Абе аз ли се "втелясвам" толкова относно храненето???

  • 1 974
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
"Аз дадох на моето мед с пасиран банан, течен шоколад, даже и салам и кашкавал бих му дала че много му харесва на мирис ама ме е страх да не се задави" ooooh!
#Shocked #Shocked #Shocked

# 16
  • Мнения: 723
И аз подкрепям БейбИту  Peace

При полужение, че някой майки нямат нет и няма от къде да получат инфото, което имаме ние е супер грозно да им се говори зад гърба.
Ако обаче някоя мама тук във форума се похвали с такива "героизми", естествено, че всички ще я оплюем  Mr. Green


И аз нямах нет до скоро, но изчетох тонове книги, ходих на всевъзможни курсове и не се притеснявах да задавам въпроси на педиатърката...Така че това не я оправдава, но определено съм съгласна, че всеки трябва да гледа себе си и щом тя така е решила за детето си, да си го гледа както иска.

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз подкрепям БейбИту  Peace

При полужение, че някой майки нямат нет и няма от къде да получат инфото, което имаме ние е супер грозно да им се говори зад гърба.
Ако обаче някоя мама тук във форума се похвали с такива "героизми", естествено, че всички ще я оплюем  Mr. Green


И аз нямах нет до скоро, но изчетох тонове книги, ходих на всевъзможни курсове и не се притеснявах да задавам въпроси на педиатърката...Така че това не я оправдава, но определено съм съгласна, че всеки трябва да гледа себе си и щом тя така е решила за детето си, да си го гледа както иска.


Аз също четох книги за които смятах, че са актуални и съвременни, но се оказа точно обратното и като няма къде да свириш инфото...

# 18
  • Мнения: 1 446
Хич да не ти пука нали ти си гледаш детето както трябва! Laughing

# 19
  • Мнения: 723
И аз подкрепям БейбИту  Peace

При полужение, че някой майки нямат нет и няма от къде да получат инфото, което имаме ние е супер грозно да им се говори зад гърба.
Ако обаче някоя мама тук във форума се похвали с такива "героизми", естествено, че всички ще я оплюем  Mr. Green


И аз нямах нет до скоро, но изчетох тонове книги, ходих на всевъзможни курсове и не се притеснявах да задавам въпроси на педиатърката...Така че това не я оправдава, но определено съм съгласна, че всеки трябва да гледа себе си и щом тя така е решила за детето си, да си го гледа както иска.


Аз също четох книги за които смятах, че са актуални и съвременни, но се оказа точно обратното и като няма къде да свириш инфото...

Така е, и аз открих тук много ценна и полезнна информация, за съжаление късно, но дори и в по-старите книги пише да не се дава мед до годинка, както и шоколад, и т.н. , и дори педиатър с най-остарели разбирания няма да препоръча такова нещо, така че това си е безотговорност или нежелание за осведоменост от страна на майката.

# 20
  • Мнения: 153
днес с една майка, с която случайно се заговорих по време на разходка направо ме изуми. та говорихме си кой с какво храни детето, кое какво яде и по колко - с две думи обменяме информация понее дечицата са почти на едни месеци(нейното е с една седмица по-малко) и тя ми заяви: "Аз дадох на моето мед с пасиран банан, течен шоколад, даже и салам и кашкавал бих му дала че много му харесва на мирис ама ме е страх да не се задави" ooooh!
Аз просто не знаех как да реагирам-това протичорещи на всичко което съм прочела по книгите и в този форум. Все пак става въпрос за бебе, което няма и 6 месеца!!!!!
И от всички тези неща нищо му нямало, НО повръщало от плодови пюрета
Не знаех че при всичката тази информация която ни залива от книги и интернет някой може така да експериментира с бебето си....ама хора всякакви

Сама казваш,че сте обменяли информация. При това положение, просто изказваш своите доводи, защо не даваш еди-какво си на твоето дете. А другата майка ако иска може да се вслуша в твоите думи и сама да си направи изводите. Наистина в днешно време има доста информация и като книги и в интернет, така че един заинтересован човек има начин да се поограмоти стига да има желание. А за "втелясването", щом го правиш за здравето на детето си, продължавай да се втелясваш.  Peace

# 21
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

       На моето дете определени храни не бих дала от културна гледна точка.За чуждите предпочитания-нямам интерес.

