Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 467
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 14 793
Ние бяхме в Бургас и аз само зяпах по градинките. Страхотни цветя,но ме беше срам да крада. 😂 Иначе ето малко от мен:



# 676
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
крокосмията вадиш ли я наесен?
тази година за първи път боднах луковички от нея, късно ги купих (прИмоция от ЛИДЛ Wink ) и не цъфнаха, но се надявам догодина да ги видя с цвят.

# 677
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Въх, и Добри да пита нещо:hugs:Щото обикновено отговаряш на питаници ,имам предвид.
И аз я видях в ЛИДЛ крокосмията,ама нещо не ме вдъхнови. Пък и преди ваканционно не ми се искаше да купувам новички. Ако знаех че е луковично,щях да го купя цветето.
Аз не вадя луковици. Оцеляват. Проблемът е,че после много се развъждат и трябва да ги разсаждам.
Приятен ден на всички!

# 678
  • Мнения: 5 132
Късно ли е много сега да засадя семенца от виоли? Съвсем ги забравих...Confused

# 679
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
пробвай с виолата - нищо не губиш Wink а ако не стане си вземи готов разсад Simple Smile интересното е, че оцеляват зимата навън и напролет са първи свежарки.

Данилу, тя е малко като гладиол, та се чудя ще оцелее ли или ще измръзне. Като видя човек с опит защо да не попитам? Wink а после мързелът ще има последната дума.
може и да не ги извадя Simple Smile и на принципа - който оцелее - оцелее.

# 680
  • Мнения: 5 132
пробвай с виолата - нищо не губиш Wink а ако не стане си вземи готов разсад Simple Smile интересното е, че оцеляват зимата навън и напролет са първи свежарки.

Данилу, тя е малко като гладиол, та се чудя ще оцелее ли или ще измръзне. Като видя човек с опит защо да не попитам? Wink а после мързелът ще има последната дума.
може и да не ги извадя Simple Smile и на принципа - който оцелее - оцелее.

Няма да ги бавя повече, ще ги нацвъкам из саксийките семенцата и ще си "говорим" напролет с тях, ако станат цветенца Blush

# 681
  • Мнения: 14 793
крокосмията вадиш ли я наесен?
тази година за първи път боднах луковички от нея, късно ги купих (прИмоция от ЛИДЛ Wink ) и не цъфнаха, но се надявам догодина да ги видя с цвят.
Не вадя,оцелява вече трета година и се разпространява самичка. На пролет ще цъфтят и твоите. 🤗💐

# 682
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile Simple Smile Simple Smile така съм ги подредила.... ако и цъфнат заедно ще е страхотия. Simple Smile
червена крокосмия, син луковичен ирис и бяла ацидантера (звезден гладиол) - всичките преоценени от ЛИДЛ.

# 683
  • Мнения: 14 793
Звучи супер. Жалко,че при мен няма Лидл или пък е за добре,че ММ само се оплаква,че навсякъде съм насадила “някакви бурени”. 😂😂🙈

# 684
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
аха. махни ги, не стават за ядене. Wink
Simple Smile ама сега се хвали на съседката, че гладиолите НИ са по два метра, нали!

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 3 230
Завъдих си олеандри от издънки, но единият върви голям дългуч. Да го резна ли или да го оставя да си расте? Изобщо как се гледа?

# 686
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Завъдих си олеандри от издънки, но единият върви голям дългуч. Да го резна ли или да го оставя да си расте? Изобщо как се гледа?
Ами колкото повече ги режеш олеандрите, толкова повече растат. Когато мм бастиса първият олеандър,без да иска човека, щях да го изям(всъщност почти го изядох Rage),а пък той като избуя, като се окичи с едни цветове,прелест.  Да го бях торила нямаше да се оформи така.
По пътя по който пътувам към работа има отстрани много олеандри. Уви, почти всяка година ги постигат пожари ,но на другата година са още по- красиви. Ние се опитваме да правим жив плет от долната страна на пътя. Ще ми се и по цялата дължина на терена да насадим,но се иска време. Теренът е доста голям.

# 687
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
резни го и ще се разклони. Simple Smile
а после изчисти всички по-ниски издънки и оформи като дръвче Simple Smile



Скрит текст:
нали знаете, че всичките му части са отровни.

данилу, явно сте на топло.
можете да опитате с пасифлора, жасминов соланум или лоницера от катерещите или глициния,  кампсис, бугенвилия, лантана, индийски люляк...  Simple Smile

# 688
  • Мнения: 35 968
знаем, знаем Wink
има двама-трима души, които бих поканила "на чай", но за сега съм бяла и добра и се въздържам Joy

моят го чакам да цъфне цяло лято и вече доста му се дразня - има пъпки, но докато отвори цветчета, ще стане студено и ... ще чакам следващата година! Imp



много бързо пораснаха тънки и дълги стъбло и клончета - страх ме е да не се пречупи, има ли нещо, което мога да направя за него освен колче със сиджимки?

долу се е фокусирало доста по-добре 'твоето' каланхое - проклетията порасна много, сочни, чудесни зелени листа, цветове - йок  Hushed

всичко е старателно поливано, когато се сетя, че трябва да се старая, торено - по същата схема Smile

# 689
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

долу се е фокусирало доста по-добре 'твоето' каланхое - проклетията порасна много, сочни, чудесни зелени листа, цветове - йок  Hushed


Буб,накажи го  Mr. Green
Сплашването с изхвърляне при мен подейства за отрицателно време при едно коледниче.... Laughing
За нула време се окичи с цвят баш по Коледа ...от страх може би  Joy

Общи условия

Активация на акаунт