Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 466
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
И моята малка коледна звезда е само с червени листа и е свежичка. Учудващо при моето отглеждане, но си я държа на хладно. Тъй като досега винаги съм успявала да уморя всички подарени ми коледни звезди и аз не знам какво е необходимо да се прави в този период.

# 241
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
нищо не правете.
поливайте както досега и се радвайте, че са оживели. с малко късмет ще си имате коледни звезди и догодина.
моята Спаска (щото я спасих от изхвърляне) миналата година цъфна на Великден, тази изпревари малко и цъфна за 8 март. Simple Smile
а е рошава и раздърпана като на Миндил данка фустата. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 242
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Режи смело всички червени връхчета. Така ще пусне зелени листенца.
А ето моето коледниче за Великден

# 243
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
почна се!
Simple Smile Simple Smile преди година две цяла тема замина в спорове това коледниче ли е или великденче.
статии се цитираха, специалисти всякакви...

тогава се разбра, че са два вида - едните цъфтят по Великден, а другите по Коледа.
и се различават по острите израстъци на зелената част и формата на цветовете.
Simple Smile

# 244
  • DE
  • Мнения: 9 068
Мислех, че едно и също цвете  Crazy

# 245
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
и аз, но спорът беше ... не много приятен.
както и да е.
не ми се иска да започва пак и приемам, че са две Simple Smile

# 246
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Да де,моето е едно и също. Но цъфти два пъти в годината. За великден има по- малко цветове.
 

# 247
  • Мнения: 2 560
Моето също цъфти по два пъти в годината, само дето е с бели цветове😊

# 248
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
офисните осмомартенски изненадки Simple Smile







от "служебните" осомомартенски поздравления до мен стигнаха още две иглики.
вече се съвземат и в събота и те ще станат селянчета Simple Smile

# 249
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298

Любимо ирисче

и малко пролет

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 15:04 от midkoo

# 250
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Midkoo,:hugs:







Ето цялата фрезиева красота в двора.

# 251
  • Мнения: 3 789
Момичета, пак аз.
Може ли съвет - откъде да си закупя качествена пръст за саксийни нецъфтящи растения?
Купувала съм от разни малки магазинчета и от Джъмбо, но имам чувството, че не е хубава.
Другият вариант - пред нас има 2 малки градинки в двора, ако отида и си взема колкото ми трябва - добре ли ще им е? Винаги съм купувала в пакети, но взех да се чудя вече, кое е по-добре за цветята ми.
Иначе имам едно каланхое - полудя напоследък, расте адски много, но не цъфти Sad

# 252
  • София
  • Мнения: 866
Здравейте!
Имам от няколко години зелена и червена фитония.В една саксия са ми почти от самото начало.Листата им бяха ярки,големи и много красиви.От няколко месеца(без да променям нищо) обаче започнаха да се кривят,новите листенца си стоят мънички и сгърчени,стъблата се нацепиха на места....Някакви идеи какъв им е проблема?....Благодаря предварително!

# 253
  • Мнения: 5 132
Циклама от осмомартенските подаръци с много пъпки, които си разцъффват постоянно и много й се радвам. Ноо, листата й започнаха да пожълтяват. Нормално ли е? Поливам я в чинийката, нали така е правилно? Какви грижи други изисква?

# 254
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743

Общи условия

Активация на акаунт