Коледата чука на вратата, юнчето подарък чака под елхата!

  • 58 101
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 555
Привет мамчета Simple Smile И честита Нова година! Нека бъдем здрави, обичани, усмихнати и сбъдващи мечтите си!
Ние сме добре с малката. Не сме ходили на консултация от септември, не сме били последната ваксина, заради ечемиците. Днес говорих с педиатърката и каза, че няма проблем да я бием, при положение че тя ни върна предния път. На 17ти имаме час, но не мисля да й я слагаме. По празниците изкарахме супер, на нова година с баща й се разцепихме, имахме нужда, най-вече аз.
По отношение на говоренето, София е от мързеливите, говори много но на маймунски и хич не й се занимава да изговаря правилно думите. Има 16 зъбчета.
Искам да попитам за тези от София, как записвате децата си за класиране в ясла. Записах данните ни в системата, но не откривам къде точно да я запиша за класиранията?
Пропуснах да кажа, че ще ходим на ортопед, тъй като стъпва с едното крачета доста навътре. И имаме един голям проблем, а именно цокане на единия палец. От няколко дни върха на пръста й е посинял (сякаш са й спукани капиляри), цялото пръстче е сухо, червено и сякаш с лишей. Не знам какви методи да приложа, за да я откажа. Но видът на пръста ме плаши.

# 76
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Магинка, една психоложка, на родителска среща в яслата като беше каката, даде една идея за отказваме от смукане на пръст. Вземаш стара ръкавичка, режеш палеца. Пришиваш му вързанки, за да се прикрепя здраво към ръчичката на детето - примерно през китката. И после по твое желание правиш останалата част на нещо - мече, зайче - с муцунка и ушички, или човече - с коса, ръчички... Абе нещо като кукла за палче. Не знам обясних ли го. И после всеки път като се опита да го лапне детето, обясняваш как хапе Мечо и него мноого го боли и ще плаче. Тя така отказала нейното дете от смукане на пръст. Не знам ще работи ли при вас, каката си гризеше ноктите от стрес като тръгна на ясла, но бързо спря и не го пробвах.
Другото е един горчив лак за нокти - Даум екол, продава се в аптеките.
Моите именици, вчера вместо да празнува боледуваха с тати... Започна да повръща в събота през нощта, после и разтройство. Не яде нищо, кара само на глюкоза. Снощи и температура вдигна... Че и покашля нещо. Ще й спаднат бузите Sad

# 77
  • София
  • Мнения: 1 420
Честита нова година. Да сме живи, здрави и обичани, другото се купува с пари. Simple Smile Честит имен ден на всички /на патерици/
grum4o, и Марина се върти докато и се завие свят. После пада един смях. Все едно се е дрогирала Simple Smile
Нинив, и аз си мисля че моето говедо е малко още. Дори няма желание да си играе с други деца, освен батко си и кака си. До нас има 2 градини и ако я запиша ще я вземат веднага, понеже сме с много точки, но тя все още заспива докато я кърмя и няма желание да спира.
Магинка, след като регистрираш детето в системата, кликваш на името му. В ляво излизат: Профил, Критерии/точки, кандидатури и т.н. На "Кандидатури" си избираш район и кандидатствате за детски градини. Дано съм го обяснила разбираемо  Simple Smile
Всички бързо да се оправят и навън да правите снежен човек, че скоро ще вали сняг и може да не е за дълго. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 555
Миленка, много ти благодаря! Въобще не съм погледнала в ляво, шматка... И заради доброто ти пояснение ще попитам още нещо (капка свян нямам, нали🤗). Та, ако сега подам желание за определено място и има 2 свободни места, а чакащите са 160 примерно, трябва ли да изчакам всички или според точките си се нареждам на определено място и изчаквам всички преди нас да се класират?
Нинив, схванах идеята доста добре, но за съжаление нямам толкова умение, колкото въображение. Идеи кой може да изработи подобно нещо? М/у другото сетих се, че не споменах-Софи си чопли ноктите на двете палчета Sad

# 79
  • София
  • Мнения: 1 420
Магинка, според точките се нарежда на определено място и чакаш само тези деца, които са преди вас. Simple Smile
Марина е с 8,2 точки, като добавя за 1-во желание става с 11,2 и минава първа, и за 2-ро желание пак сме първи. Затова не я записвам, че ще я вземат.
Относно сученето на палеца, пробвай с нещо миризливо, или кисело /с две думи неприятно/. Така една приятелка си отучи детето да си смуче пръстите.

# 80
  • Мнения: 3 213
Милена, а ти не искаш ли да я вземат от септември ?

# 81
  • София
  • Мнения: 1 420
Милена, а ти не искаш ли да я вземат от септември ?
Kitty, нямам идея, но още е рано за приема през Септември. Тя няма никакво желание да заспи без да суче и това ме спира да я запиша на градина. Simple Smile А и на мен работата ми е свързана с интернет и мога да я върша от всякъде Simple Smile

# 82
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Магинка, дай адрес ще ти направя такъв "напръстник" само да спрат да повръщат децата, че ми е малко на нагорно. Мисля че имам доста чифтове ръкавички, ще направим за двете ръце Simple Smile Само дали тя ще търпи... А, сетих се друго - детските бисквити Закуска бяха пуснали една серия с подарък играчка за пръстче - те са си готови животинки, само трябва връв да им се пришие, но не знам има ли ги още по магазините...
Милена, не го мисли сукането за заспиване. Съседче - астрален близнак на каката, тръгна с нея на ясла, като продължаваше да суче за сън. В яслата обаче не търсеше, те вече си знаят, кога може и кога не. Хитри дяволчета Simple Smile

# 83
  • Мнения: 3 213
Милена, а ти не искаш ли да я вземат от септември ?
Kitty, нямам идея, но още е рано за приема през Септември. Тя няма никакво желание да заспи без да суче и това ме спира да я запиша на градина. Simple Smile А и на мен работата ми е свързана с интернет и мога да я върша от всякъде Simple Smile

Как ще е рано ? Сега точно се записват кандидатурите, а учебната година започва през септември, иначе са запълвания на междинни класирания. От септември имаш право да отлагаш 90 дни. Така знам аз.

# 84
  • Русе
  • Мнения: 1 033
В Русе пък най-големият прием е септември. До май пускат по няколко места само. И се тръгва в рамките на месец. Иначе Йоана виси в системата за кандидатстване от ноември 2016, за да има малък входящ номер, че сме със стандартен брой точки и при равни други условия да има шанс за прием. Изобщо... Все едно няма да ги приемат тия деца в ясла или градина ами в Харвард! ( Там може и по-лесно да е даже).

# 85
  • България
  • Мнения: 3 620
Магинка,потърси инфо за Баховите есенции. Но е хубаво специалист да ги приготви.Когато гризат нокти,смучат палци или имат някакви такива навици (с времето се променят,обикновено е при по-емоционлни и чувствителни деца),обикновено се дължи на някакво вътрешно напрежение.
Имам познат Бахов терапевт и досега вземам на каката като нещо е по-нервна.
Такова човече(то май е животно Simple Smile )от бисквитки Закуска и ние имаме Simple Smile
Нинив,как са децата?
Теди все още е малко кривичка и омърлушена,но мисля че се оправя.Избиха двата кучешки отдолу.На Стели целия се е подул,само дето не е пробил.Тя има отгоре един,за втория не съм сигурна.
Резеца няма намерение да излиза,кучешкия до нагоре май ще го изпревари Simple Smile
Аз имам да чистя отпуски таман до края на годината.Така че ще си се гледаме:)))

# 86
  • България
  • Мнения: 3 620
Сигурно съм писала,че Теди много смучеше палец.Но при една жестока хрема,когато не спяхме по цяла нощ,защото заспивайки лапваше пръста,съответно,не може да диша и се събужда с рев,го отказа.Хремата продължи доста дълго и после вече беше забравила.Така че в случая стана нещо добро в крайна сметка Simple Smile
Въпреки,че кака им също много смучеше палец,но някак неусетно престана и аз не знам точно кога и как.Нишо не съм правила.

# 87
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Йоана е долу-горе добре. Не иска нищо да яде, от неделя живее на глюкоза, десет солети и две бисквити... На обед й дадох малко АМ. Преди обяд пак повърна еднократно и дриска вода... Но каката от сутринта не мога да овладея повръщането ( разтройството малко по-малко, но й сложих памперс, че не успява да стиска). Досега не са ми боледувалу от такъв вирус... Дано задържа положението, че да не стигаме до болницата Sad

# 88
  • Мнения: 3 213
Нинив, стискам палци бързо да премине вируса.  fingerscrossed Ужасно неприятно...

# 89
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Нинив, стискам палци бързо да премине вируса.  fingerscrossed Ужасно неприятно...
Благодаря! При Йоана мина за 24 часа, но още не иска да яде нищичко! Дори любимия хляб... Добре че има запаси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт