На кърмачка с*..* не се отказва!

  • 4 014
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Днес пак загледах прословутата статия и намерих точно кое боде в очите:
Цитат
При оралния, отделянето на хормони, чуството за силна близост и възбуда са същите, но по-важното е, че стимулирането на сукателния рефлекс
у кърмачката  води до регулиране на количеството и състава на кърмата
, както и засилва удоволствието от кърменето поради
усещането за съпричастност.Честотата на практикуване е добре да бъде пропорционална на честотата на хранене на бебето,
така,че не се ограничавайте, дори при най малкото желание се заемете с любимия си биберон
Ей това са нещата, които просто нямат никакъв шанс имат нещо общо с истината.Иначе щеше да е голям купон - татковците как щяха да натискат мамите да релактират, ехей hahaha (макар че със сигурност твърдя, че след първия ден 8-12 свирки ще им дойдат в повече hahaha).
По какъв начин сукателния рефлекс на кърмачката (който бай дъ уей изчезва у порастващите деца, а при възрастните е тотално нонпрезент) би се отразил на качеството на кърмата много ми се ще да зная Rolling Eyes За количеството пък да не говорим - единственото, което се отразява на количеството, е съответната стимулация на гърдите и количеството отделен пролактин,който обаче няма връзка със секса.По време на секс се отделя не пролактин (който е отговорен за образуване на млякото), а окситоцин, който задейства рефлекса на потичане. Секса би могъл успешно да се ползва в случаи, когато майката сама инхибира лет-даун рефлекса поради стрес. Но - ако е силно стресирана, едва ли ще успее да стигне до оргазъм, че да се отдели чак толкова окситоцин Rolling Eyes Но пък секса сам по себе си определено би помогнал на разпускането и по този начин индиректно и на лактацията. Само че това отново няма грам връзка конкретно с оралния секс - и твърдо никаква връзка с качеството и количеството на кърмата Rolling Eyes

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Положението е по зле отколкото очаквах. Исках да помогна на точно тези заблудени и заплеснати жени, които вие твърдите че са малко.

Мда-а-а, лошо Седларов, лошо... Положението хич не е розово... И определено единствената заблудена и заплесната, да не кажа плесната... Беше тази... Как да я нарека точно... Голяма бяла птица, която прави "Па-па" и пляска с криле... Че да не й казвам патица...
Направо ме разби... И добре, че си е тръгнала... Че иначе щях да рискувам предупреждение за "кървавия" си език... Пък макар и проветрен по клавиатурата... Ха-ха-ха-ха-ха...




Явно сте много учени понеже използвате думи като "лактация" и т.н. - ами има си и български думи и заучаването на тези термини няма да ви направи по умни, нито ще разберете нещо от биологията, само може да впечатлите простите души във форума.Което явно е целта ви. Тук освен куп заблуди, които са толкова много, че няма да успея да ги изброя дори, се забелязва и огромно вманиачаване и превъзнасяне на тема кърмене, майчинство и т.н.

Много сме учени, заблудени, умни, превъзнесени... Прости сме и като сме прости така штЪ треснИм, че ще си загубиш всичката перушина... Ама ти си една симпатична патица де... Извинявам се, тя БЕШЕ... Май някой й забрани достъпа... Хи-хи-хи-хи-хи...

# 17
  • Мнения: 462
Евала ти , Експресе!!!

И аз в началото си викам "Какви са тия простотии!" и зарязах темата, ама после като видях изказванията на самата "авторка" направо бях разбита!

Предлагам лафа за това, че трябва да правим толкова свирки колкото бебето суче и този за сукателния рефлекс на майката да ги номинираме в онази тема за най-абсурдните реплики!

# 18
  • Мнения: 111
Пък аз най-напред си помислих, че иде реч на кърмачката да й правят орален секс... Joy
Инстинктивно явно. #Silly

# 19
  • Мнения: 3 760
Другари, аз съм потресена. То бива тъпота, биват комплекси, но агресията на т.нар. авторка направо ме разби.
Ще ми се да поговоря с нея на живо.
Просветителката ми тя...проста!

# 20
  • Мнения: 3 760
Опс! И как не ви е срам да се вманиачавате на тема майчинство?! Веднага престанете  Stop

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Аз пък като го прочетох  си помислих (и все още си мисля), че това е просто бъзик с кърмещите, писан при това от мъж. И умът ми не го побира как някой може да се върже и да го вземе насериозно. Но знам ли... Свят широк - хора и заблуди разни. Едни явно се въздържат от секс, за  да имат кърма, други май правят свирки, за да я регулират.   Grinning

# 22
  • Мнения: 1 629
Обичам форумите, обичам потребителят sunlivka, добавям си темата към любими теми. Не си отивай, sunlivka, не се давай така лесно!

Общи условия

Активация на акаунт