Коледата наближава, ОКТОМВРИйчето подаръците обожава! - Тема 2

  • 46 536
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 627
Момичета, какво да взема за гърлото ми, нещо ме боли едната сливица. Бебето също е с дрезгав глас, за него ми казаа педиатъра какво да правя, но за себе си не попитах?
Аз смучех детски салвигол - по принцип е изцяло билков, но салвията (градински чай) се пие за отбиване и ме беше страх да пия голямо хапче за възрастни, за да не ми намалее кърмата. Пръсках с Тантум верде - няма данни дали е съвместим с кърмене, но на сайта им срещнах инфо, че е безопасен.

 Бебси, както се хранеше на минимум 2 часа, по-често на 2.5-3, направи 4 по-големи нощни паузи и след най-голямата от вчера е озверяла от глад. И колкото по-често яде, толкова повече връща - пищи, повръща, после пак е гладна и т.н. Добре че на обяд, като излезем, спи дълбоко.
Благодаря ти. Късно видях отговора, вече бях в аптеката и ми дадоха някакви прополки и чай.
Къса ми се сърцето да го гледам така детенцето 😭 Една проплаква, няма никакъв глас.

Мамите от Варна - има ли МЦ който да предлага услугата домашни посещения във Варна?!? Разбрах, че в МД има 24 часов дежурен кабинет, но не правят посещения. Много ви моля, ако знаете, помагайте.

# 706
  • Мнения: 59
Д-р Алексиев не прави профилактични прегледи в Горна баня, само оперира там. Бебетата ги преглежда в кабинета си в Мотописта, но не работи там със ЗК. Ние ходихме при него
Ние също, точно по ваша препоръка и сме много доволни спазва си часовете, нямаше болни деца на около в кабинета. Прегледа беше 50лв, но според мен си заслужаваше, при него чакаха и по-големи дечица специално дошли от провинцията, та предполагам е добър. Освен това има подход към бебетата, даже не се разрева нашия

# 707
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
Joony, на 2 консултации бяхме при първия педиатър. Преди 1 седмица ни изкара 5 и 500 (кантара не беше електронен). На мен ми тежи вече, видимо си изглежда добре и не съм се съмнявала, че не и стига. Има двойна гушка и бузки, а крачетата и са като кроасанчета. Яде си активно и приключва сама. Вечер прави по около 6 часа паузи...  Активна е...  Сега и давам по -често да яде и не отказва.

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 20:44 от MerryannT

# 708
  • Мнения: 1 872
Тази разлика не е нормална, а и комбинирана със спокойно бебе е много съмнителна. Пробвала ли си да се претеглиш със или без бебето на обикновен кантар за възрастни? Все ще те ориентира дали е около 5 или около 4.

# 709
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
Пробвахме първите седмици. Доверих се на педиатъра. На първата консултация я изкара 4,600. Просто никога не я е мерила правилно. Аз се отказах от нея, защото след дълги уговорки и съобразявания с нея  ни накара да чакаме 2 часа за ваксина и като ни дойде реда (след 3ма човека) ни каза, че и е натоварено и само я претегли и измери. Жената е в пенсионна възраст и изобщо не и се занимава, а само отбива номера. Още на първото посещение у дома ми направи лошо впечатлвние. Не си изми ръцете и не искаше да си събуе обувките.

# 710
  • Мнения: 1 716
Ужас, Мери! Много съжалявам, потресаващо е! Щом бебка е доволна, всичко е наред, просто давай както каза на по-честичко или повече и така, да ти е жива и здрава.
Аман от некадърници, писна ми много от такива простотии...
Жанче, и аз с теб януари чакам парички :Д Добре, че не разчитам на това майчинство... щях да цъфна и вържа...

# 711
  • Мнения: 1 872
Поведението при домашното посещение наистина не е било адекватно, обаче не мога да си представя как чак толкова грешно би я е измерила. Кантарът си е кантар. Колко е висока бебка?

