Тема за взаимопомощ при изневяра

  • 165 377
  • 1 732
  •   1
Отговори
# 1 665
  • Мнения: 11
Аз не смятам, че трябва в днешно време да ни прави толкова голямо впечатление вече това. Всеки един от нас се е сблъсквал с подобно предателство. Според мен трябва на първо място да слагаме себе си и нашето достойнство пред това на половинката ни. Да обичаме ги, да те са най-добрият ни приятел, НО не са ни длъжни, както и ние на тях. Твърдо против съм изневерите, както и обвързване с партньори, които си имат половинки, било то гаджета или съпрузи. В случай, че нашият човек ни изневери никой не може да ви каже в този момент как да подействате следвайте си сърцето. Някой предпочитат да се направят, че нищо не са видяли и да си тръгнат, а други да си отмъстят, трети вече да УБИЯТ. Според зависимо колко силно се е преструвал този човек, че ни обича и как ни е лъгал съответства и нашата реакция. Ако не държим достатъчно, че да стане беля ще треснем вратата и ще си тръгнем. Всеки човек реагира индивидуално.

# 1 666
  • Мнения: 1 442
Според мен трябва на първо място да слагаме себе си и нашето достойнство пред това на половинката ни. Да обичаме ги, да те са най-добрият ни приятел, НО не са ни длъжни, както и ние на тях.

А аз си мисля, че щом си във връзка, особено дългогодишна, си длъжен на човека до себе си. Поне честност му дължиш, най-малкото.

# 1 667
  • Мнения: 17 407
Не си длъжен никому, в каквото и връзка. Честността не се полага, човек си я печели, както и доверието, и уважението. Ама, ей така, щото си му жена и си му родила деца - айде без глупости.

# 1 668
  • София
  • Мнения: 17 775
Глупости, санитарният минимум уважение го дължиш на всеки човек. Много е удобно да си лъжец и да казваш "честността се печели/извоюва". Не, или си лъжец, или не. Никой външен човек не ти е виновен.

# 1 669
  • Мнения: 17 407
В повечето случаи няма голяма разлика има ли фактическа изневяра или човекът е бил честен и си казва, че приключва с другия. Все е виновен, много пъти сме го предъвквали. Не всеки потърпевш приема изневярата като непоправима измяна и лъжа, както знаеш, така че не е добре така да спекулираш с честността Simple Smile
 Уважението е мой личен избор, не го раздавам и не го очаквам от всеки.

# 1 670
  • Мнения: 1 442
О, има много голяма разлика, когато един човек застане честно и отговорно,и си каже какво му тежи, както и че иска раздяла. Тогава може да се запази всякакво уважение между бившите партньори. Друго е да тръгне да си решава проблемите със странични лица жени/мъже, при това, криейки се като мишка, а половинката хабер си няма.

# 1 671
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Разликата е едновременно много малка и много голяма, в себеуважението- неговото наличие или липса.

# 1 672
  • Мнения: 17 407
....Тогава може да се запази всякакво уважение между бившите партньори...

 Зависи най-вече от това с какъв човек си имаш работа.

# 1 673
  • Мнения: 4 518
О, има много голяма разлика, когато един човек застане честно и отговорно,и си каже какво му тежи, както и че иска раздяла. Тогава може да се запази всякакво уважение между бившите партньори. Друго е да тръгне да си решава проблемите със странични лица жени/мъже, при това, криейки се като мишка, а половинката хабер си няма.
Напълно съм съгласна с това мнение, но някак като го направи пак боли и то не малко. Рядко в такава ситуация човек се замисля за по-лошата алтернатива. Освен това, според мен, много хора чак когато срещнат някой друг, осъзнават какъв човек (да не кажа "боклук") имат до себе си.
Честността за мен не се печели, всеки я заслужава, но някои хора правят всичко възможно за да загубят това право.
Когато има чувства винаги и двамата ги, без значение кой е взел решението. Поне при мен винаги така се е случвало.

# 1 674
  • Мнения: 17 407
Ако се заслужаваше честността, то всеки би сложил картите си на масата в началото на всяка връзка. Минало, настояще, от - до.
Ха, дано, ама надали, така че - стига празни приказки Simple Smile

# 1 675
  • Мнения: X
....Тогава може да се запази всякакво уважение между бившите партньори...

 Зависи най-вече от това с какъв човек си имаш работа.
Да. Ако си имаш работа с лъжец, каква честност, какво уважение, какви 5 лева?!    Противоречиш си. Последно, честността трябва да си я заслужиш ли, или зависи с какъв човек си имаш работа - честен по принцип или измамник? Частния по душа ще е винаги честен с теб, без да правиш каквото и да било да заслужиш честността му. Лъжеца ще си те лъже, дори себе си да прескочиш в опит да заслужиш честността му. Та, честността на отсрещния няма как да я спечелиш, той или е честен и не умее да лъже, или си е лъжец "по принцип".

# 1 676
  • Мнения: 17 407
Подобни твърдения си обяснявам с дългия ти опит с един мъж. В брак. Simple Smile
Запазването на добри отношения не зависи от честността ми, уви. Това казвам, а ти какво си разбрала, е видно.

# 1 677
  • Мнения: 12 473
"Честен" е състояние на осъзнатостта.

А иначе - може да си честен с едни и съвсем преправящ се с други.

# 1 678
  • Мнения: 4 518
Ако се заслужаваше честността, то всеки би сложил картите си на масата в началото на всяка връзка. Минало, настояще, от - до.
Ха, дано, ама надали, така че - стига празни приказки Simple Smile
Защо надали? Явно не си успявала, но има как, не е невъзможно.

# 1 679
  • Мнения: 17 407
Аз съм успяла, така че много добре знам дали, кога, как, и с кого е възможно. Simple Smile Тук претенциите за честност са еднолично отправени, от името на всеки. Затова и така ми тече мисълта.

Общи условия

Активация на акаунт