eBay – 98

  • 63 844
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 644
Благодаря daniabc,
то за това сигурно не ми дава контакт с продавача 

# 151
  • Мнения: 14 821
.

Последна редакция: пн, 05 мар 2018, 12:01 от Anyyyone

# 152
  • Мнения: 3 749
Не е съвсем по темата, но от 01.03. Български пощи имат нов ценоразпис. Ако някой изпраща с тях, да има предвид.

# 153
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте! Моля Ви за помощ! Бихте ли ми казали този продавач дали е сигурен, изпраща ли до Бг и колко ще ми излезе доставката? И още нещо, ако има проблем със стоката мога ли да я върна? Никога не съм пазарувала от ebay и ми е мн притеснено да поръчам, защото  цената е доста примамлива!
https://m.ebay.co.uk/itm/NEW-NOW-1-2-PRICE-Jane-Muum-Micro-Koos- … R72-/162550981600

# 154
  • Мнения: 1 470
Здравейте! Моля Ви за помощ! Бихте ли ми казали този продавач дали е сигурен, изпраща ли до Бг и колко ще ми излезе доставката? И още нещо, ако има проблем със стоката мога ли да я върна? Никога не съм пазарувала от ebay и ми е мн притеснено да поръчам, защото  цената е доста примамлива!
https://m.ebay.co.uk/itm/NEW-NOW-1-2-PRICE-Jane-Muum-Micro-Koos- … R72-/162550981600

изглежда надежден, но до България не праща. Може да я поръчаш до адрес на превозвач в Англия.
И не приема връщане на стоката.

# 155
  • Мнения: X
Само да допълня, че до адрес в Англия пише 25£ цена за доставка.

# 156
  • ...край Дунава
  • Мнения: 212
Здравейте.

Аз съм потребител в Ибей от 2012г., с над 700+ сделки, 100% но само като купувач. Това май няма никакво значение за проблемът ми, но…сега искам да продавам. Направила съм обявата и не мога да я пусна. Искам да е с опция-Buy it now, излиза ми някаква такса, която не съм съгласна да плащам. Има ли опция да я пусна безплатно и как мога да говоря с тях от бг номер? Защото сутринта на чат-а ми дадоха номер на който да говоря с тях и не мога да се свържа  Tired

# 157
  • София
  • Мнения: 1 223
Има допълнителни опции на обявите, които се заплащат, например подзаглавие. В различните сайтове таксите може да са за различни неща.
Щом е първа обява, намерете същия или сходен продукт и натиснете под снимката "Have one to sell? Sell it yourself". Така ще имате готов шаблон, който да редактирате както ви харесва и да прикачите вашите снимки.

Успех!

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
На 13.03 ми изтича срок за получаване на доставка която още я няма
мога ли по рано или по късно от тази дата да повдигна диспут?

# 159
  • Sofia
  • Мнения: 15 591
По-късно – да. Peace

# 160
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 63
Здравейте! Мина повече от месец, откакто поръчах една рокля от този английски продавач https://www.ebay.co.uk/usr/simis-agent-provocateur-2015?_trksid=p2047675.l2559 , като датата на доставка на пратката беше от 9 до 14 февруари. Още тогава му поисках проследяващ номер, той каза, че ще потърси, обаче не даде и така чаках още половин месец - нищо. В началото на март отново повдигнах въпроса за номера, най-накрая ми го даде, обаче като проследих какво се е случило - вече пътуваше обратно към Великобритания. През цялото това време е била в България, но отникъде по никакъв начин не са ме известили. Толкова ме беше яд, че ако ми беше дал навреме номера, щях да я получа. Хайде, прежалих роклята, но имам проблем с връщането на парите. И на продавача писах, и диспут повдигнах, нищо засега - единственото, което е направил, е да предостави същия проследяващ номер, където ясно си личи, че пратката се е върнала обратно при него и той я е приел. Не знам дали е проблем, че когато плащах поръчката, я платих като гост в paypal, поне такива спомени имам. Дали някъде трябва да предоставя данни за сметката? И възможно ли е този продавач да се скатае и да не ми върне сумата?

# 161
  • Варна
  • Мнения: 6 886
Здравейте.

Аз съм потребител в Ибей от 2012г., с над 700+ сделки, 100% но само като купувач. Това май няма никакво значение за проблемът ми, но…сега искам да продавам. Направила съм обявата и не мога да я пусна. Искам да е с опция-Buy it now, излиза ми някаква такса, която не съм съгласна да плащам. Има ли опция да я пусна безплатно и как мога да говоря с тях от бг номер? Защото сутринта на чат-а ми дадоха номер на който да говоря с тях и не мога да се свържа  Tired

Прочети в хелпа какви са таксите при продажба. За пускане на обява и след успешна такава.
Скоро продавах, но отдавна не съм ги чела, признавам си. Може и да има промени но преди безплатни обяви бяха само търг с начална цена 0,99 ... За Купи сега е абсурд да е безплатна обявата. Не виждам за какво искаш да разговаряш с някой, всичко е написано.

p.p. между другото, има калкулатор за таксите, така няма изненади за всичко което плаща продавача
https://www.fees.ebay.co.uk/feeweb/feecalculator

# 162
  • Sofia
  • Мнения: 15 591
За Купи сега е абсурд да е безплатна обявата.

Имам обяви за продажба както в американския, така и в английския eBay – не съм плащала нищо за публикуване на листингите, а всичките са с опция "Buy It Now".

# 163
  • София
  • Мнения: 1 223
Може и да има промени но преди безплатни обяви бяха само търг с начална цена 0,99 ... За Купи сега е абсурд да е безплатна обявата.[/url]
И аз нямам такси  "Buy It Now" за листване в американския и английския eBay.

За търговете също не е вярно, първоначалната цена може да е всякаква. Има такса за резервирана цена, в  eBay.com допълнително начисляват такса ако търга е за 1 - 3 дни, докато при англичаните няма такси за краткосрочните търгове.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 6 886
Прави сте, безплатни са определен брой обяви на месец, сега погледнах.
Моите са си платени, предполагам заради 'екстри'... както и да е, 50 стотинки не са ми правили впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт