Много мина, мъничко остана, скоро ФЕВРУАРЧЕ ще гушка мама!

  • 45 273
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 418
 Аз съм +10кг в 33 седмица, кръстът най ме мъчи, иначе промяна в апетитът нямам, ям си както винаги Blush

# 46
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Аз спирам да се тегля. Вече тотално се обърках и реално нямам представа колко точно съм качила в 30гс. Май са около 8кг. При единия лекар показва едно, при другия много по-малко, а в къщи да не говорим. От механичен минах на електронен, а на тях хич им нямам вяра. Всичко качено отива на бедрата, най-вече по вътрешната час. Тъкмо се бях отървала от целулита и сега като се погледна Close
Тук тъкмо започна плажния сезон и срам не срам се изтипосвам и аз по бански. Вече имам три бани  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 63
Аз спирам да се тегля. Вече тотално се обърках и реално нямам представа колко точно съм качила в 30гс. Май са около 8кг. При единия лекар показва едно, при другия много по-малко, а в къщи да не говорим. От механичен минах на електронен, а на тях хич им нямам вяра. Всичко качено отива на бедрата, най-вече по вътрешната час. Тъкмо се бях отървала от целулита и сега като се погледна Close
Тук тъкмо започна плажния сезон и срам не срам се изтипосвам и аз по бански. Вече имам три бани  Sunglasses

Ехаа плажен сезон при теб Simple Smile страхотно. Ти къде си gordi?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 410
На времето бях чела някъде, че мазнините по бедрата са свързани със запаси за кърменето. Друго не помня Simple Smile

# 49
  • Мнения: 6 223
Значи ще ставам млекоцентрала Joy
Моите са се лепнали на корема и бедрата,най странното е че клиновете и панталоните още ми стават и пижамите къси гащи с които спя.
Така се бях панирала тази сутрин.Принципно ме буди с ритници да освободя малко място че му е тясно или че е гладен,но тази сутрин нищо.И събуждам се с мисълта че нещо не е като преди и като се осъзнах,че от снощи не е мърдал,а и вчера беше един мързелив и вял ..Цял ден чистих и подреждах,имах прилив на енергия,приготвях си багажа и дрехите му разпределих за гладене и явно съм се уморила доста.Чак като се наядох получих един два здрави ритници да го оставя на мира,след близо час молби да мръдне.Голяма паника съм станала,не знам защо така се уплаших,но когато имаш рутина и свикнеш с нещо,после си липсва и се притесняваш.Сега се успокоих,но сутринта беше страшно ... Frowning1

# 50
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Ехаа плажен сезон при теб Simple Smile страхотно. Ти къде си gordi?
От три месеца съм в Австралия. От лято отидох на лято. Идва ми малко в повече жегата, но поне е супер удобно да облека големия корем с рокля от колкото с три ката зимни дрехи Wink

# 51
  • Мнения: X
Има ли някоя мама с второ да задам сега един глупав въпрос за раждането  Laughing По принцип знам, че не при всички мами околоплодните води изтичат преди раждането, даже на някои им ги пукат в болницата вече като няма накъде, но теоретично, ако изтекат вкъщи, колко време продължава да изтича нещо  Laughing Идея си нямам в какво да се придвижа и какво да предвидя за обличане и обуване като то всичко ще стане мокро, превръзка би ли помогнала?

# 52
  • Мнения: 366
Моите ги спукаха в болницата, така че няма да съм от полза за конкретния въпрос. По прочетено от различни източници доколкото разбирам има и двата варианта - да изтече голямо количество наведнъж, или да изтича по малко и по-продължително. От израждащата ме лекарка знам само, че е важно ако водите изтекат вкъщи, първите 30-40 мин. след това задължително да се прекарат в легнало положение. Причината е, че е възможно пъпната връв да тръгне да излиза преди бебето (доколкото разбирам се случва рядко, но е възможно).

# 53
  • Мнения: 1 418
И аз знам че водите могат да изтекат и наведнъж и с леко прокапване...не знам кое е по-често срещано. На мен ми е любопитно мамите с второ детенце в коя седмица родихте първото. Знам че бебетата рядко се раждат точно на термин.

# 54
  • София
  • Мнения: 820
Аз снощи преживях един малък ад. Вечерта като се започна с едни болки, в горната част на корема по-встрани симетрично от двете страни...едвам дишах по едно време, пих 1 но шпа, н име помогна особено. Едвам и заспах. По едно време освен болките все едно ми застана някаква тежест при слънчевия сплит. Още има следа от болка...направо не знам. Боляло ли ви е толкова дълго и гадно?

# 55
  • Мнения: 366
Толкова сериозни болки не съм имала, ако не мине напълно или пак се повтори може би е добре да се консултираш с лекаря си, за твое спокойствие.

За първото раждане - аз преносих два дни. Много е относително и индивидуално с термина и раждането, зависи от много фактори - от темпа на развитие на бебето, през състоянието на майката, това как преминава самата бременност, има ли някакви усложнения, до това кога бебето "реши", че е готово и му е време да излиза. Самият термин е условна и ориентировъчна дата, доколкото знам се счита, че е нормално разждането да започне около термин +- 10тина дни.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз снощи преживях един малък ад. Вечерта като се започна с едни болки, в горната част на корема по-встрани симетрично от двете страни...едвам дишах по едно време, пих 1 но шпа, н име помогна особено. Едвам и заспах. По едно време освен болките все едно ми застана някаква тежест при слънчевия сплит. Още има следа от болка...направо не знам. Боляло ли ви е толкова дълго и гадно?
Тези болки може да са от диафрагмата. Тя горката е доста притисната вече. Майка ми има “изкривяване” на диафрагмата от бременността с мен Sad

# 57
  • София
  • Мнения: 820
Мерси Нандин... Ще видим как ще е днес, ако не мине ще лежа и ще почивам...

# 58
  • Мнения: 51
Мили момичета, давайте идеи Simple Smile. От септември съм в болничен и в хубавото есенно време дните ми бяха изпълнени с дълги разходки. Откакто се застуди все повече се застоявам в нас и домакинската работа не ми е достатъчна за запълване на свободното ми време. Отскоро посещавам лекции за бременни, но това е веднъж в седмицата. Приемам вашите идеи и личен опит с какво бих могла да си запълня свободното време.
Благодаря предварително Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 10 642
Мерси Нандин... Ще видим как ще е днес, ако не мине ще лежа и ще почивам...
Стискам палци, да минава бързо

Общи условия

Активация на акаунт