Майчинството счетоводно-75

  • 62 108
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 392
Някой може ли да ми каже., В 45 дневен болнични съм от 13.11- 28.12
Кога ще ми бъде изплатено обезщетението за ноември и за декември.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ала-Бала да, на 1.11 детето ми стана на годинка.

Едва ли 410 те дни ти изтичат на РД на детето.Малка е вероятността да си родила на термин.Вероятно 410 те дни ти изтичат нататък през ноември и с превода от днес ти изчистват ноември месец.След 20 ти декември ще получиш 340 лв за декември
Ако напишеш кога точно ти изтичат 410 те дни,не кога има РД детето,ще бъдем и по-точни.


Някой може ли да ми каже., В 45 дневен болнични съм от 13.11- 28.12
Кога ще ми бъде изплатено обезщетението за ноември и за декември.

Болничният ти ще се представи в НОИ до 10 ти декември.След това ще получиш парите за ноември.За декември би трябвало да ти ги пуснат края на декември

# 32
  • Мнения: 16 871
Здравейте, утре ми предстои последна ЛКК преди 45 дневния болничен. Днес на ЖК ми казаха, че трябва да ми издадат 45 дневния на 31 декември. Обаче на мен терминът ми е на 11 февруари🤔 аз ли бйркам в сметките или това не са 45 дни?
И всъщност 45 дневния трябва да се издаде с дата 29.12?
Моля, за помощ 💐
Искам всичко е точно, че после не ми се мисли как се поправя такова объркване с болничните.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 175
Ааа термина ли се гледа, не съм наясно. Термина ми беше на 15.11
И още нещо да попитам - майчинството по принцип го изплащат месец назад или взимам примерно декември за декември?

Последна редакция: вт, 05 дек 2017, 22:54 от Kofichka

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, утре ми предстои последна ЛКК преди 45 дневния болничен. Днес на ЖК ми казаха, че трябва да ми издадат 45 дневния на 31 декември. Обаче на мен терминът ми е на 11 февруари🤔 аз ли бйркам в сметките или това не са 45 дни?
И всъщност 45 дневния трябва да се издаде с дата 29.12?
Моля, за помощ 💐
Искам всичко е точно, че после не ми се мисли как се поправя такова объркване с болничните.

Да,на 29 ти трябва да ти започне 45 дневния.Обърни им внимание

Ааа термина ли се гледа, не съм наясно. Термина ми беше на 15.11-парите,които си получила са за втората половина на ноември.
И още нещо да попитам - майчинството по принцип го изплащат месец назад или взимам примерно декември за декември?-върви месец назад.декември взимаш за ноември.само декемврийското го изплащат през декември на повечето.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 175
Значи този месец може да ми изплатят 340 към края на декември, и после ще взема февруари за януари 380? Благодаря за отговорите, просто не знам как го изплащат  bouquet

# 36
  • Мнения: 16 871
Елфита, благодаря 💐
Тук ми дадоха линк към калкулатор за изчисливане и по него пък излиза  болничен от 28.12.
Вече съвсем се обърках.
Страшно ли е ако объркат датата на 45 дневния? Какво в същност се случва при объркване?
Допълвам се: понеже се притесних и разрових в документите ми направи впечатление, че май са ми объркали термина- водят ме в жк с термин 14.02. /затова и дата на издаване на 45 дневния е 31.12/ само, че на мен ПРМ е на 7.05 🤔🤔🤔
Нещо съвсем се оплетох!

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 01:01 от ver4eto_sv

# 37
  • Мнения: 4 660
Допълвам се: понеже се притесних и разрових в документите ми направи впечатление, че май са ми объркали термина- водят ме в жк с термин 14.02. /затова и дата на издаване на 45 дневния е 31.12/ само, че на мен ПРМ е на 7.05 🤔🤔🤔
Нещо съвсем се оплетох!
Щом са ти казали 31.12 тогава трябва да е. Всъщност май е не работен ден Hushed и аз се обърках. Най-вероятно ще ти го издадат след нова година със задна дата.

# 38
  • Мнения: 16 871
Kikair, до 14.02 са 283 дни. И се притеснявам да не стане объркване и от там и с болничните, и тн.тн. излишни главоболия и разходки за корекции 😕

# 39
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Елфита, благодаря 💐
Тук ми дадоха линк към калкулатор за изчисливане и по него пък излиза  болничен от 28.12.
Вече съвсем се обърках.
Страшно ли е ако объркат датата на 45 дневния? Какво в същност се случва при объркване?
Допълвам се: понеже се притесних и разрових в документите ми направи впечатление, че май са ми объркали термина- водят ме в жк с термин 14.02. /затова и дата на издаване на 45 дневния е 31.12/ само, че на мен ПРМ е на 7.05 🤔🤔🤔
Нещо съвсем се оплетох!
При термин 14.02, 45 дневния започва от 31.12., не виждам объркване. Ако ПРМ е последе ден от цикъл, то и терминът ви е правилно определен.

# 40
  • Мнения: 16 871
Благодаря  💐
В съседната тема ми обясниха защо се получава това разминаване. Вече ми стана ясно!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нещо съвсем се оплетох!

Вчера беше 11 ти ти,днес пишеш 14 ти.Ако терминът ти е на 11 ти,31 ви не е ОК за начална дата на 45 дневен.Ако обаче променяш термина, е логично да се промени и началото на 45 дневния.
Преброи си 45 календарни дни

# 42
  • Мнения: 16 871
Елфита, благодаря, аз разбрах защо има разминаване между мен и жк / иначе казано датите 11 и 14/
Разминаването е, защото официално се води, че към първия ден на последния цикъл се прибавят 7 дни и се вадят три месеца. Така при мен първия ден беше 7 май + 7 дни = 14 и минус 3 месеца, се получава 14 февруари за термин. Това е записано в документите ми за термин. А реално при 280 дни бременност терминът ми е 11ти и така го смятат и повечето калкулатори /плюс така ми беше определен от следящия ме на частно и от д-ра в инвитро клиниката, където ходех/.

Благодаря на всички за включването!💐

# 43
  • Мнения: 62
Здравейте,мами! Моля за помощ, тъй като не съм много информирана. Осигурена съм на 4 часа и съм бременна в 23 г.с. А проблемът е, че работодателя ми твърдо отказа да преподпишем договор, в който да се осигурявам на 8 часа, като разбира се да покривам аз оскъпяването в цената на осигуровките. Дилемата ми е дали е по-добре да си пусна втори фиктивен договор на 4 часа или да прекратя този и да си пусна нов договор на 8 часа, тъй като нямам достатъчно осигурителен стаж, а дори и до датата на термина няма да го имам.Head Band

# 44
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте,мами! Моля за помощ, тъй като не съм много информирана. Осигурена съм на 4 часа и съм бременна в 23 г.с. А проблемът е, че работодателя ми твърдо отказа да преподпишем договор, в който да се осигурявам на 8 часа, като разбира се да покривам аз оскъпяването в цената на осигуровките. Дилемата ми е дали е по-добре да си пусна втори фиктивен договор на 4 часа или да прекратя този и да си пусна нов договор на 8 часа, тъй като нямам достатъчно осигурителен стаж, а дори и до датата на термина няма да го имам.Head Band
Само дето не стана ясно на какво те осигуряват;)
Всъщност сега прочитам пак въпроса..при теб борбата ще е да събереш по-бързо осиг.стаж...и двата варианта те устройват, втори на 4 часа или нов на 8.

Общи условия

Активация на акаунт