За косъмчетата по лицето

  • 2 251
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
Аз също използвам лентичките на Стреп за лице, единсвено от тях съм доволна. След това веднага намазвам мястото с крем "Здраве" на по-плътен слой и така стоя около 20-30мин. Отстранявам крема, заедно с остатъка от колата със сух пампон за грим и досега никога не са ми излиза пъпчици.
А колкото до мокрите кърпички - съгласна съм с MissDrakula, че възпаляват повече Peace

# 16
  • Мнения: 1 448
Майка ми си ги маха вкъщи с коламаска. Тайната е в това, че си ги маха вечер след като си е измила вече лицето и не се мокри повече до сутринта. Доколкото знам трябва да миант поне 2-3 часа без да се мокри епилираното място.

Точно така!!!

# 17
  • Мнения: 2 323
Лазерна или фотоепилация - допреди няколко месеца ги махах така. Отскоро - по разбираеми причини - минах на варианта електрическа пинсета. ...
Кои са причините да минещ на друг вид епилация - бременността ли? И това не са ли трайни начини за обезкосмяване?

# 18
  • Мнения: 1 765
комикс за щастие нямам мустачки-руса съм и не се виждат, но само предположих. Да каже някой , който си е махал така!
Съжалявам Лео Embarassed, явно нещо не съм догледала...Кати е писала, че е приложила лазерната епилация.....та...Кати и всички други, които сте махали косъмчета така, задължително ли е да са много тъмни?!?

# 19
  • Мнения: 220
аз имам съвсем малко но ги махам или когато ходя на козметик или вкъщи с едни лентични на стреп(специално за мустачки) вечер ,мажа с бочко и си лягам.на сутринта ако е останало от крема като го измия няма пъпчици

# 20
  • Мнения: 1 616
Аз за обезкосмяване на мустачките използвам лентичките на Veet. Доста време се мъчех с гадните ситни пъпчици, докато не открих няколко тънкости:
1. Никога не повтарям - залепям лентата и дръпвам рязко срещу посоката на косъма и дори и да е останало някое косъмче, не епилирам повторно, изскубвам с пинсетата.
2. След като почистя лепкавите остатъци (ако нямам специална кърпичка, използвам двуфазен лосион за водоустойчив грим - перфектно почиства) измивам и слагам почистваща маска за мазна и смесена кожа - на Елея, Орифлейм - каквато имам.
3. След снемането на маската задължително мажа епилираната зона с кремчето "Нежна грижа" на Орифлейм. Ако няма такова, и някакво вазелинче върши работа. Виждала съм козметичките да го правят след епилация на лице.

Та всички тези процедури засега са решили проблема ми с пъпчиците и много рядко се случва да се пръкне някоя самотна пъпка. Голяма е играчка, но пък има ефект!

# 21
  • Мнения: 5 299
Mоята кожа е съЩата. Обезкосмявам се(мустаците)с лентички от няколко години, и гледам да е винаги ве4ер. Така на сутринта като стана кожата се е успокоила и няма проблем. Кожата задължително трябва да се омазнява с неЩо(аз ползвам кърпичките на Вийт).ПОнякога пак ми излиза някоя и друга пъпка, но не е болка за умиране. От 2 месеца махам и бакембардите. Първото почистване беШе коШмар, сърбеШе ме ужасно, но с всяко следваЩо обезкосмяване, неЩата се нормализират.

# 22
  • Мнения: 5 619
Да, косъмчетата трябва да са тъмни /за лазерна епилация говоря/, защото, ако нямат достатъчно меланин, не може лазера да стигне до луковицата. Когато ме консултираха ме посъветваха по-русите косъмчета да се махнат с електрическа игла. Козметичката каза, че иначе само ще ми вземе парите за лазера. Имайте предвид само, че с иглата стават пъпчици, но за няколко дни се успокоява кожата. Трябва да се ползват успокояващи кремове.
По принцип ми казаха, че трябват 3-4 процедури през 6-8 седмици, но космите ми не са поникнали още. Като цяло-доволна съм.

# 23
  • Мнения: 732
Лазерната епилация не е ли по-добър вариант за мустачките? newsm78
По-скъпо е ,но трайно.
Поддържам. Аз си направих една процедура преди два месеца и още не са ми излезли косми, за да ида на втората. Като цяло смятам, че наравих добра инвестиция в дългосрочен план.  Simple Smile

А каква е цената? newsm78

# 24
  • Мнения: 5 619
Цитат
А каква е цената? newsm78

На мен ми излезе 59 лв. - 35 лв. лазера и 24 - иглата. Става въпрос за мустаци и областта под брадичката.

# 25
  • Мнения: 7 430
Аз си взех от моята козметичка топла кола маска и сама си ги правя в къщи Wink Пробвах с лентички, но не бях доволна Confused
Преди като при теб ми излизаха пъпчици, но с времето отминаха и сега много рядко ми се появяват Laughing

Правя процедурата вечер за около 5м и после слагам малко спирт или на мъжОто одеколона Mr. Green и след това намазвам с крем Здраве като лягам - до сутринта всичко е ОК. Вече го правя 3г и са станали много редки и съвсем мъхести - пробвай моя метод и няма да съжаляваш Peace

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Супер сте, много мерси!! Hug
И аз ползвах тези лентички на Стреп, наистина на някои места повтарях, че оставаха някакви единични косъмчета.
А козметичката ми беше плеснала кола маска.

Сега си преписвам всичките препоръки и ще видим другия път!!

# 27
  • Мнения: 5 299
Супер сте, много мерси!! Hug
И аз ползвах тези лентички на Стреп, наистина на някои места повтарях, че оставаха някакви единични косъмчета.
А козметичката ми беше плеснала кола маска.

Сега си преписвам всичките препоръки и ще видим другия път!!
Като ти останат единични косъмчета ги махай с пинсетата, но не повтаряй с лентите Grinning bowuu

# 28
  • Мнения: 1 798
Супер сте, много мерси!! Hug
И аз ползвах тези лентички на Стреп, наистина на някои места повтарях, че оставаха някакви единични косъмчета.
А козметичката ми беше плеснала кола маска.

Сега си преписвам всичките препоръки и ще видим другия път!!
Като ти останат единични косъмчета ги махай с пинсетата, но не повтаряй с лентите Grinning bowuu

Сещам се първите си опити-лепях многократно,кожа си бях свалила. Confused
сега и аз така-с пинсета обирам останалото, чистя остатъка кола маска, мажа с кремче и пак пъпки... #Cussing outседят ми седмица след епилирането...
Към крем ЗДраве имам предразсъдъци, дали да не пробвам, щом го хвалите.. newsm78

Последна редакция: ср, 17 май 2006, 13:24 от Danissa79

# 29
  • Мнения: 2 039
Аз пък си ги скубя с пинцета(уф че досада ooooh!) и никога не ми са се появявали такива пъпки и чудеса 4470!Обаче и аз след процедурата мажа с крем Здраве Peace!Веднъж пробвах с лентичка(не помня марката Embarassed),но нещо не се махнаха като хората,леко се зачерви,но за много малко tongue

Общи условия

Активация на акаунт