Тема за взаимопомощ при изневяра

  • 165 060
  • 1 732
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: X
Подобни твърдения си обяснявам с дългия ти опит с един мъж.
Твърдението ми е на база дългия ми житейски опит със стотици хора, с които съм общувала през годините. Последователността в мнението също е... показателно.

# 1 681
  • Мнения: 4 518
Аз съм успяла, така че много добре знам дали, кога, как, и с кого е възможно. Simple Smile Тук претенциите за честност са еднолично отправени, от името на всеки. Затова и така ми тече мисълта.
В такъв случай ти завиждам... Аз пост фактум разбирам, че няма да стане. Ех ако успявах реално да гледам на човека до мен колко време и сълзи щях да си спестя... Ама аз цЪ, имам си пълнометражен филм в главата и след 3 години като свърши и се огледам ми става лошо. Но пък това, че любовта свършва за три години при мен е много точно. Тогава рязко си отварям очите и всичко ненужно под ножа. Резултатът е 6 години с хора, които определено не са мой тип Weary

# 1 682
  • Мнения: 17 401
Не е достатъчно само да знаеш какво искаш, но ето - вече можеш да гледаш реално, без да пренебрегваш емоционалните аспекти, без компромиси и жертви. Надявам се. Не ги брой загуба тези години, не се тръшкай, и махни клишетата, по-добре, не че те съветвам.

# 1 683
  • Мнения: 4 518
Не е достатъчно само да знаеш какво искаш, но ето - вече можеш да гледаш реално, без да пренебрегваш емоционалните аспекти, без компромиси и жертви. Надявам се. Не ги брой загуба тези години, не се тръшкай, и махни клишетата, по-добре, не че те съветвам.
Аз в клишета не вярвам, просто докато пишех и се сетих за книгата на Бегдебе. А, мога, не се знае дали и сега гледам реално. Аз и преди съм мислела, че гледам реално. Изобщо не се тръшкам, живот като живот, определено мога да се похваля и с хубави моменти през тези години.

# 1 684
  • Мнения: 37
Сигурна съм само, че едно е да говориш теоретично за изневярата, друго е когато разбереш, че си бил нейна жертва. Темата съм я чела цялата, но вече имам нов прочит. 😥.  Честно казано в момента , в който разбрах за изневяра, макар и прекалено късно, хич и не мисля да анализирам кой какво и защо, Факта е, че са предали доверието ми.  Не искам да чувам обясненията - не ме интересуват. Камо ли пък обвиненията. Съжалявам ако съм извън темата...

# 1 685
  • Мнения: 17 401
А трето - ако си в позицията на измамника, но кой ли се интересува.

# 1 686
  • Мнения: 3 901
С всичко е така - едно е да си разсъждаваш какво би било ако...друго е да го преживееш....и доста често се случва така, че ако си се впуснал много в дискусии по тема само на теоретична база , особено пък ако си осъждал някого, или пък тотално не си го разбирал, ти идва до главата същото нещо, което си съдил, отричал и пр. за да престанеш да умуваш, а да имаш собствен опит по въпроса. 

# 1 687
  • Мнения: 17 401
Тези, които драпат за цялата истина, и то веднага, се оказват далеч неготови за нея и последиците. Човек каквото сам си направи.
Помня в една дискусия, потребителка, крайно осъждаща изневярата, като потърпевша, се изказа, че ако изпадне в положение на психически тормоз, би направила всичко възможно мъжът да си намери любовница, за да измести фокуса. На чужд гъз и сто тояги са малко, и по-лесно се мери с двойни аршини.
Simple Smile

# 1 688
  • София
  • Мнения: 5 651
Тези, които драпат за цялата истина, и то веднага, се оказват далеч неготови за нея и последиците. Човек каквото сам си направи.
И да не са готови, взимат решения какво да правятне живеят с чуденки.
Честно разсъжденията ти в тази тема винаги са били, бля, бля, бля. Нищо конкретно, вечно захаплив тон, така казано, че да можеш да извъртиш удобно при необходимост.
Специално за тази тема, не прочетох нищо смислено по въпроса.препрочети заглавието й. Посочи ми пост, в който ти си по темата.

# 1 689
  • Мнения: 17 401
Винаги съм била на това мнение. Не знам какво очакваш, ако е да ви нагушкам всичките виртуално - съжалявам.

# 1 690
  • София
  • Мнения: 5 651
Винаги съм била на това мнение. Не знам какво очакваш, ако е да ви нагушкам всичките виртуално - съжалявам.
Пусни си тема, в която да се вихриш и да не гушкаш никой.
Ще почакам да ми посочиш поста си, в който конкретно казваш как да се преодолее изневяра, не кой крив, кой прав, кой си го заслужил, кой е тъп и неразбрал.

# 1 691
  • Мнения: 17 401
Е, няма готови отговори, налага се всеки да си мобилизира мозъчните и всякакви  други ресурси. Ако не може, не я преодолява, живее си с нея, и в следващ брак даже Simple Smile

# 1 692
  • Мнения: 15 619
Дренке, ако не можеш да чуваш отсрещния, защо мислиш, че острите ти думи, произлезли от нещо съвсем твое, са на място?

# 1 693
  • Мнения: 17 401
Ако не можеш да разбереш, че личният ми опит е достатъчно, за да чувам, виждам и разбирам и двете страни, защо си губиш времето в размисли, които ме поставят в крайната позиция?

# 1 694
  • Мнения: 15 619
Ти се поставяш в крайна позиция. Аз не мога да поставя никого никъде.

Общи условия

Активация на акаунт