Коя е мама?

  • 4 851
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Става дума за "любимата" свекурва

(то за готвенето по-добре аз да готвя, защото тя само буламачи прави). В началото бебчо имаше дълго време зверски колики и тя се научи да виси вкъщи по цял ден (живее на 5 мин. пеша). Отдавна нямам нужда от помощта й, но тя идва по 3 пъти на ден! #Cussing out Мъжо я е гонил със скандал, но жилището е нейно и тя се чувства у дома си, а и е 65г. и е вече доста изкуфяла - като започне да говори за нещо, няма спиране - отклонява се от тема много и те занимава снеща, които не те интересуват - и това всеки Божи ден!!!

да ти кажа честно хич не те съжалявам!
явно си доста  неблагодарна, освен това ми се струва, че действаш подмолно-използваш мъжа си да 'вдига скандали' на майка си, а ти сигурно си траеш и нищо не смееш да й кажеш.
или се лъжа?
аз ако съм, директно й казвам, че нямам повече нужда от помощта й, мога да се справям и сама вече...все пак й благодаря  за всичко- и за апартамента и за детето.....
а за маминката-детето си има една мама, другите са баби, лели, каки и т.н.

# 16
  • на село
  • Мнения: 3 933
Имам предложение - направете си форум 'СВЕКЪРВА' и се оплаквайте там.
Честно казано ми писна всяка втора тема да е "свеки е дзвер".

Мойта пък е много добра и не ми е приятно така да се плюе по горките женици!

Имаш пълната ми подкрепа !
И аз започнах вече да се дразня от темите за свекърви!
А въпросната тема, ако поне малко беше загатнато в заглавието, че става пак въпрос за свекърва въобще нямаше да влезна.

Между другото и аз съм наричала едната ми баба - маминка и въобще не съм забравила, коя е майка ми.

И защо си мислиш, че жената прави нарочно като говори на детето - ох, на мама... и се дразниш само защото е СВЕКЪРВА.
Не задълбавай толкова, ще ти е по - лесно, малко толерантност е необходима.

# 17
  • Мнения: 396
Здравейте, мамчета!
Имам регистрация, но предпочитам да пиша като гост. Става дума за "любимата" свекурва! Отново! Надявам се да не ви е досадно, но няма на кого да се оплача, а и  искам съвет.
Имам бебе на 6м. Свекито се опитва да помага, но нейната помощ се изразява в гледане на детето, докато аз чистя или готвя(то за готвенето по-добре аз да готвя, защото тя само буламачи прави). В началото бебчо имаше дълго време зверски колики и тя се научи да виси вкъщи по цял ден (живее на 5 мин. пеша). Отдавна нямам нужда от помощта й, но тя идва по 3 пъти на ден! #Cussing out Мъжо я е гонил със скандал, но жилището е нейно и тя се чувства у дома си, а и е 65г. и е вече доста изкуфяла - като започне да говори за нещо, няма спиране - отклонява се от тема много и те занимава снеща, които не те интересуват - и това всеки Божи ден!!! Та сега опитвам културен отбой, но има нещо, с което не мога да се примиря. Иска да й викаме маминка (майка ми е на 50г. и се назовава баба с гордост, а свеки се мисли за аристократка!!! #Crazy) Аз съм против това "маминка", но съм склонна да изчакам бебчо да проговори и да го науча да й вика баба. Twisted Evil Няколко пъти говорих с нея за това, но тя е много твърдоглава. А най-голямата ми мъка е, че като говори на малкото казва:"ох, на МАМА; ела при МАМА;", а като говори за мен пред детето казва "иди при мама Х".Представяте ли си? Бясна съм!!! smile3514 newsm61
Ако някой друг каже "ох, на МАМА" не се ядсвам толкова, нотази жена го прави сякаш нарочно!
Как да се справя? Не издържам вече - тя иска да контролира всички и всичко!
Много объркано стана, но се треса от нерви, а искам да кажа много неща!

Уф..всичко добре, но много грубо бееее...ей това не го харесвам. Не мисля, че жена на на 65 години е изкуфяла, честно!

Сигурна съм, че имаш право за себе си, но не ти прави чест да говориш така за жената. Утре, както се казва може да се окажеш на нейно място. Малко повече толерантност.... Peace
MMMддаааа и аз така мисля   bouquet!!


