Голямата тема за малките масла - 19

  • 91 089
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 542
Може да си направиш домашен балсам за устни. От години ползвах  вазелин (мирише на нефт) за омекотяване на устните, но от  няколко месеца си правя домашен и го наливам в стик за червило (балсам за устни). Страхотен е, и не бих го заменила с нищо друго.
Някаква рецепта може ли да споделиш?

# 46
  • Мнения: 240
https://www.kukuriak.com/mattify-flower-lipbalm/  Тук  има рецепти за домашна козметика. Аз лично балсама го правя така: разтопявам на водна баня първо пчелен восък и след това  какаово  масло, по-малко масло от ший(карите)  и накрая слагам 2-3 капки ЕМ от чаено дърво(превантивно срещу херпес), но може да се сложи и друго ЕМ според личните предпочитания. Все още не мога да уцеля съотношението колко восък да сложа на маслата и ако сместа  стане по мека, пак разтопявам и слагам допълнително още малко восък. А ако е по-твърда, обратното слагам малко от маслата, обикновено какаово добавям. Мисля в следващата партида да сложа и малко мед. Имам два стика, единия винаги е в чантата, а другия за домашно ползване

# 47
  • Мнения: 18 542
Много благодаря! Непременно ще пробвам  bouquet
Отдавна съм си наумила да пробвам, но все забравям.

# 48
  • Мнения: 240
Ето това са моите, вече на изчерпване:

# 49
  • Мнения: 18 542
Екстра изглеждат, браво  Peace
А дали може да се ползва ванилия за ароматизиране?

# 50
  • Мнения: 240
Екстра изглеждат, браво  Peace
А дали може да се ползва ванилия за ароматизиране?

ЕМ от ванилия: https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82% … %D0%BC%D0%BB.3949

мисля и аз да си направя ванилов балсам

# 51
  • Мнения: 18 542
Ей, страхотно. Сега вече определено ще отворя лабораторията  Sunglasses

Сега се сетих, имам доста аромати за електронни цигари (стават и за ядене) може да пробвам и с тях. Те са на основа на пропилен гликол, но продават и на глицеринова. Имам една купчина с аромат на сладкиши и плодове. Може и да се получи  Thinking

Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 09:50 от Миоки

# 52
  • Мнения: 240
Предполагам, че тези аромати стават, пробвай! Решила съм  напролет да си направя най- накрая и домашен сапун. Досега се опасявах от сода каустик и не посмях, но вече съм решила сериозно...също така и стик против изпотяване и балсам за тяло под формата на барче...

# 53
  • Мнения: 21 270
Бела , Тайс , Трошката , благодаря ви за споделеното  bouquet

# 54
  • Мнения: 93
Здравейте, жената, от която си купих шипково масло, ми каза, че се нанася под хидратиращия крем. Така ли е наистина?

# 55
  • София
  • Мнения: 4 296
Здравейте, жената, от която си купих шипково масло, ми каза, че се нанася под хидратиращия крем. Така ли е наистина?

Няма никаква логика. Би запечатало кожата и няма смисъл да се маже хидратиращ продукт отгоре.

# 56
  • Мнения: 18 542
Предполагам, че тези аромати стават, пробвай! Решила съм  напролет да си направя най- накрая и домашен сапун. Досега се опасявах от сода каустик и не посмях, но вече съм решила сериозно...също така и стик против изпотяване и балсам за тяло под формата на барче...
Аз съм виждала баба как прави сапун от мас и сода каустик. Трява да си внимателна и няма никакви проблеми.
Още едно последно въпросче по повод балсамите, колко течна трябва да е сместа, когато се излива в гилзите от червило/балсам? Ако е много течна сместа, няма ли да изтече от някъде?

Маслата обикновено нанасям последно, но понякога нанасям масло, а отгоре хилауронова киселина или крем с хилауронова киселина.
Тя така и така не преминава през кожата, защото молекулата е голяма и не може да вкара влагата вътре в кожата, а стои на повърхността. Молекулите ХК привличат влагата от въздуха и я държат върху кожата.

