Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 85 416
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 031
Да , отидох на лекар, назначи ми Монурал докато чакам антибиограмата ,която ще е готова в понеделник.Засега съм добре,но останах втрещена от изследването на обикновената урина-никога не бях виждала по-лоши резултати...
Какво толкова те втрещи?

Никога не съм имала толкова много левкоцитите(над 80),обикновено до 5-6.За щастие засега съм добре,утре като излезе антибиограмата ще ида при ЛЛ и ще видим как ще процедираме.

# 661
  • Мнения: 4 346
И аз пия МСМ от скоро(някой питаше за органичната сяра.) Почнах го по друга причина. Ще споделя как ще ми се отрази на уросистемата и дали изобщо ще ми се отрази.
Катетърът как действа зависи от диагнозата. Някои при поставянето му по друг повод и свалянето му, разбират, че имат проблем с мехура.
При стриктура на уретрата или остатъчна урина в мехура е възможно да подобри, но при някои форми на неврогенен мехур, ще влоши рязко пейсажа(като функция на мехура, не инфекции!!!)

# 662
  • Мнения: 1 988
Така е, затова трябва лекар да преценя. Аз нямах избор, понеже раждах секцио, и се налагше да ми поставят катетър. Още не се престрашавам да я направя тази цистоскопия, за да се види има ли проблем.

# 663
  • Мнения: 410
Аз също.Много уговорки с лекари ,но така и не се престраших.Имам познати и приятелки на които цистоскопията не им реши проблема

# 664
  • Мнения: 3 096
Никога не съм имала толкова много левкоцитите(над 80),обикновено до 5-6.За щастие засега съм добре,утре като излезе антибиограмата ще ида при ЛЛ и ще видим как ще процедираме.

И при мен сякаш положението е много зле този път. И сякаш се разви много бързо. Усетих дискомфорт вчера към 17:00 и днес резултатите от изследването бяха доста кофти. Кога успя за толкова кратко време... Чакам стерилна урина, за да ми назначат антибиотик. През това време пия много вода и сироп Уринал с червена боровинка.

Скрит текст:

# 665
  • Мнения: 313
Лиско, моля те къде да прочета подробно за "неконвенцоналната теория" в която лично аз намирам здрава логика. Знам че нагоре е писано, но вече нямам нерви да ровя.
Не си спомням точния източник, но намерих нещо подобно тук: https://yogaplace.bg/za-yoga/useful/item/149-polezno5
Между другото, нефрологът последно ми препоръча да пия водя с лимон, както и да намаля месото, за да ми се алкализира урината и да не се дразнят толкова лигавицата и мехурът.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 01:47 от lisko3

# 666
  • Мнения: 4 346
Цистоскопията "не решава проблеми". Тя не е лечебен метод, а диагностичен, който си има своите предимства.

# 667
  • Мнения: 410
Не се изразих правилно.Естествено , че сама по себе си няма да го реши, имах предвид , че след направени цистоскопии и уж диагностициране и лекуване , девойките продължават с кризите.
Не смятам , че е на 100% ефективна и би решила проблема , разбира се тук нещата са много навързани и по-важен е лекаря, защото ако не е добър диагностик - всичко е напразно.
Аз за съжаление в БГ не можах да попадна на добър такъв.

# 668
  • Мнения: 3 096
Личен лекар може ли да назначи лечение с антибиотик по антибиограма или е добре уролог да назначи лечението?

# 669
  • Варна
  • Мнения: 1 531
По принцип може. И двамата ще назначат лечение според антибиограмата. Хубаво би било да те погледне обаче специалист на ехограф.

# 670
  • Мнения: 3 096
Като знам миналия път как освен, че не ме гледа на ехограф, ми изписа и антибиотик само по ОХИ изследване на урина без антибиограма...

Още съм пред дилема дали да взимам направление. Симптомите започнаха в събота следообяд и искам да започна лечение възможно най-скоро. Правим и опити за бебе и ми се иска да изпишат нещо по-щадящо, за бременни  

# 671
  • Мнения: 4 346
Шоколадче, по-точни в антибиотичните схеми за инфекция за нефролозите. При читав такъв може би ще започне с по-силен антибиотик и ще продължи с някакъв уроантисептик. Може месеци да е с добавки и фитопрепарати лечението. Според мен, за лечението на инфекция са  по-добри и прецизни нефролозите пред уролог и джипи. А и може би, би пуснал и кръвни изследвания +ехограф.

# 672
  • Мнения: 343
Аз последния път като се лекувах от цистит, точно личната ми изписа АБ. Ако има някой тук от Пловдив, който да ми препоръча добър уролог работещ със здравна каса, ще съм му благодарна. Засега съм се насочила към д-р Матеев, но не разбрах работи ли със или не.

# 673
  • Мнения: 3 096
sun sea, ще го имам предвид това за нефролога. А ако може да препоръчате някого, би било чудесно. Защото, ако отида при случаен нефролог, рискувам да погледне антибиограмата и просто да си избере един АБ. Иначе описаното звучи чудесно и ще се радвам, ако сте попадали на специалист, който прави такъв обстоен преглед.

Ася, за Пловдив не мога да бъда полезна, но за София съм доволна д-р Милушев. Преди преглеждаше във Вита, но вече не знам къде е. Дано се включи някой и за Пловдив.

Иначе аз се доверих на личната. Урологът в поликлиниката не ми вдъхна никакво доверие последния път.

# 674
  • Мнения: 9
Аз последния път като се лекувах от цистит, точно личната ми изписа АБ. Ако има някой тук от Пловдив, който да ми препоръча добър уролог работещ със здравна каса, ще съм му благодарна. Засега съм се насочила към д-р Матеев, но не разбрах работи ли със или не.

Д-р Матеев не работи със здравна каса, преди седмица бях при него. Прегледът е 50 лв., работи в Централ Хоспитал.
Ходя при него за първи път, занесах си резултатите от стерилната урина, изписа ми АБ, не мога да кажа нищо лошо,прегледа ме,обърна ми внимание и ми назначи лечение,  преди него съм ходила и при проф.Шишков,той преглежда в Окръжна болница и той не е по касата. Но при настоящата криза исках да видя и мнението на др специалист.

Общи условия

Активация на акаунт