Не се притеснявай, след като е спокойна, това си и е нормалния темп на растеж. Предлагай да суче по-начесто и гледай да хапва и през нощта, когато поиска.

# 712
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
Кантарът е от най-старите. Не знам как да го опиша. Регулира се по средата докато се изравни в една линия. Но тя толкова бързо го нагласяше, че изобщо не успявах да разбера колко показва. И аз мисля, че нощтните хранения ще ни оправят. Иначе вече е 59см.

За овесените ядки и аз бях чела някъде, но аз по принцип много ги обичам и често си правя за закуска със сушени плодове. Също намерих една много хубава рецепта в пинтерест за сладкиш с овесени ядки и боровинки. Ако някой обича овесени ядки, мога да му я пратя.

# 713
  • Мнения: 1 639
Драганов е много добър ортопед, ние и с големия и сега при него ходихме. Той обаче не работи с направление, прегледа е 40 лева. Супер е пич. Кейти, незнам дали трябва да се вкаряах в този филм. Принципно се ходи на алерголог, препоръчвам ти Димитров в Токуда. Като цяло гастроентеролозите са малко ала бала, те на ехограф нищо немогат да видят, какво става в червата се вижда само с гастроскопия. Но пък обикновенно добрите дават добри предположения какво може да му е на бебето...незнам твойта дали е добре но щом пък тя не се е усъмнила в алергия може би няма и такава.

# 714
  • София
  • Мнения: 685
Исках да питам майките с вече по 1 дете как ви струва дали бебе на 10 месеца би могло да стои при баба си за 5 дни ? Как понасят раздялата ? Търсят ли ви и плачат ли за вас ?
С татко му мислим лятото веднъж да отидем 3мата на море и за 5 дни само двамата с приятели и майка ми или свекито да го гледат.мен ми се е свило сърцето как ще го оставя толкова време

# 715
  • Мнения: 1 872
Кейти, а ти как се оправяш с извеждането на кученцето сама? Твоя мъж как може да те зареже с бебе и куче посред зима?

# 716
  • Мнения: 1 639
Момичета, искам да ви пожелая на всички една страхотна Коледа. Нека бъде изпълнена само с хубави емоции и най-важното бебоците ви да са здрави и усмихнати и да ви правят щастливи ( на тези които мъжете им не са с тях, нали знаете че сте си родили вече перфектния мъж само трябва данимате малко търпение да порасне:)). Не съм си мислила че ще ми е толкова приятно да си пиша с майки в бг мама, благодаря ви за приема още през Август мисля че беше:) Нека сме си все такива пишещи щуротийки и да пазим добрия тон каето рядко вече се случва в групи с "изтрещели" майки аххаха:) Целувки и Весели Празници:)

# 717
  • Мнения: 627
Тук съм още от февруари и се радвам, че ви има❤ Бъдете здрави и щастливи, вие и всички, които обичате!

# 718
  • Мнения: 1 716
Исках да питам майките с вече по 1 дете как ви струва дали бебе на 10 месеца би могло да стои при баба си за 5 дни ? Как понасят раздялата ? Търсят ли ви и плачат ли за вас ?
С татко му мислим лятото веднъж да отидем 3мата на море и за 5 дни само двамата с приятели и майка ми или свекито да го гледат.мен ми се е свило сърцето как ще го оставя толкова време
Твоите притеснения са едно нещо, нищо не пречи да го оставите иначе. Ще му е тъжно, но няма как, не го мислби толкова. И за връзката с мъжа си трябва да се грижиш, надявам се да успеете да уредите пътуването.
Мами, целувки от мен. утре ще ви снимам трапезата :Д Прекрасни сте, наистина и добре, че сте вие... щях да откача сама! Гуш от мен и Ради и котката Симба :Д

# 719
  • Мнения: 766
Весели празници,момичета! Бъдете благословени!

Общи условия

Активация на акаунт