Вентилирано печене

  • 15 101
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
А пилето като печено на грил ли си става?

# 16
  • София
  • Мнения: 9 859
А пилето като печено на грил ли си става?
Абсолютно.Даже го мариновам със соев сос и лимон.Само че трябва да не е голямо пилето,защото не може да се опече хубаво.А под него слагам тава с картофки и масло,които се пекат заедно с пилето.

# 17
  • Мнения: 649
Аз нямам шиш, така че ще го сложа направо сърху скарата и под нея ще сложа тава с картофи. Освен соев сос и лимон какви други подправки слагаш на пилето?

# 18
  • София
  • Мнения: 9 859
Купувам си подправка за пиле на Пикантина и го натривам отвън и отвътре,мариновам го с лимон и соев сос и го оставям така поне половин час в хладилника.
После да почерпиш! Laughing

# 19
  • Мнения: 649
Готово, съвсем скоро ще го направя и ще пиша за резултата  chef

# 20
  • София
  • Мнения: 378
това за двете манджи ми е интересно - аз само веднъж пекох така гювечета с капаци и гъби в тавичка. ако и двете нямат капаци наистина ли не се смесват миризмите?
а ако пека сладки и картофи например??


Не се смесват, дори и да са открити без капаци,специално сладки с манджа не съм пробвала,но ми се е случвало кекс и питка и питката си миришеше на пита,не на кекс  Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Удобство е и че може да се пече на две нива.Аз например съм пекла две тави сладки едновременно само на вентилатор и става идеално.Само се чудя, дали мога две тави пица да изпека,защото я правя тънка и една тава е за мах за 4 човека?

снощи правих две пици едновременно
чудих се,чудих се и накрая си ги пуснах на обикновените два нагревателя-долен и горен, като по едно време им смених местата. реших,че с вентилатора няма да се запече долната пица.
щеше ли?  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 417
Много ви благодаря, мамчета  bouquet Идеята за готвене на 2 манджи едновременно е добра, ама май първо ще опитам с два сладкиша и ще видя какво ще стане Simple Smile

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А кой каква печка има, я препоръчайте някоя. Май си харесах Аристон, ама се двоумя. Видях тук добри отзиви за нея. Кои модели на Аристон имате? Сегашната ми е Индезит , работи отлично, но искам с вентилаторна фурна и сигурно ще я сменя до края на лятото, събирам мнения за сега. Laughing

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
в бг имах брандт с вентилатор и съм правила три неща, от икономии на ток едновремнно ,така беше и показано на книжката.зна4и основно гюве4- най-долу, после кекс и отгоре баница или някакъв огретен, карамел, или каквото дойде да се прави като идея на децата. никакво смесване на миризми или пък проблеми по изпи4ането! супер е!но аз си следях ваденето поради разликата във времето за пе4ене.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 113
Мерси за идеята,аз имам вентилаторна фурна,но не съм ползвала вентилатора от няколко години,днес реших да пробвам отново и се получиха страхотни кифлички,с рецепта от форума разбира се Hug

# 26
  • Мнения: 686
Аз всичко пека с вентилатор!

# 27
  • Мнения: 649
А кой каква печка има, я препоръчайте някоя. Май си харесах Аристон, ама се двоумя. Видях тук добри отзиви за нея. Кои модели на Аристон имате? Сегашната ми е Индезит , работи отлично, но искам с вентилаторна фурна и сигурно ще я сменя до края на лятото, събирам мнения за сега.

Това е моята фурна
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=702135&cat=67&f=3656

 много съм доволна, в момента пека на грил с вентилатор пиле и отдолу съм сложила тавичка с кртофки, само таймерът ми е малко слабичък - моят е механичен, но има същия модел и с електронен таймер - може би е по-добре с ел. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 756
вси4ко правч с вентилатора става по бързо и се опича хубаво Hug

# 29
А кой каква печка има, я препоръчайте някоя. Май си харесах Аристон, ама се двоумя. Видях тук добри отзиви за нея. Кои модели на Аристон имате? Сегашната ми е Индезит , работи отлично, но искам с вентилаторна фурна и сигурно ще я сменя до края на лятото, събирам мнения за сега. Laughing

gorene

Общи условия

Активация на акаунт