Майчинството счетоводно-75

  • 62 166
  • 762
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте, в началото съм на отпуска за отглеждане на дете до 2 години, но съм бременна с второ дете в края на 3ти месец. Предстои ми да се запиша на женска консултация. Искам да ползвам болнични по време на втората бременност и 50% от майчинството за първото, без да се връщам на работа. За целта ще ми трябват около 4.5 месеца болнични /преди да изляза в 45 дневния преди раждане на второто/. Питането ми е следното: има ли значение дали ще си следя бременността при АГ, АГ в ДКЦ и АГ в голяма болница, за да мога да си взимам лесно и безпроблемно болничните за този период? Какви са изискванията за издаване на толкова продължителни болнични? Трябва ли да лежа в АГ отделение? Никак не съм наясно, защото с първата бременност си ходех на работа до края и не съм ползвала болнични.

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 04:58 от B05403

# 271
  • Мнения: 16 874
...има ли значение дали ще си следя бременността при АГ, АГ в ДКЦ и АГ в голяма болница, за да мога да си взимам лесно и безпроблемно болничните за този период? Какви са изискванията за издаване на толкова продължителни болнични? Трябва ли да лежа в АГ отделение? .....
Няма значение кой ще ти издава болничния. Но ще те пращат на ЛКК, защото Аг самостоятелно може да даде до 14 дни. След това или направо те праща на ЛКК за болничен от 30 дни и така до 45 дневния.

Има вариант и с лежане в болница и без, зависи кой лекар си избереш и как практикува. И пак, дори да лежиш ще ти издадат болничен за "Х" дни и след това Аг пак трябва да те праща към ЛКК.

# 272
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Klitemnestra, въпросите, които задаваш са само въпрос на договорка между теб и работодателя ти. Няма нормативна уредба, която да го принуди да ти даде определен работен график. Единственото ограничение е за нощни смени, но ти такива не даваш.

# 273
  • Мнения: 9
Здравейте!
Болничният ми за отглеждане на дете до 2 години изтече на 04.01 . Искам да попитам , кога да очаквам  превод за тези 2, 3 работни дни от януари. Проверих с пин-код в системата на НОИ, но там няма нищо изчислено за тях

# 274
  • София-Младост
  • Мнения: 23 373
Код:
Здравейте!
Болничният ми за отглеждане на дете до 2 години изтече на 04.01 . Искам да попитам , кога да очаквам  превод за тези 2, 3 работни дни от януари. Проверих с пин-код в системата на НОИ, но там няма нищо изчислено за тях
В началото на февруари.

# 275
  • Мнения: 9
Код:
Здравейте!
Болничният ми за отглеждане на дете до 2 години изтече на 04.01 . Искам да попитам , кога да очаквам  превод за тези 2, 3 работни дни от януари. Проверих с пин-код в системата на НОИ, но там няма нищо изчислено за тях
В началото на февруари.

Благодаря 😊

# 276
  • Мнения: 28
Здравейте, и аз да се допитам до вас. В болничен съм от  26 септември 2017(бременна съм) последния ми е до 23 януари 2018 общо са 120 дни .Юли 2017 съм ползвала 14 стават 134 дни. В болницата акушерката ми каза че не ми стигат дни до 45 дневния болничен , термина ми е 14 март .

# 277
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте! Върнах се на работа на 30.10, детето от тази дата е на ясла. На 02.11 получих цялото майчинство за Октомври. Счетоводството са подали документи към НОИ на 31.10 и би трябвало да ми изплащат 50% от майчинството до навършване на 2 годишна възраст на дъщеря ми. Към днешна дата нямам превод за Ноември и Декември. Нормално ли е това забавяне или трябва да се ходи на място?

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, и аз да се допитам до вас. В болничен съм от  26 септември 2017(бременна съм) последния ми е до 23 януари 2018 общо са 120 дни .Юли 2017 съм ползвала 14 стават 134 дни. В болницата акушерката ми каза че не ми стигат дни до 45 дневния болничен , термина ми е 14 март .

Попитай я защо да не ти стигат?По данните,които даваш,стигат

Здравейте! Върнах се на работа на 30.10, детето от тази дата е на ясла. На 02.11 получих цялото майчинство за Октомври. Счетоводството са подали документи към НОИ на 31.10 и би трябвало да ми изплащат 50% от майчинството до навършване на 2 годишна възраст на дъщеря ми. Към днешна дата нямам превод за Ноември и Декември. Нормално ли е това забавяне или трябва да се ходи на място?

Не е трябвало да получаваш пълно майчинство от 340 лв за октомври.Не е нормално да нямаш превод на 50 те процента до момента.Или не е подадена декларацията за 50 процента в НОИ,или има някакъв проблем по нея
Пиши мейл до НОИ,което ти обработва документите.Ще ти кажат какво е и ще може работодателят да коригира.
ПИк код имаш ли?Виждаш ли декларацията за 50 процента?Ако нямаш ПИК,си извади

# 279
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте, и аз да се допитам до вас. В болничен съм от  26 септември 2017(бременна съм) последния ми е до 23 януари 2018 общо са 120 дни .Юли 2017 съм ползвала 14 стават 134 дни. В болницата акушерката ми каза че не ми стигат дни до 45 дневния болничен , термина ми е 14 март .

Попитай я защо да не ти стигат?По данните,които даваш,стигат

Здравейте! Върнах се на работа на 30.10, детето от тази дата е на ясла. На 02.11 получих цялото майчинство за Октомври. Счетоводството са подали документи към НОИ на 31.10 и би трябвало да ми изплащат 50% от майчинството до навършване на 2 годишна възраст на дъщеря ми. Към днешна дата нямам превод за Ноември и Декември. Нормално ли е това забавяне или трябва да се ходи на място?

Не е трябвало да получаваш пълно майчинство от 340 лв за октомври.Не е нормално да нямаш превод на 50 те процента до момента.Или не е подадена декларацията за 50 процента в НОИ,или има някакъв проблем по нея
Пиши мейл до НОИ,което ти обработва документите.Ще ти кажат какво е и ще може работодателят да коригира.
ПИк код имаш ли?Виждаш ли декларацията за 50 процента?Ако нямаш ПИК,си извади

Имам ПИК, Пише Заявление-Декларация по чл. 53 и 54 от КСО /обработва се/.

# 280
  • Мнения: 1 756
Сега ако кажеш, че и момиченце чакаш Heart Eyes Желая ти леко раждане, само хубави хора са раждани на тази дата Simple Smile

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Имам ПИК, Пише Заявление-Декларация по чл. 53 и 54 от КСО /обработва се/.

Значи е представена в НОИ.Пиши мейл до НОИ и питай какъв е проблема

# 282
  • Варна
  • Мнения: 2 678

Имам ПИК, Пише Заявление-Декларация по чл. 53 и 54 от КСО /обработва се/.

Значи е представена в НОИ.Пиши мейл до НОИ и питай какъв е проблема

Благодаря! Пиша веднага Simple Smile Хубав ден!

# 283
  • Мнения: 6 248
Появи се проблем с моя последен болничен издаден на 18 декември и входиран от счетоводетвото на 20 декември.Самият той е от 4 декември до 22,последван от 45 дневния.След като вчера ми излезе ведомостта за двата дена от декември от 45 дневния бях сигурна че има проблем в предния болничен от комисия.Писах на имейла на Нои,а днес и си почаках 5 минути,но се свързах с оператор и ми обясниха,че счетоводителката е объркала някакъв документ при подаването на болничния и по конкретно точка 2.Звъннах и и и обясних какво са ми казали,че нов болничен не трябва,а само да си попълни и занесе наново този документ,за който проблем е била уведомена на 21 декември.Тя отрече,каза че документите и били редовни и грешката била в Нои.Звъннах и на управителя,каза ще говоря с нея и никой повече не ми звънна да разбера какво ще последва и какво мога да направя,освен да чакам Confused Съвет?

# 284
  • Мнения: 441
Здравейте!

Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне с разяснение на следното- бременна съм, с термин 30 август 2018.

От началото на януари се наложи да изляза в болнични, защото не се чувствам добре (до 21 янауари ще съм ползвала общо 16 дни болнични за 2018).

АГ от женската консултация набързо ми спомена, че за годината имам право на 180 дни болнични +тези 45 преди раждане, но каза - ''от сега ако излезеш в непрекъснат болничен до края, няма да ти стигнат 180те дни, затова го помисли''.

Въпросът ми е- в тези 180 дни болнични включват ли се и тези 45 и някакви след тях или това са си само 180 дни за болнични за годината?

И също- няколко познати ме посъветваха, че не е изгодно да излизам и да се връщам в болнични периодично, а било по-добре направо да се излезе в дълъг болничен с ЛКК, но аз не разбирам каква е логиката зад това.

Много благодаря предварително, ако някой може да ми обясни!

Общи условия

Активация на акаунт