# 22
  • Мнения: 742
Всеки сам избира как да гледа децата си. Не бих коментирала, освен ако въпросната дама не пита тук дали да дава това или онова. Иначе, ей тъй, да си чешем езиците, страхотии бол, но аз за други майки също бих била безотоговорна и "невтелена", така че...не се "втлявай" за другите, освен ако не нарушават закона  Mr. Green, за себе си имаиш пълното право да се втеляваш максимално.

 PeaceАПСОЛЮТНО ТЕ ПОДКРЕПЯМ

# 23
  • Мнения: 1 410
Ами всеки сам решава кога и какво да даде на детето си и носи отговорността за това. И аз имам позната, която храни детето си основно с торти и шоколад, но това си е нейн избор. Прави за своето дете това, което смяташ за правилно. От там нататък останалото не е наша работа.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Не си само ти- и аз спазвам някоя и друга препоръка- още не е ялдруго освен плодови пюрета, зеленчукови или местни,каши, грис,попара,кисер,...
Киселото мляко мисля да му дам като направи 10 месеца- от тогава сме на кухня, а аз още пасирани пюрета му правя, не е опитвал бульон, яде жълтък веднъж седмично...Абе много внимавам какво му давам- и при нас има такива майки- една на бебе с 2 месеца по-малко вече го тъпче с Зрънчо и супички- а кисело мляко пие от 1-я си месец
Всеки сам избира как да гледа децата си. Не бих коментирала, освен ако въпросната дама не пита тук дали да дава това или онова. Иначе, ей тъй, да си чешем езиците, страхотии бол, но аз за други майки също бих била безотоговорна и "невтелена", така че...не се "втлявай" за другите, освен ако не нарушават закона  Mr. Green, за себе си имаиш пълното право да се втеляваш максимално.

 PeaceАПСОЛЮТНО ТЕ ПОДКРЕПЯМ
- май ти си най -права в случая- всеки си е прав за себе си- нали си имаш глава на раменета- мисли с нея а не я използвай само за украса- аз съм на този принцип

# 25
  • Мнения: 1 881
Да, всеки сам си прави избора, но той трябва да е обоснован. Не може просто да решиш, че бебето ти на 6 месеца обича течен шоколад #Crazy


...Иначе и мен наскоро едно майче ме пита какво мляко давам, прясно или кисело. Като казах нито едно от двете, давам Нестле Джуниър, адаптирано. На което майката компетентно отговори: "Ама ти не си ли чела колко са вредни адаптираните млека" Joy

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нима очакваш обоснованост на избора  Shocked Повечето теми, които чета тук започват педито каза, а тези, които не питат?

# 27
  • Мнения: 1 881
Ами би трябвало да има причина да даваме едно или друго на децата си. Друга тема е, че би трябвало да се доверяваме на педиатрите, все пак са учили за това. Не би следвало да се правим на по - добри лекари от тях. Но компетентността на някои наистина поставят въпроси ooooh!

# 28
  • Мнения: 532
И аз познавам майки,които дават само кисело мляко. Даже ми викат:"Ама защо купуваш тези адаптирани млека,знаеш ли какви химии са?"
Тука като взеха да ме убеждават в градинката:"Дай сок,без него не може!(на 2 месеца)Дай плодово пюре,зеленчука после...."
Ама добре ,че си имам интернет и си чета.Накрая сами стигнаха до извода,че първо е трябвало зеленчука,че сега децата им искат само сладко.Ама нали всеки сам решава................

# 29
  • Мнения: 1 150
Много важно, Всеки си гледа детето, както намери за добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт