Хранене 3 пъти на ден - на 8 месеца?

  • 1 407
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Здравей,

Моят син е много злояд и какви ли не техники вече не сме измислили за хранене. Една от тях е да яде, докато спи! Той е на 7,5 месеца и все още си има сукателен рефлекс, тъй че, когато не е хапвал и спи, ние му предлагаме шишето с каквото там му се пада да яде. Обикновено той си изсмуква цялото шише, без да се оплаква Simple Smile Опитай и това.

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 16:06 от Jeniya

# 16
  • Мнения: 185
Angi, пробвай ако искаш да намалиш паузата между 9 - 13 часа и да предложиш към 12 отново ядене. Моята буболина яде почти в същите часове с тази разлика, че вечер заспива чак към 10 часа и затова сме на 4 хранения. Напоследък се заиграва доста и примерно ако аз не и предложа да яде в неделя ми се случи сутринта яде в 8.30 и после до 13.30 все не се сещаше да яде. Затова аз просто и дадох. Като си видя купичката с обедното пюре веднага започна да се хара да давам бързо манджа.
Вече децата са големи и се впечатляват от много неща, а не мислят само за ядене. Затова ти я подсещай  Wink

# 17
  • Мнения: 2 821
Като се нахрани в 17 след около час заспива и няма събуждане.

и се събужда чак сутринта  Shocked....бреей мойта мацка заспива около 21 и се събужда около 6...храненията са 5...

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Децата, посещаващи детска градина се хранят по 4 пъти.

# 19
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
рано е за толкова малко хранения,племенника ми е в 3 група и още е на 4 хранения.Потова време ние минахме на 4 но Емо е доста едричък и си наваксваше с количеството

# 20
  • Мнения: 27 524
Хе хе, та ние сме от 3-ти месец на 3 хранения.  Grinning

Не го буди детето, то си знае, щом спи - не е гладно.

От двете, за които питаш да махнеш, аз съм за кашата, остави млякото, то е важно и щом го пие - давай го  Peace

# 21
  • Мнения: 742
На 8 месеца на три хранения.... newsm78
Щом не се буди, значи не е гладна, недей да я будиш и ти!Най-лошото е майка като буди детето си за да яде.Ако е гладна ще опищи всичко.След като яде 3 пъти, то е хубаво да хапва и каша и мляко.По-добре ги редувай през ден и кашата гледай да е млечна.Като я гледам на снимката си има бузки(пу-пу-пу), тъй че не и се плаши, всеки организъм е различен.
Peace

# 22
  • Мнения: 1 555
Искаш да кажеш че след като яде в 17 ч и след това заспива и не се буди до сутринта ли, или нещо не съм разбрала  Blush ????
Иначе относно 3 хранения - детенцето ти наддава добре за момиче(нали момчетата вървят уж по-едри) а и нали много майки подкрепят идеята детето да ги води в хранителния режим, следователно детенце си знае колко да яде, а може както други мами са писали да е временно явление! Не се притеснявай !

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
На последната консултация питах педито дали да не минем на 4 хранения вече. Каза ми, че е препоръчително до 10-месечна възраст храненията да са 5.
И на мен така ми казаха- но моя си е иящен Laughing- ама май сутрешното мляко в 6,30не го иска пълна порция и го намалих
Но след като детето спи- значи не е гладно...

Общи условия

Активация на акаунт