Голямата тема за малките масла - 19

  • 91 191
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 433
благодаря за новата тема,  bouquet
шипковото ми е любимо и на мен

# 31
  • Мнения: 1 953
Здравейте, някой поръчвал ли е арганово масло от Биофетиш? Трябва ми за коса, маска на краищата , но незнам подходящо ли е в този вид или трябва да го разреждане?
https://biofetish.com/масла-и-восъци/базови-растителни-масла-21/арганово-масло-студено-пресовано-30-мл-223
Аргановото масло е базово, няма нужда да се разрежда.

От маслата, които съм пробвала върху лицето, най-много ми харесва аргановото. Маслото от карите ми запушва порите, а шипковото ми дразни кожата. За косата нямам претенции, всички ми харесват, но тя си е хубава. Следващото на което съм се спряла е конопено.

# 32
  • Мнения: 1 669
Чудесна нова тема!
Аз з момента ползвам кокосово и липидно масло.
Намислила съм да напазарувам и етерични масла, но още не съм стигнала до тях.

# 33
  • Мнения: X
Сдобих се с масло от таману /таману и маруля в случая/ след много прочетени суперлативи за оздравителен ефект върху акнеична кожа и избледняване на пигментни петна. Мирише силно на горчиви треви и подправки, но се търпи. Интересувам се само върху проблемни участъци ли го нанасяте или смело по цялото лице и под очи, ако някой е ползвал?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 575
Сдобих се с масло от таману /таману и маруля в случая/ след много прочетени суперлативи за оздравителен ефект върху акнеична кожа и избледняване на пигментни петна. Мирише силно на горчиви треви и подправки, но се търпи. Интересувам се само върху проблемни участъци ли го нанасяте или смело по цялото лице и под очи, ако някой е ползвал?
Аз съм го ползвала.
Направих алергия към него обаче, която се появи след 7-10 дни,
със зачервяване и много суха кожа около очите.
Чудех се какво да го правя и отиде за косата.

# 35
  • Мнения: 18 542
Сдобих се с масло от таману /таману и маруля в случая/ ...
Само да вметна, че маслото не е маруля, а марула Simple Smile  Не е от марули, а от семената на африканско дърво което се нарича марула. bouquet

# 36
  • Мнения: 21 282
Какво приложение мога да намеря на нерафинирано масло от гроздови семена ?

# 37
  • Мнения: 525
Какво приложение мога да намеря на нерафинирано масло от гроздови семена ?
Полезно е за кожата и за косата. Хидратира и подхранва косъма от корена до върховете, подсилва растежа на косата, има антивъзпалителни свойства - отпушва порите, лекува акне и екзема, а също така е чудесен овлажнител за кожата, освен това попива бързо, тъй като е с лека консистенция и не оставя мазни следи.

# 38
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Аз го ползвам за маслена баня. Прекрасно е просто!!!

# 39
  • Мнения: 21 282
Много ви благодаря   bouquet, значи ще му се намери приложение ,имам подарък бутилка от 500 мл.

# 40
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Много ви благодаря   bouquet, значи ще му се намери приложение ,имам подарък бутилка от 500 мл.
Аууу, сега ако хванеш и някой да ти направи и масаж😁😁😁, ще светнеш!

# 41
  • софия
  • Мнения: 1 707
Гроздовото уж беше за мазна кожа ,но на моята и се отрази зле,разшириха се порите.

# 42
  • Мнения: 14 966
Какво приложение мога да намеря на нерафинирано масло от гроздови семена ?

Маслото от гроздови семки е богато на Омега 6 и съдържа витамин Е. С лека консистенция, придава на кожата копринено усещане и се абсорбира бързо. Почти без аромат, хипоалергично, немазно и се използва в козметични продукти заради възстановящите си свойства. Подходящо за кожата около очите, лицето, прибавя се към масажни масла. Перфектно за проблемна кожа, особено при тинейджъри.

Скраб за тяло:
2 чаши нерафинирана морска сол, 2 чаши масло от гроздови семки, 25 к. етерично масло по избор. Сложете солта в голям буркан, покрийте със маслото от гроздови семки и ароматизирайте с етеричното масло.

Употреба:
Нанесете сместта с кръгообразни движениия с помощта на луфа или с ръце, като избягвате наранени части или рани. След като масажирате цялото тяло измийте с топла вода. Завършете с топла хавлия.
http://biomag.bg/maslo-ot-grozdovi-semena-alteya-organics-50ml#
За консумация :
Маслото от гроздови семки е едно от най-полезните растителни масла. То е много устойчиво на висока температура.

Гроздовото олио е най-подходящото масло за пържене и готвене. Ароматът му е много лек и не променя вкуса на ястията. В това олио се съдържат най-ценните съставки на гроздето - полифенолите. Те предпазват клетките ни от свободните радиакали и имат противоракови свойства.
http://biodrink.eu/index.php?p=13&id=192




# 43
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! За пръв път се включвам в темата.
Зимно време имам проблем с много сухи устни. За пръв път реших да пробвам с масла и днес си взех това кокосово масло. Очаквах да има приятен кокосов аромат, а то на нищо не мирише... Не попива и изобщо не чувствам никакво подобрение... Фалшиво ли ще да е... Аз ли нещо не го ползвам както трябва...
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 12 дек 2017, 21:46 от Анонимен

# 44
  • Мнения: 240
Здравейте, момичета! За пръв път се включвам в темата.
Зимно време имам проблем с много сухи устни. За пръв път реших да пробвам с масла и днес си взех това кокосово масло. Очаквах да има приятен кокосов аромат, а то на нищо не мирише... Не попива и изобщо не чувствам никакво подобрение... Фалшиво ли ще да е... Аз ли нещо не го ползвам както трябва...
Скрит текст:


Може да си направиш домашен балсам за устни. От години ползвах  вазелин (мирише на нефт) за омекотяване на устните, но от  няколко месеца си правя домашен и го наливам в стик за червило (балсам за устни). Страхотен е, и не бих го заменила с нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт