Боледуване на децата ни - тема 57

  • 44 058
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 961
Аз май намерих евентуална причина за постояянното боледуване на моето.
Намерих статии в нета където е обяснено как хранителна непоносимост,хранителна нетолерантност към дадени храни влиае за отслабен имунитет и чести ,повтарящи се инфекции на дих.пътища,а също така и стомашни проблеми.Та много логично и свързано ми се вижда при моето дете.На алергичен фон било то към храни ,имунитета спада.Освен това 60% от клетките в червата са клетки на имунната система.Отделно стомашните проблеми от тази гледна точка са още един минус за имунитета.
Така че мисля в тази насока и проучвам къде и какви тестове за хранителна непоносимост можем да направим.Знае ли човек,може там да е разковничето.Просто не е нормално това почти постоянно боледуване на 8год дете.
80%, а не 60% от имунната система е в червата. Това което бих направила аз е да го тествам и за имунен дефицит.Обикновено се правят тези тестове когато на някое дете му се налага да пие много АБ. Ние също минахме през това. Знам и за случай на дете което всеки месец е било на АБ и след откриване на проблема чрез тези тестове и последвало лечение се приключва с АБ-тата.

# 706
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз май намерих евентуална причина за постояянното боледуване на моето.
Намерих статии в нета където е обяснено как хранителна непоносимост,хранителна нетолерантност към дадени храни влиае за отслабен имунитет и чести ,повтарящи се инфекции на дих.пътища,а също така и стомашни проблеми.Та много логично и свързано ми се вижда при моето дете.На алергичен фон било то към храни ,имунитета спада.Освен това 60% от клетките в червата са клетки на имунната система.Отделно стомашните проблеми от тази гледна точка са още един минус за имунитета.
Така че мисля в тази насока и проучвам къде и какви тестове за хранителна непоносимост можем да направим.Знае ли човек,може там да е разковничето.Просто не е нормално това почти постоянно боледуване на 8год дете.

Лайт, на всяка цена направи тестовете Thinking. Детето е голямо, взима се кръв от вена - разпитай ЛЛ как и къде в Шумен.

Аз тип имуно-добавки не давам, обаче смятам, че витамините влияят добре. Може да се дават и натурални (нали знаете английската поговорка за “яж по ябълка на ден и ще бъдеш здрав”).

# 707
  • Мнения: 68 658
"По една ябълка на ден - бяга доктора от мен" Stuck Out Tongue Winking Eye

# 708
  • София
  • Мнения: 9 552
Моето изяжда и по повече от една ябълка дневно и пак не се отървава от вирусите, но много уважавам тази поговорка .

Сега имах спор с бабата. Утре ще водя отрочето да му вземат кръв, че вече много време влачи един запушен нос само нощем и дрезгав глас от време на време без червено гърло и без кашлица. Добрахме се до направление за кръв и такова за УНГ (ще отидем на УНГ с резултатите). Спорът се породи от това, че  има много болни хора сега и сигурно пред лабораторията ще е пълно с такива. Да не съм я водела. Едва ли не съм била откачила и насила ще разболея детето. Според вас преувеличавам ли ситуацията? Нормално ли е да й се запушва носа (нощем) и да й е дрезгав гласа повече от 1 месец? Аз подозирам алергия или някакви гъби, исках да пусна секрет, но щом докопах направление за УНГ ще моля него да го пусне. Ще търся и алерголог , ако няма промяна. Също така допускам да има някакво недоизлекуване, но пък може би то щеше да се влоши, а тя толкова време нито се влошава, нито се подобрява. ЛЛ смята, че не е проблем да ходи на ДГ поне докато не видим резултатите и не се установи какво се случва. Демек може би наистина е здрава, а аз вече се наплаших от толкова боледувания и преувеличавам неволно  ...

# 709
  • София
  • Мнения: 7 277
"По една ябълка на ден - бяга доктора от мен" Stuck Out Tongue Winking Eye

Еее, ти докара и римата даже  Kissing Heart!

# 710
  • Мнения: 68 658
Не аз, поетааааа....Joy

Моето е със сополи вече втори месец. Няма ли Т, има ли апетит и тонус....не се шашкам.
Шашках се обаче когато беше 2-3 годишен. Сега е почти на 7г.

# 711
  • Мнения: 423
Лайт много ще се радвам да споделиш какви тестове сте правили и също мисля, че Лино беше споделила за теста за имунен дефицит(ако греша нека бъда извинена), но ще помоля за малко повече разяснение относно него. И още нещо ако 80% процента от клетките на имунната система са в червата значи имам златна лекарка и даването на пробиотик превантивно не е напразно. Благодаря ви момичета!!!  Лайт нз какви са ви специалистите в Шумен, но дали във Варна няма да са по- добри?????

# 712
  • София
  • Мнения: 7 277
Едно време не случайно българите са вярвали, че киселото мляко носи здраве. Бактериите в него са много полезни за червата. Същото важи за лактобацилите в хляба с квас, получена от ферментация на ръж и вода. Жалко, че е толкова пипкаво и бавно да се прави в домашни условия. Да внимаваш да не умориш кваста, да не я простудиш, да не е гладна, да не е превтасала Grin.

# 713
  • Мнения: 1 961
Лайт много ще се радвам да споделиш какви тестове сте правили и също мисля, че Лино беше споделила за теста за имунен дефицит(ако греша нека бъда извинена), но ще помоля за малко повече разяснение относно него. И още нещо ако 80% процента от клетките на имунната система са в червата значи имам златна лекарка и даването на пробиотик превантивно не е напразно. Благодаря ви момичета!!!  Лайт нз какви са ви специалистите в Шумен, но дали във Варна няма да са по- добри?????
Тестовете за имунен дефицит ги правихме в хематологията. Какво изследват те си знаят. Имам ги вкъщи резултатите, много показатели са.
Аз се зарибих да купувам едно плодово мляко забъркано с две бактерии дето съм ги срещала в пробиотик, но не стандартните с които се заквасва киселото мляко. То може във всички млека да ги има и да е реклама, че ги написали на кофичката, но ми харесва.
Аз също съм най-вече за витамините, макар че изкуствена работа, но все пак...този сироп който давам в момента поне вит Ц вътре е натурален.

# 714
  • Мнения: 1 874
Да точно ферментирали храни са полезни за стомашното здраве и баланс на флората и на здравето иначе.То моят набляга на киселото мляко (ама това купешкото е фалшименто),на кисели краставички и туршии.
В големи количества.Явно има някакво нарушение и организма си изисква.Той си го има рефлукса  и днес докато лежи го чувам как му се качва нагоре и го позадавя даже.
Вече се поореинтирах долу горе за тестовете.В Шумен в Рамус правят,в друга лаболатория във Варна и тук в Асеновград също открих.Общо взето във всяка една лаболатория ги правят и вече зависи от панела колко вида храни включва има от 20 тина най-основни храни до 200 и отгорее храни и има и много космически цени.Като цяло са си скъпи изследвания.На МДЛ Цибалабаб най ми допаднаха че за добра сума имат комбиниран панел от хранителни алергени и инхалаторни.Ноо са Софийски лаболатории.
Да той от вената даваа то колко пъти са му вземали от там и без да трепне дори.Сега дето нещо явно от болницата и сътресението като му бе мн зле се е поуплашил и малко се страхува,но пак си седи мирно детето.

# 715
  • Мнения: 423
 Лино, мерси зс инфото. Киселото мляко си го правя сама. Купувах и суха закваска, по препоръка на лекар. Лайт в момента много добри и с нова модерна техника са лабораториите на Синево. Моето дете набляга на маслини от ферментиралите храни и поне веднъж седмично му давам кисело мляко с банан или бисквити, че не му е фен, за разлика от мен

# 716
# 717
  • shumen
  • Мнения: 18 032
Лайт,хладничко си е тука в Шумен.В Асеновград съм живяла аз с нашите като ученичка и там климата е по мек.Вие къде сте там,да не се окажем близки нещо?
Месечинке,с Петъчна дата ми я даде педи,че утре няма как да отида,че съм редовна смяна.
Лисе,аз за имунитета тази година по препоръка на педи давам Имунохелт,но пак се разболява,но пък кара по леко.Не знам дали от него,или от дето ходихме на Трявна есента,но тази година е една идея по добре откъм разболяване.
Аш,Вие как сте?

# 718
  • Мнения: 11 478
Големият ми син е диагностициран с вроден имунен дефицит на един вид имуноглобулин. Много се бях ошашавила тогава, голям стрес ми донесе, беше непосредствено след фебрилния му гърч, 5-дневен престой в болницата без аз да съм с него, последващи тестове от страна на гастроентеролози, взимания на кръв и пр., аз бременна в 7-ми месец. Отплеснах се. Говорих със завеждащата Детска Онкохематология в града, тя ми обясни, че е нормално дете на тази възраст да е с такъв имунодефицит, и за да е сериозно състоянието и да се налага лечение, се изисквали много по-различни стойности и комбинации на дефицити. С една дума - нормално е в тази възраст да боледуват. Педиатърката ми каза същото - че е сигурна, че масово децата, които често я посещават, да са с подобен имунен дефицит, просто не са изследвани.

# 719
  • Мнения: 1 961
Големият ми син е диагностициран с вроден имунен дефицит на един вид имуноглобулин. Много се бях ошашавила тогава, голям стрес ми донесе, беше непосредствено след фебрилния му гърч, 5-дневен престой в болницата без аз да съм с него, последващи тестове от страна на гастроентеролози, взимания на кръв и пр., аз бременна в 7-ми месец. Отплеснах се. Говорих със завеждащата Детска Онкохематология в града, тя ми обясни, че е нормално дете на тази възраст да е с такъв имунодефицит, и за да е сериозно състоянието и да се налага лечение, се изисквали много по-различни стойности и комбинации на дефицити. С една дума - нормално е в тази възраст да боледуват. Педиатърката ми каза същото - че е сигурна, че масово децата, които често я посещават, да са с подобен имунен дефицит, просто не са изследвани.
Аз го споменах във връзка с детето на Лайт когато тя написа, че не е нормално та тази възраст да боледува толкова, а и мисля много АБ е приемало детето.
Ти имаш предвид вашия, който явно е често срещан, но има различни имунни дефицити. На нас педиатъра ни даде направление чудейки се какво да ме прави мен, макар за него проблема да бяха сливиците. И наистина един показател не е ок и ми казаха или да ходя в специализирана клиника за имунология, там имали друга апаратура, но там изследват в още повече детайли едва ли не до някаква безкрайност във всякакви посоки или да извадим сливиците. А и АБ-тата които бил взимал досега били още в рамките на нормалното за неговата възраст ми казаха. И докато се мислих за сливиците то се наложи операция.
Момето каква е точно диагнозата? Кой имуноглобулин?

Общи условия

Активация на акаунт