Вън е зима, сняг вали, а в мен МАЙско сърчице тупти.-ТЕМА 3

  • 77 000
  • 763
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 186
Здравейте, как ги усещате бебчетата? Всеки ден активно ли ритат или има и моменти, в които се чудите дали всичко е наред?

# 316
  • Мнения: 8
Лично аз доста често усещам бебка да рита, някой път по-силно, друг път като гъделичкане. Имам моменти, в които не я усещам да мърда няколко часа и почвам да се чудя дали всичко е наред.
 Мами, исках да ви попитам дали са почнали подготвителните контракции и какво се усеща при тях? На мен ми е първо бебче и идея си нямам какво представляват контракциите, ще съм благодарана ако някоя мама минала през това сподели.

# 317
  • Мнения: 234
Аз сега в 7ми месеца доста  го усещам как рита,върти се припка.
Вечер преди да заспя е много активно,но има и часове в които не го усещам и почвам да си притеснениявам и нямам търпение до го усетя пак.
До сега само веднъж съм имала контракция с болка,корема се втвърдява не ми стига въздух и продължи и боли доста 6-7 минути взех топъл душ и мина мигновенно.Но аз съм чела и ,че подготвителните контракции са и ,когата корема става на топка и се втвърдява и това ви се случва често

# 318
  • Мнения: 199
Здравей Деси,

За съжаление аз вече имам доста подготвителни контракции.
Със сигурност ако ги усетиш, няма да имаш колебания какво е.Стяга ти се коремчето, става твърдо.Понякога продължават доста дълго.
Относно мъркането на бебето-усещам предимно вечер,но до колкото съм запозната е нормално да не ги усещаме постоянно, все пак и те спинкат Simple Smile

Лично аз доста често усещам бебка да рита, някой път по-силно, друг път като гъделичкане. Имам моменти, в които не я усещам да мърда няколко часа и почвам да се чудя дали всичко е наред.
 Мами, исках да ви попитам дали са почнали подготвителните контракции и какво се усеща при тях? На мен ми е първо бебче и идея си нямам какво представляват контракциите, ще съм благодарана ако някоя мама минала през това сподели.

# 319
  • Мнения: 186
А пиете ли нещо за контракциите?

# 320
  • Мнения: 234
Аз не пия нищо,защото ми минава бързо и не мисля,че засега имам нужда Simple Smile

# 321
  • Мнения: 521
Аз нямам контракции, но пия Магнерот 3х2, чудя се има ли смисъл?!

# 322
  • Мнения: 8
Аз до сега не съм усещала контракции(поне така си мисля), но пия диаспорал по два пъти на ден.
Виктория, има смисъл щом са ви го изписали.До колкото съм запозната магнезия отпуска матката и предпазва  от контракции по-ранни от необходимото.

Последна редакция: нд, 11 мар 2018, 19:41 от Dessy Angelova

# 323
  • Мнения: 66
Аз също съм с контракции вече може би около месец и половина. Пия Диаспорал и Но-шпа, понеже усещам и болка като при цикъл. Спокойно, ако имаш наистина ще разбереш, че са контракции, мен като ме стегне корема докато вървя, заставам на едно място и чакам да отмине. А бебето го усещам доста често, рита, хълца, върти се, отеснява му вече вътре  Laughing

# 324
  • Мнения: 4 660
Аз нямам контракции, но пия Магнерот 3х2, чудя се има ли смисъл?!
Щом пиеш магнерот 3*2 няма как да усетиш контракция нали именно за да спре контракциите го дават. Почти на максимална доза си.

# 325
  • Мнения: 582
Аз нямам контракции, но пия Магнерот 3х2, чудя се има ли смисъл?!
Щом пиеш магнерот 3*2 няма как да усетиш контракция нали именно за да спре контракциите го дават. Почти на максимална доза си.

Не съм много съгласна. Аз от 5ти месец съм на Магнерот 3×2 и си имам контракции въпреки това.

# 326
  • Мнения: 2 288
Аз също пия магнезий още от първата ФМ и си усещам подготвителните контракции и стягането на корема.

Аз съм почти 33гс и усещам бебето много активно, то целият ми корем се тресе и разпъва оттук оттам. Много мърда и шава, дано като се роди е по-спокоен, че имам чувството, че забравя да спи понякога, а това не е добра оферта Stuck Out Tongue Winking Eye

# 327
  • Мнения: 404
И аз май усещам контракции, в 30та г.с. съм. Вчера летях със самолет 2 часа, преди това пътувахме с кола 4 часа и вечерта ми беше бая стегнат корема, точно както казвате вие като на топка. Но премина като си легнах. И друг път съм го усещала така. А иначе много шава, рита и се движи нашето бебе, но и мен както при повечето това ме успокоява и знам, че всичко е наред Simple Smile И аз пия магнезий може би от 2 месеца вече, защото имах болки и много ми опъваше корема, а също имах ужасни схващания на краката. А тук в Германия изписват и фолиевата киселина до края на бременността, даже и после по време на кърменето. Но е в комбинация с Б12, Д3 и йод, може би затова.

# 328
  • Мнения: X
И аз имам от време на време стягане, макар да пия магнерот. Изписан ми е 3x2, но по-често го пия 2x2. 30г.с. съм. От няколко дни ми се върна гаденето, а дори в началото почти нямах такова. Най-много обаче ме мъчи, че вече се здъхвам като баба на всякакви по-дълги разходки или стъпала. А още ходя на фитнес - там ми е добре, но по стъпалата до него спирам два пъти Grinning

# 329
  • Мнения: 234
Момчетата може ли да се према парацетамол 500мг в 30г.с?

Общи условия

Активация на акаунт