# 57
  • Мнения: 240
Предполагам, че тези аромати стават, пробвай! Решила съм  напролет да си направя най- накрая и домашен сапун. Досега се опасявах от сода каустик и не посмях, но вече съм решила сериозно...също така и стик против изпотяване и балсам за тяло под формата на барче...
Аз съм виждала баба как прави сапун от мас и сода каустик. Трява да си внимателна и няма никакви проблеми.
Още едно последно въпросче по повод балсамите, колко течна трябва да е сместа, когато се излива в гилзите от червило/балсам? Ако е много течна сместа, няма ли да изтече от някъде?

Маслата обикновено нанасям последно, но понякога нанасям масло, а отгоре хилауронова киселина или крем с хилауронова киселина.
Тя така и така не преминава през кожата, защото молекулата е голяма и не може да вкара влагата вътре в кожата, а стои на повърхността. Молекулите ХК привличат влагата от въздуха и я държат върху кожата.

Разтопява се всичко и веднага се излива, както е горещо, иначе почти веднага стяга заради пчелния восък. Гилзите не пропускат, но трябва да е прибрана не извадена нагоре. Купувам ги за левче. Ако не ти стане, така както искаш вадиш всичко от гилзата и пак разтопяваш до като ти хареса като твърдост. Да допълня само да не се слага в хладилник да стегне, аз направих така в началото и самия балсам стана някак си като зърнест, не гладък, както трябва да е. Просто сега след като го излея в стика го оставям да се втвърди на стайна температура. С една дума иска си опит. Двуфазен лосион също си правя, пилинг за лице и тяло също,  всичко съм елиминирала като готови продукти. Каквото мога съм заменила с мое производство, много съм доволна и то благодаряние на тази тема!

# 58
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Предполагам, че тези аромати стават, пробвай! Решила съм  напролет да си направя най- накрая и домашен сапун. Досега се опасявах от сода каустик и не посмях, но вече съм решила сериозно...също така и стик против изпотяване и балсам за тяло под формата на барче...
Аз съм виждала баба как прави сапун от мас и сода каустик. Трява да си внимателна и няма никакви проблеми.
Още едно последно въпросче по повод балсамите, колко течна трябва да е сместа, когато се излива в гилзите от червило/балсам? Ако е много течна сместа, няма ли да изтече от някъде?

Маслата обикновено нанасям последно, но понякога нанасям масло, а отгоре хилауронова киселина или крем с хилауронова киселина.
Тя така и така не преминава през кожата, защото молекулата е голяма и не може да вкара влагата вътре в кожата, а стои на повърхността. Молекулите ХК привличат влагата от въздуха и я държат върху кожата.
Разтопява се всичко и веднага се излива, както е горещо, иначе почти веднага стяга заради пчелния восък. Гилзите не пропускат, но трябва да е прибрана не извадена нагоре. Купувам ги за левче. Ако не ти стане, така както искаш вадиш всичко от гилзата и пак разтопяваш до като ти хареса като твърдост. Да допълня само да не се слага в хладилник да стегне, аз направих така в началото и самия балсам стана някак си като зърнест, не гладък, както трябва да е. Просто сега след като го излея в стика го оставям да се втвърди на стайна температура. С една дума иска си опит. Двуфазен лосион също си правя, пилинг за лице и тяло също,  всичко съм елиминирала като готови продукти. Каквото мога съм заменила с мое производство, много съм доволна и то благодаряние на тази тема!
Аз точно за ноухау питам  Wink Grinning
Да и аз искам да сменя някои неща със собствено производство. Ако се получи с ароматите, ще е супер, защото имам всякакви сладкарски и доста плодови които така си стоят.

Дойде ми маслото от боабаб. Мирише леко странно. Съвсем слаба миризма на курник  Joy нали се сещате, къщата на кокошките. Съвсем слабо е и не е прекалено дразнеща, но я има.

# 59
  • Мнения: 240
За какво се ползва това масло?

Общи условия

Активация на акаунт