Отговори
  • Мнения: 1
Искам да попитам,как си съчетавате отпуските със съпруга/та ако работите в различни фирми.Но на единия, не му разрешават да излезе в отпуск.В точно определената дата и месец за семейна почивка със децата.Случвало ли ви се е?

Последна редакция: нд, 10 дек 2017, 18:00 от bubanka

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Едно от децата рязко се разболява Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 7 993
Да, случва се.
Тази година ходих сама на море със сина ми, защото мъжът ми не можа да излезе в заявеното време. На мен ми отказаха втората част от отпуската през септември, когато я бях планирала.
Споразумях се с моя работодател, че ще работя дистанционно и ще бъда налична във всеки един момент и ми разрешиха отсъствието.
Обикновено си знем натоварените периоди и не пускаме тогава отпуска или променяме датите.

# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако не мога - не мога. Ходи сам с детето/децата. Обратното май не се е случвало.
После си заделяме някакво време за друго съвместно пътуване и го кръщаваме "семейна отпуска".

# 4
  • Мнения: 4 808
От близо 15 години бях забравила какво е това нещо "отпуска през лятото". Затова, миналата година, като започвах в тази фирма (софийска е), и ми казаха: "Отпуска през лятото - не повече от две седмици", много се зарадвах. Пак някъде от толкова години, отпуските ни с мъжа ми все се разминаваха. Отделно, че последните пет години, отпуските ту на единия, ту на другия, отиваха все за изпити и лекции. Ходехме някъде само за уикенда, на море - събота и неделя, но все пак, живеем на морето и не е проблем. Сега, в края на всяка година, от фирмата изготвят график за отпуските за следващата година. Мъжът ми може да ползва почти винаги когато си поиска и смятам вече по-често да ходим по почивки.

# 5
  • Мнения: 3 480
Не ни се е случвало засега (да не чуе дяволът), при мен е важно да има друг човек от портфолиото по същия период. Всички сме зависими от училищните ваканции и преди януари "дългите" ваканции са разпределени до края на годината. Взимали сме единични дни около ваканциите, когато самолетните билети са били на половин цена и децата внезапно са се разболявали.

Общи условия

Активация на акаунт