Много ли ни е водата на нощ???

  • 1 168
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 040
Станахме на 1 годинка и 4 месеца. Нямаше никакъв проблем с пиенето на вода - пие та се къса.
Само че почнах да се питам не е ли прекалено??? Преди да заспи хапваме по 200 г, след 1 час баня, след което преди да заспим изпива 500 мл. вода (обикновена, без захар, понякога от чешмата, понякога минерална). Отделно нощно време пием най-много още толкова, най-малко поне още 100 мл.
При вас, мами, как е?
Кисело мляко не иска нощно време, а аз се притеснявам да му заменя водата с прясно мляко - да не би и то да е много в количествата, които ви описах???  newsm78 newsm78 newsm78

Мерси предварително за отговорите!
Моята дъщеря е същата жаба. Непрекъснато е с шишето. През нощта изпива по 2-3 шишета вода, които са по 200мл. Видях се в чудо, защото съответно всичко се изпишква и ако изпусна да сменя памперса, става авария. Всяка нощ ставам да я преобличам -  сменям памперс или ако вече е пропуснал сменям всичко наред:tired

Правих (за мое успокоение) изследване на кръвна захар. Всичко е в норма.
Май просто им се пие вода. Аз си го обяснявам с никненето на зъбите. Сега на моята и никнат кътниците, а хладката вода успокоява венците.
Друго обяснение при мен е, че скоро се отби и шишето замества цицата на мама. Носи и някакво успокоение и винаги при всякакви ситуации с него успявам да я успокоя.
Когато заспи, отстрани му оставам шишенцето с вода пълно, защото като се събуди нощем (което става към два или три пъти на нощ), посяга веднага за шишето с вода и ако е празно ... не питайте къв рев се задава  Crazy
Така че винаги гледам шишецето за му е пълно!

Не може храната да му е прекалено солена, защото се стремя в неговата изобщо да не слагам сол! Яде от време на време и от нашата, но тя в никакъв случай не е много солена или пък пресолена!

Случвало ми се е да пие вода, защото е и гладен (поне така предполагам)! Но ми се е случвало и да се е току що наял и пак да иска да пие (и то доста)!

Същата работа!
Подобно на Вас изпива едно шишенце преди ядене, обаче това не и разваля апетита и си изяжда всичко. След ядене пак ми бута шишето да и наливам вода. newsm78
Междудругото, за да огранича водопоя ( че не можем да и смогнем на памперси) и давам едно малко шишенце с най-малката дупка на бибата, като за новородени.

# 16
  • Мнения: 742
ние сме същире дорисме и колкото вас големи.пие по мн вода.преди ми пиеше мн и през деня, но и спрях шишето с водата през деня и сега пием от чаша и едоста по малко,но нощната си остава се толкова.аз сиго убеснявам с това че тя никоге немие сукала биба baby_neutral и свикна в устата и да е водата.исками се и през ноща да спретази вода и да си спи непробудно но...
наи мн пие когата я мъчат зъбите newsm61

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Моят син също пиеше по 500 мл чай или вода през ноща/през деня пиеше по малко/.
Будеше се по определено време и си търсеше шишето.Това беше зимата /беше на 1,5 месеца/. После сам се отказа.Аз вече се чудех как ще го отуча от този вреден навик, защото така организма се натоварва през ноща.А и това събуждане ме беше влудило  Crazy Така както отказа пиенето на вода през ноща, така отказа и самото шише с биберон.

# 18
  • Мнения: 8 917
Никога не се е будил нощем за течности, но той по принцип през деня не пие много вода.Давам му доста плодове.Но щом има нужда детето ти, не го ограничавай.
Peace

# 19
  • Мнения: 153
Според мен първо трябва да махнеш шишенцето от леглото и ако много иска вода да му даваш ти, за да не изпива всичко наведнъж. Моята дъщеря също пиеше по много вода нощем и се налагаше и да я преобличам. Но откакто аз й давам водата без тя да си държи шишето, количеството го намалихме значително. Освен това при всяко нейно промрънкване пиеше вода, но за три дни се научи пак да заспи без да пие вода. Ако много й се пие ставам и давам, ако не е зор пак заспива. Сега вече пие по 30-50 мл на нощ.

# 20
  • Мнения: 4 392
Имам приятелка,чието дете също е голяма "жаба". в чудо се е видяла горката.Момъкът е на година и 3 месеца,но се събужда неколкократно през нощта да пие вода,а през деня по време на разходките приятелката ми си носи бутилката с минерална вода в количката,защото шишето му не може да побере такова количество.Памперсите му вечно прогизват(хем са Либеро),и за да не се мокри количката,е ушила един найлонов плик,който слага отдолу.
Но педиатърът и е казал,че си е до дете и това е напълно нормално.

# 21
  • Мнения: 733
Нека пие колко иска, това е водичка и е добре за детенце. Моя като бебе сега поема около 200гр. понякога /макар вече нощем да не се будим за нищо/. Особено сега в тея жеги е най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт