Вън е зима, сняг вали, а в мен МАЙско сърчице тупти.-ТЕМА 3

  • 76 887
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 59
Мили мами, мен на тонове ме викат всяка седмица до термин. Видя ми се малко честичко, предвид факата че не съм влязла в 9 месец, но както кажат...
За леглото, взели сме кошарка(разглобяема), а не дървено легло, защото ми се струва по-удобно, а и разпитах други майки и всички казаха че е по-добре.
Ние другата седмица ще правим ремонт, така че детска стая ще имаме, защото таткото има голяма дъщеря и тя трябва да има отделна стая, понеже в момента като я взимаме спи при нас. Покрай нея съм видяла и че отделянето на дете в по-късна възраст става ужасно трудно. Дори не знам как ще я убедим да започне да спи в нейната стая като я направим. За това смятам бебо да го отделя отрано, преди да е разбрал за какво точно става дума (след 6-тия месец със сигурност, но преди годинка).
А иначе освен кошарата вече имаме почти всичко и за бебо и за мен. Последно взехме количката, та се успокоих, че ми беше голяма драма 😄. Остава ми да купя ваничка и една люлка/шезлонг, която си харесах още първите месеци, но не я бързах, защото не е най-важното нещо на света.

Ще споделиш ли какъв шезлонг си харесала? 🙂

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 14:13 от Lait

# 436
  • Мнения: 124
Мили мами, мен на тонове ме викат всяка седмица до термин. Видя ми се малко честичко, предвид факата че не съм влязла в 9 месец, но както кажат...
За леглото, взели сме кошарка(разглобяема), а не дървено легло, защото ми се струва по-удобно, а и разпитах други майки и всички казаха че е по-добре.
Ние другата седмица ще правим ремонт, така че детска стая ще имаме, защото таткото има голяма дъщеря и тя трябва да има отделна стая, понеже в момента като я взимаме спи при нас. Покрай нея съм видяла и че отделянето на дете в по-късна възраст става ужасно трудно. Дори не знам как ще я убедим да започне да спи в нейната стая като я направим. За това смятам бебо да го отделя отрано, преди да е разбрал за какво точно става дума (след 6-тия месец със сигурност, но преди годинка).
А иначе освен кошарата вече имаме почти всичко и за бебо и за мен. Последно взехме количката, та се успокоих, че ми беше голяма драма 😄. Остава ми да купя ваничка и една люлка/шезлонг, която си харесах още първите месеци, но не я бързах, защото не е най-важното нещо на света.

Ще споделиш ли какъв шезлонг си харесала? 🙂

На Cangaroo, Swing Star се казва. В момента е в акция в Хиполенд и мисля да си го поръчам 😛. Ходихме преди време да го погледнем на живо така че знам какво ще дойде.

# 437
  • Мнения: 2 288
Ние взехме втора сгъваема кошара, защото каката си спи в нейната. Малка е още за голямо легло, ще я местя след две годинки. Тя спи сама от 9-тия месец и направо се преродихме, като я преселихме. Започна да спи много спокойно и доста по-дълго време, защото нашите звуци, явно, я будеха.
Бебето ще спи в спалнята, в кошарата си, докато има нощтно хранене, а после отива при сестра си. Ще си го кърмя легнала на спалнята, но после ще го местя. Това е плана, пък каквото дойде. По принцип съм против децата спят в леглото на родителите си, но ако това е единственият начин да оцелеем и поспим съм готова на компромиси.

# 438
  • Мнения: 234
Момшчета някоя от вас има ли болка в китката?
Аз имам страшни болки,никога не ме е боляло така с какво ли не мазахме не минава,вчера четох,че може да се дължи на бременността,как мислите?

# 439
  • Мнения: 188
Момшчета някоя от вас има ли болка в китката?
Аз имам страшни болки,никога не ме е боляло така с какво ли не мазахме не минава,вчера четох,че може да се дължи на бременността,как мислите?

От месец и половина ръцете ми са постоянно изтръпнали. Болката е много неприятна и се усилва когато поставя ръката си в неподходяща позиция.
"Синдром на карпалния канал" е това, което изпитвам аз. До колкото ми е известно се причинява от подуването и оттичането на крайниците, характерни за бременноста. Като всичко останало, преминава след раждане.

# 440
  • Мнения: 234
Благодаря ти за отговора!
Но при мен мисля,че е от нещо друго,защото и марвучкане и подувания нямам,кракята само и то съвсем малко едва забележимо,но китката отстрани много ме боли не знам е аз от какво,мисля,че трябва да посетя лекар

# 441
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Много ви благодаря милички за споделените планове покрай кошарките. Аз все още го умувам и дилемата ми е дали да си купим и да ползваме за първите 4-5 месеца дървена люлка (предимствата са че се люлее, че размерите са 40/90 и че е на колелца). Да видим как ще се справим с нея за началото, след което да си купим по-голяма дървена кошарка, с която след това да преместим бебчо във детската стая. Още го мисля, но май така ще стане накрая...
Благодаря още веднъж на всички споделили! Hug Heart

# 442
  • Мнения: 188
Много ви благодаря милички за споделените планове покрай кошарките. Аз все още го умувам и дилемата ми е дали да си купим и да ползваме за първите 4-5 месеца дървена люлка (предимствата са че се люлее, че размерите са 40/90 и че е на колелца). Да видим как ще се справим с нея за началото, след което да си купим по-голяма дървена кошарка, с която след това да преместим бебчо във детската стая. Още го мисля, но май така ще стане накрая...
Благодаря още веднъж на всички споделили! Hug Heart

А защо не вземете кошарка с люлеещ механизъм? Така ще спестите от инвестицията в отделна люлка?

# 443
  • Мнения: 66
Здравейте момичета, днес тръгнах да умувам дали да взема слинг или кенгуру. Може ли някоя от по-опитните мами да сподели мнение. Аз май харесах 2 слинга, единия е Baby K-tan, а другият е Caboo,  харесах ги понеже стават за обличане, а не да се увива 5 метра шал. Малко скъпички ми се струват, но май са голямо улеснение.

# 444
  • Мнения: 188
Здравейте момичета, днес тръгнах да умувам дали да взема слинг или кенгуру. Може ли някоя от по-опитните мами да сподели мнение. Аз май харесах 2 слинга, единия е Baby K-tan, а другият е Caboo,  харесах ги понеже стават за обличане, а не да се увива 5 метра шал. Малко скъпички ми се струват, но май са голямо улеснение.

Аз също много се интересувам от бебеносене. Кенгуруто го изключи напълно - неергономично е, детето провисва от кенгуруто, което и много неправилно. По-добре си вземи ергономична раница. Те са подходящи за по-големи деца - доколкото разбрах от срещите и материалите, които съм изчела, раниците се използват след 4-5м., зависи според развитието на детето и килограмите му. Ергономичната раница за новородено не я препоръчват.
Слинговете: еластичния слинг бързо увисва и според бебеносещите майки, с които съм разговаряла е удобен само за първите месеци (до 3м, отново зависи от килограмите на детето).  Според тях най-доброто решение е тъкания слинг или ринг слинг. За марките мнение не мога да изразя.

Връзването на слинг изглежда адски сложно, умотано и времеемко. Истината е, че аз след като опитах веднъж с тъкан слинг, осъзнах, че само изглежда така. Ако имаш възможност посети някоя библиотека за слингове. Нека дамите ти покажат различните видове, да опиташ да ги разгледаш и сама да се убедиш, че връзването на слинг не е чак толкова трудно Wink

# 445
  • Мнения: 2 288
Нелли Б правилно е отговорила и за раниците, и за слинговете и за кенгуруто.
Каката я нося от 4-5м в регулируема Исара, а сега в онбухимо. Нероден Петко ще го вържа в тъкан слинг, което ми напомня да взема да проуча какъв да бъде за през лятото.
Ангелааа, според мен е голям преразход да се взимат толкова много кошарки и люлки. За мен е по-важно да се инвестира в хубаво матраче и кошара със срок на експлоатация - най-дълъг Simple Smile, но аз съм практична, а и ми е второ бебе, така че не ги мисля толкова емоционално придобивките. Друг е въпроса, че нямам къде да складирам всичко останало. От сгъваемата кошара и двете деца ще минат направо ма легло 190/90. Иначе всички тези шикозни люлчици и кошарки са страшно сладки и красиви. Опредлено изглеждат страхотно и придават  страхотен уют.

# 446
  • Мнения: 74
Момшчета някоя от вас има ли болка в китката?
Аз имам страшни болки,никога не ме е боляло така с какво ли не мазахме не минава,вчера четох,че може да се дължи на бременността,как мислите?

АЗ!
Даже си мислех да не съм я навехнала или изкълчила, което обаче щях да си спомням.
Много странно, не е постоянно, при определени движения ме боли. Даже и не предполагах, че може да е от бременността, но досега не смеех да мажа или да отида на лекар, че да не вземе да иска да правим рентген Sad

# 447
  • Мнения: 234
И аз изобщо не съм предполагала,че може да е от бременността не можех да свържа едното с другото. И пре мен така боли ме при определини движения и не минава,явно ще е така докато родим

# 448
  • Мнения: 74
Мили мами, мен на тонове ме викат всяка седмица до термин. Видя ми се малко честичко, предвид факата че не съм влязла в 9 месец, но както кажат...
За леглото, взели сме кошарка(разглобяема), а не дървено легло, защото ми се струва по-удобно, а и разпитах други майки и всички казаха че е по-добре.
Ние другата седмица ще правим ремонт, така че детска стая ще имаме, защото таткото има голяма дъщеря и тя трябва да има отделна стая, понеже в момента като я взимаме спи при нас. Покрай нея съм видяла и че отделянето на дете в по-късна възраст става ужасно трудно. Дори не знам как ще я убедим да започне да спи в нейната стая като я направим. За това смятам бебо да го отделя отрано, преди да е разбрал за какво точно става дума (след 6-тия месец със сигурност, но преди годинка).
А иначе освен кошарата вече имаме почти всичко и за бебо и за мен. Последно взехме количката, та се успокоих, че ми беше голяма драма 😄. Остава ми да купя ваничка и една люлка/шезлонг, която си харесах още първите месеци, но не я бързах, защото не е най-важното нещо на света.

Ще споделиш ли какъв шезлонг си харесала? 🙂

На Cangaroo, Swing Star се казва. В момента е в акция в Хиполенд и мисля да си го поръчам 😛. Ходихме преди време да го погледнем на живо така че знам какво ще дойде.

Понеже и аз съм я харесала, а нямам възможност да отида да я погледна - стабилна ли е? И има ли опция за пълно легнало положение? Много е сладка и се замислям и аз дали да не я поръчам, а гледам, че е и 2в1 - люлка и шезлонг Grinning

# 449
  • Мнения: 12
Здравейте! Как сте? Ходите ли още на работа? Аз от една седмица съм си вкъщи и първите три дни ми беше супер- спях по цял ден, много умора се беше събрала. Обаче вече ми е доста скучно.. И времето като е лошо изобщо не мога да се мотивирам за разходки навън.
За кошарките-  ние мислим да вземем малка, която се закрепва за нашето легло за в началото. После ще я продадем и ще купим от по-големите дървени кошарки, които стават до 3 год. възраст. Страх ме е бебето да спи в нашето легло, а не мога да си представя да е в друга стая първите няколко месеца и затова на такъв вариант се спряхме.
За течението сте писали- на нас акушерката ни обясни, че това е хубаво. Така се 'смазвали' родовите пътища, за да се пързулне по-лесно бебчето Simple Smile. Дори препоръчват след 37 г.с. да се яде всеки ден по една супена лъжица натрошено ленено семе накиснато от вечерта във вода, за да се засили секрецията.

Общи условия

Активация на акаунт