие направо Thinking

Ааа, My Day ли било...чувствам се голяма бяла птица в момента. Да, пробвах го (3,2%. И ние като Пандора само Мегле пием у дома, освен ако няма криза в зареждането на магазина). Много ми хареса на вкус, точно като Мегле си е (е, 1,5% е кофти, като всяко нискомаслено мляко).

Детското не пробвах, защото не виждам кой знае какъв смисъл в случая (аз помислих, че говорите за някакво ново и различно специално мляко ooooh!).

My Day обаче имат и друго - йогурт за пиене (плодов). В 3-4 вкуса (ягода, череша, горски плодове), както и детски йогурт за пиене (за деца над 1г), който на вкус е като другите, само вероятно има повече добавени витамини. Йогуртът за пиене е много приятен на вкус, в същите бутилки като прясното мляко, но 0,5л.

Цена на прясното - от 1,17-1,60 (зависи откъде Rolling Eyes), на йогуртът - 0,80-1,20 лв.

# 16
  • Мнения: 50
Йогурта наистина е много приятен за пиене,в шишенца от 330мл. е,с трайност от 20и няколко дни,нещо подобно на Данон за пиене е,но на моите деца им харесва повече.Освен това, My Day e продукт на Megle

# 17
  • Мнения: 72
ние също го пробвахме това мляко всичките видове изпробвахме само йогурта не сме,но и него ще пробваме като го видя по магазините.иначе съм доволна от детското и сутрин малкия си го хапва с каша.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ааа, My Day ли било...чувствам се голяма бяла птица в момента.
Laughing
Сега и аз се сещам, че го видях ooooh! Не се реших да го купя, нещо не ми вдъхна доверие опаковката (тук и сикретгарден има пръст Naughty).

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Явно и аз не съм рабрала....
Аз писах за млякото Мегле 3,2% в  синя кутия.Бебешко не съм виждала.
Извинявам се ,ако съм объркала някой с мнението си по-горе.

# 20
  • Мнения: 3 042
Купих днес в Била от това мляко на My Day  - Детско мляко "Млечко" за деца над 1 г, но на него пише, Thinking че е с масленост 2 %. На опаковката, която е "пластмасова шарена бутилка", има едно жирафче, което пие мляко от прозрачна чашка със сламка. Цената му е 1,74 лв.  Същото ли е?
Това, което съм купила си има вкус на обикновенно прясно краве мляко. Хубаво е.

Опитах и йогурта и той е хубав. В момента е на промоция в Била на 0,87 лв.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
това че има толкова дълъг срок на годност не означава ли че е пълно с консерванти?

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
това че има толкова дълъг срок на годност не означава ли че е пълно с консерванти?
Срокът му е около 30 дена, ако не ме лъже паметта. Обикноветото Мегле е със срок поне 2-3 месеца и нагоре. Тъй че, да, вероятно има консерванти, но по-малко. А повечето млека са с голям срок вече...само тези в пликчета се развалят нормално.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
това че има толкова дълъг срок на годност не означава ли че е пълно с консерванти?
Означава, че са унищожени бактериите. Иначе след отваряне трае 3-4 дена. Мисля, че няма повече консерванти от млеката с по-ниска трайност.

# 24
  • Мнения: 666
 Млякото Млечко го пробвахме  за приготвяне на закуска сутрин кус - кус или каша  или кремче с 2 % масленост е и няма консерванти, след отваряне се съхранява само 2-3 дена

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
Пробвах го, но дъщерята не го хареса Sad , обаче установих, че на йогурта за пиене може да се завинти биберон от тези с тясното гърло - тип камера.

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Днес една майка беше купила на малката мляко на Мегле обаче плодово в шарена бутилка с някакво животно, но не разбрах дали е кисело-плодово или прясно-плодово, някой ще ме светне ли ?

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
Малките шарени са само кисели плодови. Поне аз такива само съм виждала.

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Малките шарени са само кисели плодови. Поне аз такива само съм виждала.


Мерси  Grinning

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Купих днес в Била от това мляко на My Day  - Детско мляко "Млечко" за деца над 1 г, но на него пише, Thinking че е с масленост 2 %. На опаковката, която е "пластмасова шарена бутилка", има едно жирафче, което пие мляко от прозрачна чашка със сламка...

Повдигам темата, за да попитам точно за това мляко.
Силия по никакъв начин не иска да приеме вече АМ. Караме я на кисело мляко. Днес купих от това мляко и ще я пробвам да пие.
Но да го варя ли?! Пише, че е годно за употреба без варене...

Общи условия

Активация на акаунт