Жилище на изплащане

  • 4 484
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 606
Всички банки обвързват със софибор или с еурибор.
Не всички. Писано е в темата. Точно ПИБ не са вързани със Софибор.

# 16
  • Мнения: 239
DonJon Не съм аз потърпевшата за да разясня какъв е точно проблема.Потърсих информация от близки и познати и споделих информацията която имам.Банките винаги се извъртат ако трябва да сме точни а и има хора които съм убедена на 100 % че или не четат целият договор или поне 80 % от нещата в договора не ги разбират и когато се допитат до банков служител се почва една...Ние когато бяхме решили да теглим кредит първо минахме през ДСК -служителката която ни обслужваше така ни представи нещата че едва ли не кредита ни не е кой знае колко.Добре че имах позната която по подробно ми разясни нещата...като нищо можехме да се опарим и даже нямаше да разберем как е станало.
Принципно всички банки са опасни и с плаващи условия...

# 17
  • Мнения: 2 694
Всички банки обвързват със софибор или с еурибор.
Не всички. Писано е в темата. Точно ПИБ не са вързани със Софибор.
На мен ПИБ ми дадоха оферта май месец тази година, като ми предложиха да си избирам едно от двете. Явно сега са още по-алчни и са си определили техен. Дали е на оферта някакъв несигурен техен коефициент, който те могат да си сменят, когато поискат, как мислиш? Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 178
Необвързаните с индекс сърбаха попарата 2008-2010  индексите летят надолу, а лихвите с решение на УС нагоре, защото банката закъсва за пари и гледа да дере по 10 кожи

# 19
  • Мнения: 1 744
Ние имаме частична ипотека в ДСК.
Те ни поеха след като ПИБ тотално се издъниха ...
Та да разкажа, а всеки да реши дали ПИБ са неговата банка ...
Имахме изповядана ипотека и трябваше да усвоим парите след взимане на акт 16 / удостоверение за ползване
Тогава ММ го съкратиха от работа и ПИБ отказаха да ни изплатят парите, а и ни заплашиха, че потребителският заем, които имаме ще се вдигне на 12% ако вдигаме шум...Познайте дали вдигнахме, вдигнахме и още как ...
Отидохме и преговаряхме с ДСК, банката се оказа изключително коректна.
Прехвърлихме заема от ММ на мен, извадихме всички необходими документи. ПИБ въртяха и сукаха, но като видяха парата решиха да не пускат кокала. Въпреки, че по закон са длъжни да ни освободят от ипотека до 14 рд, от датата на изплащане на парите от страна на ДСК, те не го направиха цели 18 рд.
Писахме жалба до БНБ и те попритиснати освободиха ипотеката.
ММ отново е на хубава длъжност, сега ни трошат телефона да се връщаме при тях ...Никога.

ДСК ни свалиха лихвата по заема само срещу една молба, до моментните нива, давани ни от други банки.
Каквито и консултанти да наемате, много мислете и четете преди да вземете заем.

Общи условия

Активация на акаунт