Коледата наближава, ОКТОМВРИйчето подаръците обожава! - Тема 2

  • 46 560
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 874
Ема, гастрото само каза- наблюдавайте детето! Какво точно значи да наблюдавам детето, и аз не знам. Оризовата каша не давам. Давам само Гастротус. Понякога помага, друг път, не. А педито пък каза само, че щял да го израсте.... а дотогава?? Ние сме с обикновения Аптамил (в началото бяхме на Хип, но го смених с Аптамила, че бил по-гъст). Но последните два-три дни и моето дете не иска да си изяжда млякото докрай, плаче, докато яде. Плаче и като се наяде. А би трябвало не само да го изяжда, ами дори и да започне да пие повече.
А как мислите, кога трябва да му се сменят бибите с 2-ки? Или поне с нови. Нашите пожълтяха. А и ако ги сменя с 2-ки, и той се наяжда по-бързо, това няма ли да усили рефлукса?
На мен педито ми каза след ваксина да давам панадол само, ако вдигне температура. Но пък не съм сигурна, че тя е критерий. Алекс не вдигна температура от първата ваксина, но по неизвестни за мен причини, тя му бих само една, а знам, че първите са 2. Сега в края на месеца отиваме за втората и ротавирусната.
Някой тук беше дал линк за поръчване на Лефакс. Поръчах, дойде ми на следващия ден и снощи му дадох и през нощта беше акал и то сериозно. Не знам има ли връзка, но до момента акането ни беше голяма драма, и никога в памперса. Винаги с помощ от моя страна и вдигнати крачета. Иначе за колики давам Биоамика. Сега мисля да ги редувам!
Стефи, 400 не е ли малко? Алекс с все рефлукса и голямото връщане мисля, че изпива повече!  Hug

# 691
  • Мнения: 1 716
Кейти, ние от началото на декември караме с двойки и бебка няма проблеми - те свикват бързо.

# 692
  • София
  • Мнения: 685
Днес педиатъра ни даде направление за ортопед, но моля някой да препоръча такъв за София, че не знам накъде да се насоча.
Иначе на бебо главата продължава да му е по-голяма от гръдната обиколка, за 2 месеца е качил 1760 кг и каза да давам по 2 капки витамин Д, иначе за коликите  и акането  посъветва да наблягам по-често на масажите  на корема

# 693
  • Мнения: 838
Днес педиатъра ни даде направление за ортопед, но моля някой да препоръча такъв за София, че не знам накъде да се насоча.
Иначе на бебо главата продължава да му е по-голяма от гръдната обиколка, за 2 месеца е качил 1760 кг и каза да давам по 2 капки витамин Д, иначе за коликите  и акането  посъветва да наблягам по-често на масажите  на корема

По препоръка на нашата педиатърка, отидохме при Генов в 30 ДКЦ в Обеля. Обърна ни достатъчно внимание и ми си стори адекватен. Ако има нужда, мога да дам координати 😊

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 13:59 от Schnappsyy

# 694
  • Мнения: 1 639
Коликите при моето бебе са предимно по време на хранене и малко след това.Започва се едно пръцкане,пищене и свиване.И докато спи понякога се случва да се събуди с плач и после пак заспива.
ох Стефи и при нас е същото, и му къркори корема и се чудя от алергията ли е или си е нормално за бебето...

# 695
  • Мнения: 1 639
Кейти незнам, дано рефлукса си е само физиологичен а не е от алергия към млякото...

# 696
  • Мнения: 627
Момичета, какво да взема за гърлото ми, нещо ме боли едната сливица. Бебето също е с дрезгав глас, за него ми казаа педиатъра какво да правя, но за себе си не попитах?

# 697
  • София
  • Мнения: 245
Днес педиатъра ни даде направление за ортопед, но моля някой да препоръча такъв за София, че не знам накъде да се насоча.
Иначе на бебо главата продължава да му е по-голяма от гръдната обиколка, за 2 месеца е качил 1760 кг и каза да давам по 2 капки витамин Д, иначе за коликите  и акането  посъветва да наблягам по-често на масажите  на корема

Аз съм много доволна от д-р Николай Драганов. Кабинета му е във ВМА. Ние го посетихме преди бебето да направи 2 месеца. Спазваше си часовете и не сме чакали.

Също така има интересна система за записване на час през интернет, излиза като му напишеш името в гугъл.

# 698
  • Мнения: 766
Ние днес бяхме на консултация. За пореден път се убедих, че ми трябва книжка. Няма таксита и това е. След като чаках повече от час я замръкнах с количката, добре, че сме на 20 минути пеша от поликлиниката. Яко облечена с най- дебелите одеала, спа през целия път, събуди се като по поръчка за прегледа и после на връщане пак спа. Много кротко дете, не прилича на нас
. Та по същество тежи 4900 и е ръст 59см. За 2 месеца е качила 1600 гр. Не е кой знае, но тя започна активно да качва от месец и половина.Ваксините ги почваме на 08.01.
Момичета, нямам търпение да си дам подаръците. На Лорен и купихме 3 чифта панталонки и едно комлектче с Туту пола. Страшна е. Също така и нощна лампа костенурка. Мелодиите са китайски и са тъпи, но свети целия таван в 3 цвята. На сестра ми и поръчах снимка на нас двете гравирана върху дърво и сега я взех от Еконт. Много съм доволна, едно към едно са я направили. На другите ще даваме парички.Вие какво купихте?
Аз малко съм тъжна днес, едно от кучетата на баба на село е починало, но такъв е живота.
Малдини, къде се изгуби?

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 16:40 от TsvetelinaP

# 699
  • Мнения: 766
Кейти, ние от началото на декември караме с двойки и бебка няма проблеми - те свикват бързо.
Джони как е малката? Настигна ли ни на кг? Ти само на АМ ли си? Аз още не съм и сменила бибероните.

# 700
  • Мнения: 1 716
Само на Ам сме, тя тежи 4.650 и е 56 см - това са данните от 19.01. Качили сме 2 и нещо, педи е доволна, аз също.

# 701
  • София
  • Мнения: 874
Ема, какъв е начина да се разбере дали е алергия? Ти май беше писала, но тогава не съм обърнала внимание.

# 702
  • Мнения: 18 639
Момичета, какво да взема за гърлото ми, нещо ме боли едната сливица. Бебето също е с дрезгав глас, за него ми казаа педиатъра какво да правя, но за себе си не попитах?
Аз смучех детски салвигол - по принцип е изцяло билков, но салвията (градински чай) се пие за отбиване и ме беше страх да пия голямо хапче за възрастни, за да не ми намалее кърмата. Пръсках с Тантум верде - няма данни дали е съвместим с кърмене, но на сайта им срещнах инфо, че е безопасен.

 Бебси, както се хранеше на минимум 2 часа, по-често на 2.5-3, направи 4 по-големи нощни паузи и след най-голямата от вчера е озверяла от глад. И колкото по-често яде, толкова повече връща - пищи, повръща, после пак е гладна и т.н. Добре че на обяд, като излезем, спи дълбоко.

# 703
  • Мнения: 1 130
На мен ми препоръчаха Драганов във ВМА, Алексиев в Горна баня. И в крайна сметка отидохме при Димов в Полимед. Много съм доволна, при София имаше плитка става.

# 704
  • Мнения: 18 639
Д-р Алексиев не прави профилактични прегледи в Горна баня, само оперира там. Бебетата ги преглежда в кабинета си в Мотописта, но не работи там със ЗК. Ние ходихме при него

Общи условия

Активация на акаунт