Майчинството счетоводно-75

  • 62 207
  • 762
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
По принцип ваучерите се полагат за времето, в което сте на работа, тъй като те един вид подпомагат изхранването ви на работа. В този ред на мисли би следвало да се полагат само ако сте на работа. На практика обаче всеки си купува каквото реши с тях, т.е. не се спазва оригиналния замисъл и фирмите (частните) май преценят сами дали да дават изобщо такива и при какви условия. Ако се спазва замисъла, не би следвало да се полагат, тъй като не си на работа, а в болничен.

# 256
  • Мнения: X
Ако са социална придобивка са част от заплатата.

# 257
  • Мнения: 2 408
Ползвах болничен от 5тия месец. Ваучери те не ми ги спряха от фирмата, когато излязох в 45 дневния, тогава вече беше първия месец, в който не взима..

# 258
  • Мнения: 838
А в нашата фирма се оказа, че са взели решение да дават ваучери на всички служители без значение дали са в отпуск, болничен или по майчинство.
А аз дори и не знаех и ме изненадаха приятно с натрупали се ваучери за 3 месеца.

После се разрових и научих, че това е до желание на самата компания и законът не посочва, че е задължително да дават или не ваучери в описаните по-горе ситуации.

# 259
  • Мнения: X
Аз като излязох в болничен, също се изненадах, че ми се полагат ваучери. Вече ми тече втората година майчинство и си ми дават. Както казаха по- нагоре - зависи от политиката на фирмата.

# 260
  • Мнения: X
Според мен зависи от политиката на фирмата. И аз разбрах, че в моята фирма ще получавам ваучерите през двете години майчинство.

# 261
  • Мнения: 146
Аз излязох в непрекъснат болничен в средата на юли, родих ноември и през цялото време си получавам ваучерите. Единствено парите за гориво ми спряха, но това е разбираемо.

# 262
  • Мнения: 100
И аз продължавам да получавам ваучери, никога не са ми ги спирали. Не мисля, че като си в болничен или отпуск за гледане на дете , е редно да ги прекратяват. Аз имам и фирмено допълнително здравно осигуряване и то си продължава, безкрайно съм благодарна за това, защото си покривам ЖК в Надежда, както и по-голямата част от раждането. Това за мен са много ценни социални придобивки Simple Smile

# 263
  • Мнения: X
Ако ваучерите са част от заплатата трябва да се получават и по време на болничен. Но не знам откъде да разбера, дали са част от заплатата.

# 264
  • Мнения: 1 392
Здравейте, имам въпрос във връзка с бащинство тези 14 дни за новородено. Този документ декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство, от къде се изготвя.

# 265
  • Мнения: 4 660
Системата  на НОИ май не е ъбдейтвана за 2018 г. не мога да проверя какво става с болничния ми обхващащ декември и януари.

# 266
  • София-Младост
  • Мнения: 23 381
Здравейте, имам въпрос във връзка с бащинство тези 14 дни за новородено. Този документ декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство, от къде се изготвя.
От бащата, сам декларира това обстоятелство писмено.

# 267
  • Мнения: 16 876
Системата  на НОИ май не е ъбдейтвана за 2018 г. не мога да проверя какво става с болничния ми обхващащ декември и януари.
Аз нямам проблем, пповерявах за моя Wink

# 268
  • Мнения: 26
Системата  на НОИ май не е ъбдейтвана за 2018 г. не мога да проверя какво става с болничния ми обхващащ декември и януари.
Аз проверям и всичко е ок със системата.

# 269
  • Мнения: 378
Здравейте! Моля за извинение, ако въпросът ми не е за тук. Предстои ми връщане на работа след навършване на 2 години на детето ми. Имам и по-голямо дете, на 4 г. и 8 мес. За съжаление, независимо, че има сестра в детска градина, малката все още не е приета в нито едно детско заведение. Всъщност проблемът ми остава, дори и да я приемат. А именно - работата ми е на смени, първа смяна - до 16,30 ч. и втора смяна - от 12,30 до 21,00 ч. Отделно даваме и съботно-неделни дежурства, но те са от 9 до 17,30. Интересувам се имам ли право да настоявам пред работодателя да поемам само първите смени? Аз съм първата, която е ползвала майчинство от място, което работи на смени. След раждането на първото си дете се върнах безропотно на същия режим. Междувременно за колежка с такъв  работен график, след майчинството и беше направен компромис и и дадоха място в друг отдел, на редовна смяна, с по едно две дежурства в месеца - до 21 ч. и съботно-неделни. Тя е племенница на шефката обаче.... Отделно длъжността, която заемам има четири работни места. Мястото, от което излязох по майчинство беше с възложени конкретни задачи, които се изпълняваха само на това бюро, плюс дежурства се даваха само в събота. Сега обаче на това място е назначено на постоянен договор момиче, което извършва същите дейности, които извършвах аз, и, о, Боже, работи само първа смяна, защото колегата, с който се сменят, забележете, не може да идва навреме за първите смени, а от друга страна момичето учи и трябва да ходи на лекции. Работодателят си измива ръцете с това, че реално едно място на моята длъжност се пази, макар да е различно от физическото място, от което съм излязла по майчинство, и е склонен да остави мен на смени. На практика се получава така - аз, старият, доказал се служител, на който му се налага да работи първи или редовни смени, ще си работи до девет вечер и ще се прибира при малките си деца в 22 ч., защото няма възможност да се направи нещо, а нов служител, дошъл уж по заместване, заема моето място, изпълнява моите функции и на всичкото отгоре работи смяната, за която аз моля.  За едни е възможно, за други не... И сега какво? Съпругът ми работи на 12 - часови смени и по финансови причини взима допълнителни, така че реално е свободен един ден от седмицата. Родителите ни са възрастни и със сериозни здравословни проблеми и реално не можем да разчитаме да ни отглеждат децата......

Общи условия

Активация на акаунт