# 18
  • Мнения: 5 577
Аз едно не разбирам - живеете в жилището на жената, и имате претенции?

Мхм, не мисля, че е правилно - ако не е тя явно сте на улицата - краката и трябва да целувате и да я носите на ръце, че дом ви е дала.  Crossing Arms

Твърда съм, но мисля така.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
Стига момичета!
Това, че имате късмета да сте с добри и обичливи свекърви не значи да скачате на всеки потърсил съвет и разбиране.
Има и много гадни свекърви, съгласете се с това, повечето са такива за съжаление.
По темата:
Ето ти една тема, която можеш да прочетеш, там има добри съвети за които съм благодарна на момичетата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65787.0

# 20
  • Мнения: 1 858
За това "маминка" хич не се ядосвай! Децата дори и когато са малки знаят коя е мама и коя е баба. Мия син на баба не мож го накара да каже мама или кака или леля. Детето само ще улучи вярната дума. Аз ако съм на ТВОЕ  място ще постъпя така:
На първо време няма да и отварям вратата, когато звъни, или ако отворя ще кажа, че днес не е удобно да гостува.
Горното ще го практикувам известно време и после ще си поговорим с нея на 4 очи. Ще и разясня, че дома може и да е нейн но детето не е и т.н.


Сега малко офф: мило и драго бих дала една досадна баба да виси у дома по 24 часа и само с детето да се занимава. Моята майка е на другия край на България баба ми е на близо но не може да остави дядо. И двете страшно много ни обичат (мен, детето и мъжа ми) но не могат да ми помагат. Свекървата няма желание иначе е добре дошла.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 511
Мхм, не мисля, че е правилно - ако не е тя явно сте на улицата - краката и трябва да целувате и да я носите на ръце, че дом ви е дала.  Crossing Arms

Много добре казано!  newsm10

А за "маминка" ... лично аз проблем не виждам!
Майка ми също казва на сина ми - "Ох,на мама" ... в началото се притесняваше,че ще се разсърдя,но на какво да се разсърдя?! Че го обича като свое собствено дете;че го нарича с нежна дума като мама;че дава спокойствието си и дните си за да го гледа и обгрижва?!  Thinking
Той сега я нарича мама Ленце и това е най-сладкото му обръщение,което някога е изричал! А тя се разтопява всеки път като го чуе!
А може би се предполага аз да тропам с крак и да се тюхкам,че детето има само една майка и да държа само мен да нарича така...не мисля,че ще стане...

И само да добавя,че свекървите ни също са майки и трябва да ги уважаваме поне затова,че са дали живот на мъжете ни... Отношенията ни с тях и изблиците на гняв са преходни неща,с които не бива да затормозяваме ежедневието си!
 lovekiss                                                            

# 22
  • Варна
  • Мнения: 567
Според мен, всичко си е до човека, независимо да ли е свекърва или майка. Лично аз уважавам много повече свекъра си отколкото собствения си баща!!!

# 23
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Кажи и директно какво мислиш,а ако не можеш- започвай да я избягваш и не я пускай у вас или ти се спасявай.На мен като някой ми пречи и не мога да направя нищо с "доброто" просто се отдалечавам аз от него и си свиркам.Живота е толкова кратък,струва ли си да го хабим за глупости?

# 24
Не мога да редактирам текста и затова го правя тук - СВЕКЪРВА, а не другото, което сте прочели. Бих искала и заглавието да редактирам (да поясня, че темата е за свекървя), но не мога!
Става дума за "любимата" свекурва

(то за готвенето по-добре аз да готвя, защото тя само буламачи прави). В началото бебчо имаше дълго време зверски колики и тя се научи да виси вкъщи по цял ден (живее на 5 мин. пеша). Отдавна нямам нужда от помощта й, но тя идва по 3 пъти на ден! #Cussing out Мъжо я е гонил със скандал, но жилището е нейно и тя се чувства у дома си, а и е 65г. и е вече доста изкуфяла - като започне да говори за нещо, няма спиране - отклонява се от тема много и те занимава снеща, които не те интересуват - и това всеки Божи ден!!!

да ти кажа честно хич не те съжалявам!
явно си доста  неблагодарна, освен това ми се струва, че действаш подмолно-използваш мъжа си да 'вдига скандали' на майка си, а ти сигурно си траеш и нищо не смееш да й кажеш.
или се лъжа?
аз ако съм, директно й казвам, че нямам повече нужда от помощта й, мога да се справям и сама вече...все пак й благодаря  за всичко- и за апартамента и за детето.....
а за маминката-детето си има една мама, другите са баби, лели, каки и т.н.


1. Понеже мъжът ми има доста обтегнати отношения с нея (отпреди да се запознаем), никога не съм говорила пред него за майка му.Когато тя направи нещо, с което ще го ядоса, аз съм поемала вината, за да не се стига до скандали.
2.Не бих казала, че съм неблагодарна. Уважавам я, помагала съм и доста, казвала съм й всичко, което ме дразни нееднократно...но тя се прави, че не ме чува. Доста ми се събра в един момент и реших да го споделя с вас. (за което май съжалявам)
3.Не възрастта й е решаваща за постъпките, а и аз не знам какво - прави необмислени неща, с които ядосва и злепоставя близките си, но тя явно не си дава сметка или не иска.(Баба ми е на 75г. и се държи доста по сдържано и тактично, все още се съобразява и с другите.)
4. Когато дойде вкъщи, тя идва на гости - правя й кафе(не ме затруднява) и сядаме да си говорим, но когато имам нещо да свърша(а хем й казвам), не ме оставя. Неведнъж с мъжъ ми сме се карали, че не съм направила нещо, за което сме се разбрали от предния ден. А аз не искам да казвам, че тя е стояла вкъщи 5-6 ч. и ми е говорила за колегите си...(въпреки, че съм казала, че имам работа).
Аз едно не разбирам - живеете в жилището на жената, и имате претенции?

Мхм, не мисля, че е правилно - ако не е тя явно сте на улицата - краката и трябва да целувате и да я носите на ръце, че дом ви е дала.  Crossing Arms

Твърда съм, но мисля така.
5.Живеем в това жилище,защото така се разбрахме в началото. Преди 3г. купиха ново жилище на сина си и ние го направихме страхотно за живеене(идеята беше ние да жвеем там). В последствие се оказа,че не е само на името на мъжа ми, а го дели с брат си и "за да не се налага след време да се изнасяме, за да се продава апартамента, свекърва ми ще живее там, а ние с детето ще останем в стария апартамент", който не беше ремонтиран от 30г.
6. Свекърва ми е много властна жена(зодия скорпион е, не че има значение). И цял живот е подтискала децата си. На мъжо му е писнало вече и затова избухва често, когато тя направи нещо нередно.
Кажи и директно какво мислиш,а ако не можеш- започвай да я избягваш и не я пускай у вас или ти се спасявай.На мен като някой ми пречи и не мога да направя нищо с "доброто" просто се отдалечавам аз от него и си свиркам.Живота е толкова кратък,струва ли си да го хабим за глупости?
7.Казвала съм й няколко пъти. Ако не й отворя, тя ще си отключи. А когато съм на разходка, тя влиза вкъщи и започва да пренарежда шкафовете, библиотеката, хладилника...Всичко, което не й харесва.

Извинявам се за дългия постинг! Благодаря за мненията, за разбирането и неразбирането! Исках да поделя свас, защото не искам семейството ми да се настройва срещу нея. А не да се оплаквам.

# 25
  • Мнения: 1 858
Сменете си патрона на бравата и си трайте. Когато си си в вкъщи и се париш, че те няма тя не може да си отключи ако си си оствила ключа в ключалката. Мисля си, че ще е най-добре да поговориш с мъжа ти и да му обясниш за какво иде реч.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 37
Аз едно не разбирам - живеете в жилището на жената, и имате претенции?

Мхм, не мисля, че е правилно - ако не е тя явно сте на улицата - краката и трябва да целувате и да я носите на ръце, че дом ви е дала.  Crossing Arms

Твърда съм, но мисля така.


Не съм съвсем съгласна с теб.Това ,че родител предоставя жилище на детето си трябва да е добронамерен жест на обич и съвсем не означава,че заради това облагодетелствените трябва да се съобразяват със странностите на родителя и да нямат  самостоятелност и право на свои изисквания.В случая на жената-нейната свекърва си е нагласила приятно разнообразие на пенсионерския си живот и определено се натрапва.

# 27
  • Мнения: 2 657
Ох мили4ка,знам как се 4увстваш Confused
И моето свеки казваше така на малкия от на4алото/тя е на 50/и само го мамосваше.от на4ало се опитах да не обращам внимание,но не издържах дълго,то с нейното мамосване в истерии запо4на да изпадам пред мъжо.След като се опитах да и намекна няколко пъти и ефект нямаше никакъв #2gunfireСлед поредното мамосване от нейна страна,аз така се развиках-4е не ми е приятно да го мамосва и,4е детето си има една майка и това съм АЗ Mr. GreenТа тя взе,4е спя с нейното мамосване #2gunfireТа сега си го бабосва Mr. Green

# 28
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Стига момичета!
Това, че имате късмета да сте с добри и обичливи свекърви не значи да скачате на всеки потърсил съвет и разбиране.
Има и много гадни свекърви, съгласете се с това, повечето са такива за съжаление.
По темата:
Ето ти една тема, която можеш да прочетеш, там има добри съвети за които съм благодарна на момичетата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65787.0

Абсолютно съм съгласна!

# 29
  • Мнения: 319
Ами ти пред нея говори на бебчо: "Я виж, стара маминка е дошла на гости! Ей сега ще те погледа малко, докато мама си свърши работата, пък после ще си ходи!" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт