Кой какви сериали гледа? - Тема 19

  • 84 298
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
The OA ми е абсолютният фаворит, с нетърпение чакам втори сезон.

Sease 8 беше спрян, но през 2018 ще се завърне с 2-часов Special епизод.

точно, скоро бяха пуснали снимки от края на снимачния период  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 2 656
Новите епизоди на Black Mirror ще бъдат пуснати по Netflix на 29-ти декември, тоест 30-ти при нас. Кеф!

# 32
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
В последния епизод на legends of tomorrow се появи накрая Константин от Константин Grinning

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Тия дни гледам втори сезон на Stranger Things и испанския Las chicas del cable.
С най-голямо нетърпение чакам 4-ти сезон на Broen, който стартира на 1 януари Heart Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 5 828
Сега сме си набелязали Dark, изглежда обещаващо. Някой гледа ли го?

Има ли субтитри? Че с немския не се разбираме  Simple Smile
След ревюто на скротума /едно от малкото положителни/ ще го погледна обезателно.

# 35
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Като споменахте Броен се сетих, че не съм гледала 4 сезон на The killing Grinning

# 36
  • Мнения: 2 429
Гледах The OA Season 1. Някой може ли да ми обясни за какво ставаше въпрос, защото нищо не разбрах?
Скрит текст:
1. Главната героиня се върна от 7 години плен и сформира групичка за взаимопомощ, на която разказа всичко. Държал ги е луд учен. Той прави експерименти с хора, били на ръба на живота, вследствие на което развили таланти (примерно музикален талант). Всяка вечер той ги дави отново и отново в контролирана среда с цел да ги върне към това преживяване и да научи има ли задгробен живот.
2. Хората, държани в мазето на учена, решават да избягат. Развиват някакви супер сили, като чрез специален танц успяват да лекуват болни хора или да съживят умрели. Идеята е, че като се съберат петима души, ще успеят и да пътуват из различни измерения.
3. Мацката разказва това на групичката за взаимопомощ, но така и не става ясно как тя е избягала и какво е станало с учения и другарите й по съдба.
4. Групичката й вярва до момента, в който решават да проверят нейната теория, и стигат до заключението, че умствено болна жена си е измислила всичко.
5. Всички се връщат към нормален живот и тогава, от нищото в училището им идва стрелец - атентатор. Тогава групата се събира, почват странния танц и някак успяват да призоват мацката, която поема куршума от атентатора и спасява деня.
Това ли е? Защото ако е така, историята е съшита с бели конци според мен. Има толкова много места, на които издиша, и толкова много места, където просто си личи от километри, че не знаят какво да правят със сюжетната нишка и я оставят да виси с надеждата в следващ сезон да им дойде вдъхновението.
 
Прилича ми малко на Lost - където всичко започва супер интересно, но самите сценаристи нямат идея какво да правят оттам насетне.
Може би някой трябва да ги светне създателите на филми/сериали, че първо измисляш началото и края - това се нарича идея и завършен сюжет. Средата после могат да я разтягат както им  падне, но като знаят къде отиват винаги е по-лесно.

# 37
  • Мнения: 36 482
Идеята е зрителите да гадаят дали нейните преживявания са истина, или си измисля, защото й се е случило нещо много по-лошо и е травмирана.
Скрит текст:
Най-важното доказателство е, че жената е била сляпа през целия си живот, а след изчезването се е върнала зряща (спомените от детството също може да са измислица, но може и да не са - целият сюжет е отворен за интерпретация).
Това с книгите може и да е доказателство, че тя си измисля, а може и да не е - може тя нарочно да е подбрала да чете тези книги, защото са свързани с преживяванията й. Същото е и с Омир и момчето, което беше латино - те предположиха, че е измислила Омир, защото го харесва, но може да е обратното - да го е харесала, защото й напомня за него.
Накрая показаха как се освободи от плен - този въпрос е изяснен.
Тя събираше групата, защото искаше с тяхна помощ да се върне при приятелите си и да ги спаси. От самото начало имаше сънища за стрелбата в училището, но не знаеше какво означават.
Финалът също е двойнствен - като изпълнят всички движения се предполага, че тя ще премине "отвъд" и ще се срещне с приятелите си. От определена гледна точка, тя премина.
Точно заради това си мисля, че втори сезон е излишен.

# 38
  • Мнения: 29 324
Аз го изгледах Lost наведнъж. Хареса ми, предполагах, че е нещо подобно, както и всъщност се оказа, но ми стана тъжно, защото до последно се надявах да е различно.... Confused

Скрит текст:
Оказа се, че всички са мъртви и островът е нещо като Преизподня, където стоят, докато са готови да минат отвъд.

# 39
  • Мнения: 36 482
Целият сюжет на ОА е измислен предварително - сериалът е заснет наведнъж и не е правен в крачка.

В нета има безброй обяснения на финала на "Изгубени", включително и от авторите, защото много хора си мислят, че всички, през цялото време са били мъртви, което изобщо не е вярно. Казват го в някои филми и сериали (има такова меме), само като тролене. Но е вярно, че последният сезон е съшит с бели конци и не е измислен предварително. Накратко:
Скрит текст:
Някои от хората умират на острова, очевидно (като Лок). Други избягват и живеят щастливо (Дезмънд). В различни моменти всички умират - просто защото всички хора умират - безсмъртни няма. Душите им се събират в отвъдното, което не е острова , защото са нещо като сродни души; преминават заедно към светлината накрая. Тези, които не са си изплатили греховете (Бен) остават в отвъдното/чистилището.
Може да се допусне, че останалите ще осъществяват нещо като групово прераждане, подобно на хората от корейските сериали (който е гледал знае - всички персонажи се познават от предишен живот)).
Отвъдно са само "ретроспекциите" от последния сезон, които всъщност не са ретроспекции. Всичко на острова си е реалност - дори глупостите с "тапата".


# 40
  • Мнения: 29 324
Не съм чела обясненията в нета, тъй като не исках да ми влияят. Аз го разбрах....

Скрит текст:
....че всички са били мъртви, а островът е нещо като място, на което тези, които не са готови да преминат, остават, докато станат готови. Това, че минават в "реалния свят", както оцелелите шестима, всъщност пак не е нашия свят, а отново нещо като паралелен измислен свят, който им помага да се справят с положението.  newsm78Накрая дадоха разбития самолет без оцелели.  newsm78 Така го разбрах аз...пък може друго да е било.

# 41
  • Мнения: 36 482
Можеш да го разбираш както искаш, само че не отговаря на истината.

# 42
  • Мнения: X
Сега сме си набелязали Dark, изглежда обещаващо. Някой гледа ли го?

Има ли субтитри? Че с немския не се разбираме  Simple Smile
След ревюто на скротума /едно от малкото положителни/ ще го погледна обезателно.

Ние го гледаме с английски титри, за български не съм проверявала.

Да, Скротума да се изкаже за нещо положително е толкова рядко, че трябва да се погледне. Laughing

# 43
  • Мнения: 36 482
Интересно, как съм пропуснала това ревю...Сигурно Фб ми е повреден...

П.п. за Лост - по принцип всеки може да интерпретира всеки сериал, книга или филм както си иска, но когато интерпретацията не отговаря на замисъла на автора, тя се нарича проектиране (т.е. проектираш собствени представи върху нещо - в един момент човекът, който го прави може да бъде опроверган от развоя на събитията и да бъде разочарован. Ако проекцията е много силна няма да стане, но това не я прави реална.) Ето интервю на Деймън Линделоф, в което обяснява финала на интервюиращия (той също си мисли, че всичко е било нещо като "споделена фантазия")
Скрит текст:
- няма да го превеждам, но му казва, че не е - действието на Острова през по-голямата част от сериала се развива в реалността и в наше време.
Някъде от 6-тата минута говорят за това:

Последна редакция: чт, 07 дек 2017, 10:31 от Petia Ivailova

# 44
  • Мнения: X
Интересно, как съм пропуснала това ревю...Сигурно Фб ми е повреден...

Има го и в блога му:

https://cinemascrotum.wordpress.com/2017/12/05/%D0%BC%D1%80%D0%B … 1%81%D0%BA%D0%B8/

Общи условия

Активация на акаунт